CORELLI MUSIC - algab muusikasuvi mõisates ja lossides Toompeast Austriani

PRESSITEADE
23.05.2014
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC - algab muusikasuvi mõisates ja lossides Toompeast Austriani
 
 
Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab 10. juubelihooaega ning kutsub kuulama kauneid kontserte imelistes arhitektuuripärlites. Alates järgmisest nädalast algav tihe muusikasuvi viib mai-juuni-juuli sumedatel suveõhtutel kauni muusikaga kontserte mõisatesse-lossidesse üle terve Maarjamaa ja Toompeale, aga ka Viini lähistele Rohrau lossi Austrias.
 
*) Esimesed kevadekontserdid on 29.-30 mail Puurmani lossis ja Toompea muusikasalongis, *Oboehaldjas* Heli Ernits ja rahvusvahelise koosseisuga keelpillikvartett Rostocki Muusikakõrgkoolist.
 
*) Valgete ööde eksklusiivkontsert Maardu mõisa muusikasalongis 26. juunil tutvustab kava, mida Corelli Consort on palutud esitama Viini lähedal asuvasse uhkesse Rohrau lossi. Heliloojatest vendade Haydnite sünnikodus toimub juba 11. korda mainekas Haydni festival 27.-29. juunil 2014.
 
*) Corelli kroonijuveel, heategevuslik kontserdisari *Eesti mõisad 2014* toimub sel suvel 16. korda järjest. Mõisakontserdid 16.-20. juulil  tutvustavad põnevat ajaloolist harfi, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast Saaremaal. Selle aasta publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis.
 
Pikemalt Corelli muusikasuvest allpool.
 
Lisainfo:
Corelli Music: www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic
 
Fotomaterjal:
https://docs.google.com/folder/d/0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs/edit

Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee
 
*******************************************
CORELLI MUUSIKASUVI 2014
 
Corelli kevadekontserdid
OBOEHALDJAS

N, 29. mai 2014 kell 19 Mõisaromantika - Puurmani loss (Kursi kihelkond, Jõgevamaa)
R, 30. mai 2014 kell 20 Toompea muusikasalong - Stackelbergide linnapalee / Tööandjate maja, Kiriku 6, Tallinn.
Esinevad HELI ERNITS (oboe)
ja keelpillikvartett Rostocki Muusikakõrgkoolist - Alejandro Carrillo, viiul (Venetsueela), Laura Kania, viiul (Saksamaa), Germán de Evan, vioola (Hispaania), Valentin Preuß, tšello (Saksamaa)
 
Esineb võluv noor eesti muusik Heli Ernits, tõeline oboehaldjas nii pillimängult kui ka välimuselt ja olekult! Ta täiendab oma haridust hetkel Rostocki Muusikakõrgkoolis ning tuleb esinema siia koos selle ülikooli muusikutega. Rahvusvahelises koosseisus musitseerivad säravad muusikud Eestist, Saksmaalt, Venetsueelast ja Hispaaniast. Lisaks ajalooliste hoonete luksuslikud interjöörid ja hubased salongikohvikud, populaarne külastusmäng *Unustatud mõisad* ja Tallinna Vanalinna Päevad.
 
Selles Toompea endises aadlipalees Kiriku tn 6 on sündinud ja oma lapsepõlve veetnud Maestra Ester Mägi, riikliku elutööpreemia laureaat 2014, kellest on valminud äsja esietendunud dokfilm *Ester Mägi. Kadents ja teema*. Filmis osales ka Corelli Consort, partiita *Vanalinn* ettekandega just selles helilooja sünnikodu saalis 28. jaanuaril 2014.
 
****************************************
Valgete ööde eksklusiivkontsert
MUUSIKA TALLINNAST VIINI
N, 26. juuni 2014 kell 19 Maardu mõisa muusikasalong (Jõelähtme kihelkond, Harjumaa)
Esineb barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel
 
Eesti tuntuim ajastu pillidel musitseeriv ansambel Corelli Consort mängib parimate ajalooliste traditsioonide vaimus barokkmuusika pärlitest koosneva kava, mida järgmisel päeval sõidetakse esitama Viini lähedal asuvasse uhkesse Rohrau lossi. Heliloojatest vendade Haydnite sünnikodus toimub juba 11. korda mainekas Haydni festival 27.-29. juunil 2014.
 

Maardu mõisa ballisaal on ideaalne paik barokkmuusika nautimiseks, vaid 16 kilomeetri kaugusel Tallinnast asuv Maardu mõis on üks Eesti esinduslikumaid ning väärtuslikumaid. Mõisa peahoone on ehitatud samal ajajärgul, millest pärinevad ansambli Corelli Consort kavas olevad teosed - Corelli, Händeli, Mederi ja Vivaldi kaunikõlaline ja barokilikult efektne looming.  Kui peamiselt toimuvad mõisas eelkõige kinnised üritused, siis tänu juunis 2008 agentuuri Corelli Music ja Eesti Panga koostöös alanud kontserdisarjale „Maardu mõisa muusikasalong" on uhke kompleksi uksed avatud kõigile, kes tulevad kuulama kaunist muusikat parimas ettekandes.
 
*******************************************
Heategevuslik kontserdisari
EESTI MÕISAD 2014
16 aastat mõisamuusikat, igal suvel alates aastast 1999!
 
Avakontsert Loona mõisas Saaremaal on seotud kontsertidel esitletava põneva ajaloolise harfiga, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast.

„Eesti mõisad 2014" publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis. Seetõttu on sarja pidulik lõppkontsert Jõhvi lähistel asuvas Kukruse Polaarmõisas.

 

K, 16. juuli 2014 kell 21 Loona mõis (Kihelkonna kihelkond, Saaremaa)

            Koostöös Mustjala Festivaliga

R, 18. juuli 2014 kell 18 Raikküla mõis (Rapla kihelkond, Raplamaa)

L, 19. juuli 2014 kell 18 Õisu mõis (Paistu kihelkond, Viljandimaa)

P, 20. juuli 2014 kell 16 Kukruse Polaarmõis (Jõhvi kihelkond, Ida-Virumaa)

 

ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel ja LILIAN LANGSEPP - ajalooline Loona mõisa harf

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA
 
***************************************************************************
 
Corelli Music
www.corelli.ee
 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate