CORELLI MUSIC - muusikasuve mõisates ja lossides alustab OBOEHALDJAS


PRESSITEADE
27.05.2014
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC - muusikasuve mõisates ja lossides alustab OBOEHALDJAS
 
 
Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab 10. juubelihooaega ning kutsub kuulama kauneid kontserte imelistes arhitektuuripärlites. Alates ülehomsest algav tihe muusikasuvi viib mai-juuni-juuli sumedatel suveõhtutel kauni muusikaga kontserte mõisatesse-lossidesse üle terve Maarjamaa ja Toompeale, aga ka Viini lähistele Rohrau lossi Austrias.
 
Esimesed kevadekontserdid on 29. mail kell 19 Puurmani lossis ja 30. mail kell 20 Toompea muusikasalongis, kontsertidel *Oboehaldjas* esinevad Heli Ernits ja rahvusvahelise koosseisuga keelpillikvartett Rostocki Muusikakõrgkoolist. Kevadiselt värsket muusikat saab nautida sarjas „Mõisaromantika“ imekaunis Puurmani lossis ja Toompea muusikasalongis endises Stackelbergide linnapalees, mida tänapäeval teatakse Tööandjate majana. Ajaloolised hooned annavad muusikale suure lisaväärtuse oma luksuslike interjööridega ning Toompeal ka uhke vaatega merele ja vanalinna katustele.

 
Corelli kevadekontserdid
OBOEHALDJAS

N, 29. mai 2014 kell 19 Mõisaromantika - Puurmani loss (Kursi kihelkond, Jõgevamaa)
R, 30. mai 2014 kell 20 Toompea muusikasalong - Stackelbergide linnapalee / Tööandjate maja, Kiriku 6, Tallinn.
ESINEVAD: HELI ERNITS (oboe)
ja keelpillikvartett Rostocki Muusikakõrgkoolist - Alejandro Carrillo, viiul (Venetsueela), Laura Kania, viiul (Saksamaa), Germán de Evan, vioola (Hispaania), Valentin Preuß, tšello (Saksamaa)

KAVAS: kaunis klassikaline muusika oboele ja keelpillidele - Mozart, Bax, Eller, Tormis, Kõrvits (kava tutvustus allpool)

 

Agentuuri Corelli Music kevadised kontserdid tutvustavad seekord klassikalist puupuhkpilli oboed ja võluvat noort eesti muusikut Heli Ernitsat. Oboe omapärase tämbriga liituvad sel kontserdil kahe viiuli, vioola ja tšello helid. Noored muusikud on külla tulnud Saksamaalt Rostocki Muusikakõrgkoolist, kus oboemängija Heli Ernits end sel kevadel täiendab ning Tallinna kontsert on ühtlasi ka tema 3. aasta doktorikontsert Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Rahvusvahelises koosseisus musitseerivad säravad muusikud Eestist, Saksmaalt, Venetsueelast ja Hispaaniast. Vaheldusrikas kava pakub kuulamiseks alati südameid vallutava Mozarti ja inglase Baxi teoseid, aga ka huvitavaid noppeid Eesti muusikast. Mõisakontsert kuulub ka populaarsesse külastusmängu „Unustatud mõisad“, Toompea kontsert XXXIII Tallinna Vanalinna Päevade kavasse.

 

Oboehaldjas Heli Ernits ise mõtiskleb kontsertidest nii: „Ma olen alati arvanud, et oboe ja parajal hulgal keelpille võiksid moodustada ühe kõrvadele äärmiselt nauditava koosluse. Ammune kontserdiidee saab lõpuks teoks, kuna olen sel kevadel õppimas Rostockis.”
 
Corelli muusikasuvi jätkub juunis ja juulis. Valgete ööde eksklusiivkontsert Maardu mõisa muusikasalongis 26. juunil tutvustab kava, mida Corelli Consort on palutud esitama Viini lähedal asuvasse uhkesse Rohrau lossi, kus heliloojatest vendade Haydnite sünnikodus toimub juba 11. korda mainekas Haydni festival 27.-29. juunil 2014.
Corelli kroonijuveel, heategevuslik kontserdisari *Eesti mõisad 2014* toimub sel suvel 16. korda järjest. Mõisakontserdid 16.-20. juulil Loona, Raikküla ja Õisu mõisates ning Kukruse Polaarmõisas  tutvustavad põnevat ajaloolist harfi, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast Saaremaal. Selle aasta publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis.
 
Lisainfo:
Corelli Music: www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic
 
Fotomaterjal:
https://docs.google.com/folder/d/0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs/edit

Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee
 
*******************************************
CORELLI MUUSIKASUVI 2014
 
Corelli kevadekontserdid
OBOEHALDJAS

N, 29. mai 2014 kell 19 Mõisaromantika - Puurmani loss (Kursi kihelkond, Jõgevamaa)
R, 30. mai 2014 kell 20 Toompea muusikasalong - Stackelbergide linnapalee / Tööandjate maja, Kiriku 6, Tallinn.
 
ESINEVAD: HELI ERNITS (oboe)
ja keelpillikvartett Rostocki Muusikakõrgkoolist - Alejandro Carrillo, viiul (Venetsueela), Laura Kania, viiul (Saksamaa), Germán de Evan, vioola (Hispaania), Valentin Preuß, tšello (Saksamaa)

 

KAVAS: kaunis klassikaline muusika oboele ja keelpillidele - Mozart, Bax, Eller, Tormis, Kõrvits
 
********************
Oboehaldjas Heli Ernits ise mõtiskleb kontsertidest nii: „Ma olen alati arvanud, et oboe ja parajal hulgal keelpille võiksid moodustada ühe kõrvadele äärmiselt nauditava koosluse. Ammune kontserdiidee saab lõpuks teoks, kuna olen sel kevadel õppimas Rostockis. Mozarti
Oboekvartett on kullavaramu teos, sellest saab kontserdi efektne ja kuulajad naeratama panev lõpulugu. Kuna mulle meeldib kullakaevajana vähemängitud Eesti lugusid avastada, siis üks Heino Elleri lüürilistest paladest tuleb kindlasti ettekandele. Kohe alguses, sest Eller on ju kõige
alguses. Edasi põikame Inglismaale, naudime Arnold Baxi Kvinteti pastoraalset, pisut karget meeleolu. Ülejäänud kava peab aga kuuluma eesti muusikale! Kaasaegsemat vaheldust pakub Tõnu Kõrvitsa oboe ja viiuli duo „Unistajad”, pühendatud Olev ja Annemari Ainomäele – üks
neist on minu õpetaja ja teine lähedane sõber. Veljo Tormise „Sinikka laul” on aga tulemus teadlikule otsimisele ja soovile leida hingelähedane eesti vokaalteos ja üllatada kuulajaid selle seadega oboele ja keelpillidele. Heliloojat minu soov rõõmustas ja inspireeris teose ümberseadmiseks
sulge haarama. „Sinikka laulu” nukker, unistav meloodia sümboliseerib minu jaoks koduigatsust, mis võõrsil viibides alati vaikselt põue poeb.”

 

Heli Ernits

Rostock, 4. aprill 2014

 
***************************************************************************
 
Corelli Music
www.corelli.ee
 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate