CORELLI MUSIC kutsub: Esilinastus täna - dokumentaalfilm ESTER MÄGI. KADENTS JA TEEMA.


PRESSITEADE
19.05.2014
Corelli Music
 
 
CORELLI MUSIC kutsub: Esilinastus täna - dokumentaalfilm ESTER MÄGI. KADENTS JA TEEMA.
 
 
Täna kell 18 saab kinos Artis esilinastuse uus elulooline dokumentaalfilm ESTER MÄGI. KADENTS JA TEEMA. Režissöör Vahur Laiapea kaamera jälgib Eesti muusikamaastiku grand old lady Ester Mägi kohtumisi muusikutega.
 

"Mul on tunne, et minu looming ei avane kohe. Sest ma olen niisugune introvertne, nagu eespool jutuks oli, ega avane kergesti. Võib-olla esimene mulje on lüüriline, aga see ei jää nii. Ka interpreedid on öelnud, et minu muusika sisuni ei jõua nad ei kiiresti ega kergesti." Ester Mägi

2014. aasta 24. veebruaril anti helilooja Ester Mägile Pärnu Endla teatris üle Eesti Vabariigi elutööpreemia. Nädal enne seda kuulas helilooja Tallinna Pühavaimu kirikus oma 1984. aastal kirjutatud teose "Kadents ja teema" Eesti esmaettekannet sooloviiulile. Ester Mägi ristiti selles kirikus 1922. aastal. Pikk elutöö, millesse mahub nii palju teemasid.

Film liigub mälus ja muusikas . Esimese klaveri juures läheb helilooja tagasi 1945. aastasse, mil pianistikarjääri asemel tuli käte haigestumise tõttu valida uus tee. Jälgime ühe aasta jooksul maestra kohtumisi muusikutega - kui tervis lubab, on Ester Mägi oma teoste proovidel ja esitustel kohal ning annab "helipruukijatele", nagu ta interpreete nimetab, väärtuslikku nõu ja tagasisidet.
 
Corelli Music oli osaline filmi valmimisel 28. jaanuaril toimunud Toompea muusikasalongi kontserdiga, kus ansambel Corelli Consort kandis ette Ester Mägi partiita "Vanalinn" helilooja lapsepõlvekodus Toompeal, endises Stackelbergide linnapalees Kiriku tn 6.
 
Teose esitasid Oksana Sinkova (flööt), Ene Nael (klavessiin) ja ansambel Corelli Consort koosseisus Urmas Vulp (I viiul, külalisena), Mail Sildos (II viiul), Martti Mägi (vioola), Villu Vihermäe (tšello), Mati Lukk (kontrabass). Neist Urmas Vulp ja Mati Lukk osalesid ka partiita „Vanalinn" esiettekandel 25 aastat tagasi 19. jaanuaril 1988 Estonia kontserdisaalis.

Ester Mägi olevat väikese koolitüdrukuna õpetajale öelnud, et tema tahab suurena saada Miina Härmaks. Sai aga hoopis Ester Mägiks.

Režissöör, operaator ja produtsent Vahur Laiapea, toimetajad Anne Prommik ja Vahur Laiapea, muusika Tõnu Kõrvits, monteerija Urmas Sepp. Filmi pikkus 65 minutit. Tootis filmistuudio Ikoon.
 
**************************************************
Lisainfo:

Filmistuudio IKOON: www.ikoon.ee

 

Vahur Laiapea

+372 5072656

vahur@eki.ee

 

Anne Prommik

+372 5063531

anne.prommik@err.ee

 
Ester Mägi: biograafia, teosed, diskograafia
http://www.emic.ee/ester-magi-est

CORELLI MUSIC: www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic


Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963

mail@corelli.ee

 

 

 
 

 

 

 

 

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate