CORELLI MUSIC – 10. sünnipäev, Mõisaromantika ja VENE ROMANSS


PRESSITEADE
11. märts 2014
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – 10. sünnipäev, Mõisaromantika ja VENE ROMANSS
 
Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab täna, 11. märtsil oma 10. sünnipäeva. Esialgu vaid barokkansambli Corelli Consort loomingulise tegevuse arendamiseks asutatud agentuur on nende aastatega kasvanud tuntuimaks eraõiguslikuks kontserdikorraldajaks Eestis, kes korraldab aastaringselt kontserte, kontserdisarju ja festivale peamiselt meie rikkaliku arhitektuuripärandi ajaloolistes hoonetes väga paljudele eesti ja ka välismuusikutele.
 
Corelli Music jätkab oma tunnustust pälvinud tegevust endiselt stiilselt ja elegantselt ning alustab juubeliaastat kaunimate mõisate ballisaalides, kutsudes nautima meeleolukaid kontserte VENE ROMANSS sarjas „Mõisaromantika“. Meie tippmuusikud sopran Kaia Urb ja kitarrist Heiki Mätlik toovad publikuni oma 23-aastase koostöö jooksul kõige rohkem esitatud ja publiku poolt palavat heakskiitu leidnud kava “VENE ROMANSS” Kõltsu mõisas (reserveeritud) ja 16. märtsil kell 17 Alatskivi lossis Kodavere kihelkonnas Tartumaal. Kavas on õhtutäis imepäraselt hingeminevaid laule vene romansside kullafondist - Pjotr Tšaikovski, Mihhail Glinka, Aleksandr Ivanov-Kramskoi jpt. Eesti Rahvusringhäälinguga koostöös on see kava ka salvestatud ja plaadifirma Harmonia Mundi on kavaga plaadi välja andnud.
 
Vene romanss on vene kõrgkultuurist pärinev imelise muusika ja kauni poeesia sulam. Seda prantsuse kultuuriloost ja kirjandusest mõjutusi saanud žanrit armastati eriti 19. sajandi vene kõrgeltharitud aadelkonna salongides. Neis lauludes on rohkesti nüansse ja kiirelt vahelduvaid meeleolusid, mis peegeldavad au ja armastuse eri tahkusid. Määravaks võib selles pidada kõrge tundekvaliteediga teksti. Paljude romansside alusena on kasutatud selliste säravate poeetide nagu Puškin, Lermontov, Nekrassov, Fet ja Tolstoi imekaunist loomingut, tihti ka rahvalaulu ja -luulet. Iga romanss on omaette lugu – kohtumised, lahkuminekud, õilsad aated, ohvrimeelsus, õrnus, tunnete siirus, kirg ja armastus. Ja mis peamine – vene hing!
 
Mõisaromantikat võib mõista mitut moodi. Igal juhul kuulub aga romantika – nagu ka vene romansside juurde – tunnete väärtustamine, argipäevast põgenemine ja kauni hetke kalliks pidamine. Kõik, kes te sooviksite oma armsatele keset talvekülma midagi ilusat ja erilist pakkuda: kontsert mõisasaalis on hea võimalus ühendada kaunis ümbruses romantiline õhtu tundeküllase muusikaga. Naudi Corelli endiste aegade stiili ja elegantsi!
 

Agentuuri Corelli Music järgmised kontserdid toimuvad 12.-13. aprillil ajaloolistes Jaani kirikutes Tartus ja Tallinnas. Traditsioonilistel kannatusaja kontsertidel “Kirikupühad Maarjamaal” – PASSIOON toovad publikuni kaunist barokiaja muusikat solist kontratenor Ka Bo Chan, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel ja dirigent Martin Sildos.

 
Lisainfo:
Corelli Music: www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic

Videomaterjal:
Kaia Urb ja Heiki Mätlik, vene romanss
http://www.youtube.com/watch?v=5uioyv-gLrg
 
Fotomaterjal:
https://docs.google.com/folder/d/0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs/edit

Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee


******************************************************

LISAINFO

 

Sopran Kaia Urb ja kitarrist Heiki Mätlik teevad koostööd juba üle kahekümne aasta. Nende repertuaaris on nii Lääne Euroopa klassikalise ja kaasaja muusika heliloojate looming (Bach, Händel, Shubert, Weber, Giuliani, Britten jt) kui ka Eesti vokaalmuusika (Marje ja Kuldar Sink, Eino Tamberg, Ester Mägi, Margo Kõlar  jt), Ladina-Ameerika laululooming (Villa-Lobos, Ponce, Piazzolla, Guastanavino) ja muidugi vene romansid.

Neil on ilmunud koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga kuus CD albumit: „Kaia Urb (sopran), Heiki Mätlik (kitarr)“ (1998), „Joaquin Rodrigo kammermuusikat” (2001), „Ema ja poja laulud“ - Marje & Kuldar Sink´i vaimulikud laulud (2002), “Russian Romantic songs ”  Harmonia Mundi  HMU 907386 (2005), „Marje Sink - Jõululaulud“ sopran  Kaia Urb / kitarri ja oreliga (2005), „Igatsus“ - valik Eesti romansse (2012).

 

Kaia Urb (sopran) on üks Eesti hinnatumaid suurvormi- ja kammersoliste nii kodu- kui välismaal. Aastast 1982 laulab Kaia Urb Eesti Filharmoonia Kammerkooris. Ta on olnud EF kammerkoori repertuaari kuuluvate suurvormide solistiks nii arvukatel kontserdireisidel kogu maailmas kui ka plaadistustel. Kaia Urb on teinud koostööd paljude nimekate dirigentidega (Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi, Paul Mägi, Paul Hillier, Olari Elts, Juha Kangas, Saulius Sondeckis jt)  ning muusikakollektiividega (The Hilliard Ensemble, Göteborgi Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Hortus Musicus, NYYD Ensemble, Leedu Kammerorkester, Praha Kammerorkester, Austraalia Kammerorkester jt).

Kaia Urbi repertuaar ulatub barokiajastust tänapäeva heliloojate uudisteosteni, tema repertuaaris on paljud suurteosed ja kantaadid. Kaia Urb on tuntud ka särava kammerlauljana, teda seob pikaajaline koostöö ansambliga Camerata Tallinn ja kitarrist Heiki Mätlikuga. Ta on esitanud paljude eesti heliloojate teoseid (Mägi, Sink, Tamberg, Tormis, Tulev jt), salvestanud mitu CD-d ning teinud pikka aega koostööd mitme Eesti muusikafestivaliga (Haapsalu vanamuusikafestival, David Oistrahhi festival jt). (epcc.ee)

 

Heiki Mätlik (kitarr) on esinenud paljudes Euroopa  riikides, Canadas, USAs, Jaapanis, Hiina, Argentiinas ning Austraalias.  Tal on  ilmunud üle poolesaja CD ja DVD  albumit sealhulgas ka plaadifirmadega Warner Music Company/Finlandia Records (USA/Soome), Antes (Saksa), Forte (Eesti). jt.  Alates 1990. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriõppejõud. Ta on kaitsnud filosoofiadoktori (PhD muusika) kraadi uurimustööga “Johann Sebastian Bachi lautoteoste kitarriseaded ja nende esitus klassikalise kitarriga”.

 

Corelli Music

www.corelli.ee

 
 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate