CORELLI MUSIC tähistab Eesti Vabariigi sünnipäeva kontserdiga "EESTI ROMANSS. Igatsus"

PRESSITEADE
Corelli Music

12.02.2014

 

CORELLI MUSIC tähistab Eesti Vabariigi sünnipäeva kontserdiga "EESTI ROMANSS. Igatsus"

 

Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab armastatud Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva kontserdiga "EESTI ROMANSS. Igatsus". Tuntud sopran Kaia Urb ja kitarrist Heiki Mätlik esitavad 23. veebruaril kell 16 igatsevalt kauni valiku Eesti heliloojate romansiloomingust. Meeleoluka salongikontserdiga jätkab Corelli Music oma juubeliaastat hubases Toompea muusikasalongis. Klassikute romansside kõrval saab nautida ka uuemaid laule meie heliloojatelt. Eesti Vabariigi aastapäeva eelõhtul pakuvad kuulajatele meeldiva üllatuse esimest korda kõlavad Eesti diplomaadist ja asjaarmastajast helilooja August Johannes Torma (1895–1971) romansid..

 

Tavapäraselt antakse 23. veebruaril üle riiklikud kultuuri- ja spordipreemiad Toompeal asuvas ajalooväärtuslikus saalis Teaduste Akadeemias Kohtu tn 6, kus juba aastaid on toimunud Corelli Musicu ühe tuntuima sarja Toompea muusikasalongi kontserdid. Kuna sel aastal toimuvad kõik Eesti sünnipäeva tähistavad riiklikud üritused Pärnus, on suurepärase akustikaga saalis võimalik nautida eesti muusika pärle eesti muusikute esituses. Iidse Tallinna südames asuv ajalooline hoone, meie rikkaliku arhitektuuripärandi kaunis näide endine Ungern-Sternbergide linnapalee kõrgel Toompea veerel, lummab oma luksusliku interjööri ning uhke vaatega kaugele üle mere ja vanalinna katuste.

 

Salongikontserdil kõlavad eesti heliloomingu klassikute Miina Härma, Mihkel Lüdigi, August Weizenbergi, Konstantin Türnpu ja Artur Lemba hingepuudutavad romansid, aga samuti uuemad laulud meie heliloojatelt Ester Mägi, Eino Tamberg, Kuldar Sink ja Margo Kõlar. Need laulud on salvestatud Kaia Urbi ja Heiki Mätliku viimasele heliplaadile "Igatsus", mis on andnud nime ka Eesti sünnipäeva tähistavale Toompea muusikasalongi kontserdile. Igatsust millegi kauni ja tabamatu järele lisavad salongikontserdil mõned vene romansid, mis seovad mõtteliselt ka Eesti riigi ajaloolise asukoha kultuuride ristteel.

 

Corelli Music alustas oktoobris 2006 kontserdisarjaga „Toompea muusikasalong“, et sisustada kontserttegevuse ja muusikaga Toompeal asuvad endised väärikad aadlipaleed ning tuua rohkem elu vähekäidavatesse vanalinna paikadesse. Muusikasalongi mõte on taaselustada endiste aegade sundimatu salongiõhkkond, pakkudes publikule võimaluse nautida head muusikat kaunis interjööris ning tund enne kontserti ja vaheajal kohvitassi-veiniklaasi juures kohtuda sõpradega, tutvuda esinevate muusikutega, arutada koduseid-elulisi asju, põletavat päevapoliitikat või globaalprobleeme ning tunda üksteise olemasolust rõõmu. Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

Agentuuri Corelli Music järgmised kontserdid toimuvad 15.-16. märtsil meie kaunimates mõisates. Samad muusikud, sopran Kaia Urb ja kitarrist Heiki Mätlik toovad publikuni oma pikaajalise koostöö jooksul kõige rohkem esitatud ja publiku poolt palavat heakskiitu leidnud kava “VENE ROMANSS” Kõltsu mõisas ja Alatskivi lossis.


Lisainfo:
Corelli Music: www.corelli.ee

Fotomaterjal:
https://docs.google.com/folder/d/0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs/edit

Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee


******************************************************

LISAINFO

 

Sopran Kaia Urb ja kitarrist Heiki Mätlik teevad koostööd juba üle kahekümne aasta. Nende repertuaaris on nii Lääne Euroopa klassikalise ja kaasaja muusika heliloojate looming (Bach, Händel, Shubert, Weber, Giuliani, Britten jt) kui ka Eesti vokaalmuusika (Marje ja Kuldar Sink, Eino Tamberg, Ester Mägi, Margo Kõlar jt), Ladina-Ameerika laululooming (Villa-Lobos, Ponce, Piazzolla, Guastanavino) ja muidugi vene romansid.

Neil on ilmunud koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga kuus CD albumit: „Kaia Urb (sopran), Heiki Mätlik (kitarr)“ (1998), „Joaquin Rodrigo kammermuusikat” (2001), „Ema ja poja laulud“ - Marje & Kuldar Sink´i vaimulikud laulud (2002), “Russian Romantic songs ” Harmonia Mundi HMU 907386 (2005), „Marje Sink - Jõululaulud“ sopran Kaia Urb / kitarri ja oreliga (2005), „Igatsus“ - valik Eesti romansse (2012).

August Johannes Torma (1895–1971 London) oli Eesti diplomaat. Aastatel 1923–1927 oli ta välisministeeriumi poliitilise osakonna juhataja, 1924–1925 chargé d'affaires Pariisis ja Brüsselis ning 1926 Moskva saatkonna nõunik. Aastatel 1927–1931 töötas ta välisministri abi ning 1931–1934 tegutses saadikuna Itaalias ja Šveitsis ning alalise esindajana Rahvasteliidu juures, ajavahemikul 1934–1971 oli ta saadik Inglismaal. Muusikaga seob teda asjaolu, et ta oli asjaarmastajast helilooja ja ka Stockholmi Eesti Meeskoori auliige.

 

Kaia Urb (sopran) on üks Eesti hinnatumaid suurvormi- ja kammersoliste nii kodu- kui välismaal. Aastast 1982 laulab Kaia Urb Eesti Filharmoonia Kammerkooris. Ta on olnud EF kammerkoori repertuaari kuuluvate suurvormide solistiks nii arvukatel kontserdireisidel kogu maailmas kui ka plaadistustel. Kaia Urb on teinud koostööd paljude nimekate dirigentidega (Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi, Paul Mägi, Paul Hillier, Olari Elts, Juha Kangas, Saulius Sondeckis jt) ning muusikakollektiividega (The Hilliard Ensemble, Göteborgi Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Hortus Musicus, NYYD Ensemble, Leedu Kammerorkester, Praha Kammerorkester, Austraalia Kammerorkester jt).

Kaia Urbi repertuaar ulatub barokiajastust tänapäeva heliloojate uudisteosteni, tema repertuaaris on paljud suurteosed ja kantaadid. Kaia Urb on tuntud ka särava kammerlauljana, teda seob pikaajaline koostöö ansambliga Camerata Tallinn ja kitarrist Heiki Mätlikuga. Ta on esitanud paljude eesti heliloojate teoseid (Mägi, Sink, Tamberg, Tormis, Tulev jt), salvestanud mitu CD-d ning teinud pikka aega koostööd mitme Eesti muusikafestivaliga (Haapsalu vanamuusikafestival, David Oistrahhi festival jt). (epcc.ee)

 

Heiki Mätlik (kitarr) on esinenud paljudes Euroopa riikides, Canadas, USAs, Jaapanis, Hiina, Argentiinas ning Austraalias. Tal on ilmunud üle poolesaja CD ja DVD albumit sealhulgas ka plaadifirmadega Warner Music Company/Finlandia Records (USA/Soome), Antes (Saksa), Forte (Eesti). jt. Alates 1990. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriõppejõud. Ta on kaitsnud filosoofiadoktori (PhD muusika) kraadi uurimustööga “Johann Sebastian Bachi lautoteoste kitarriseaded ja nende esitus klassikalise kitarriga”.

 

Corelli Music

www.corelli.ee


 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate