CORELLI MUSIC - Kontserdisari „Eesti mõisad 2014“ toetab puuetega laste hoiukodu rajamist Ida-Virumaale


PRESSITEADE
17.06.2014
Corelli Music
 

CORELLI MUSIC - Kontserdisari „Eesti mõisad 2014“ toetab puuetega laste hoiukodu rajamist Ida-Virumaale

 

Kontserdiagentuur Corelli Music ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond sõlmisid heategevusliku koostööleppe, mille kohaselt kogutakse suvise kontserdisarja „Eesti mõisad 2014“ raames tänavu annetusi sügava ja raske puudega laste hoiuteenuse rahastamiseks Jõhvi linnas.

 

16.–20. juulini Eestimaa eri paigus toimuvatel 16-aastase traditsiooniga heategevuslikel mõisakontsertidel astuvad üles barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel, Lilian Langsepp ajaloolisel harfil, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast, ning kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Täpsem info Loona, Raikküla ja Õisu mõisates ning Kukruse Polaarmõisas toimuvate kontsertide kohta ning ajakava on leitav agentuuri Corelli Music kodulehelt www.corelli.ee

 

Kõigil sarja „Eesti mõisad 2014“ neljal kontserdil saab toetada Lastefondi algatust raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku hoiuteenuse rahastamiseks puudega laste tugikodus Päikesekiir Jõhvis: avatud on annetuskastid ning toimuvad heategevusmüügid. Võimalik on anda panus ka sarja lõppkontserdil Kukruse Polaarmõisas tasudes enda soovitud summas annetusega sissepääsu eest. Sarja viimasele kontserdile ei müüda pileteid, iga sent sel õhtul läheb puuetega laste Ida-Virumaa hoiukodu toetuseks.

 

Lisaks on kõigil soovijatel võimalus Lastefondi algatust toetada ka kontserdisarja väliselt tehes 1. juunist kuni 31. augustini ülekande märksõnaga „Eesti Mõisad“ otse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele:

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Danske IBAN EE403300334408530000

Noreda IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

 

Agentuuri Corelli Music heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad“ on pakkunud elamusi muusikast, ajaloost ja metseenlusest igal suvel juba alates 1999. aastast. Kontserdid on toimunud 63 erinevas mõisas, toetatud on 14 väikest mõisakooli, –hooldekodu või –lastekodu ning Maarja Küla. Toetustega on aidatud rahastada nii uute busside oste, toolide muretsemist mõisakoolide saali, remonditöid kui ka muusikainstrumentide ja klaverite oste.

 

Kontserdiagentuuri kunstilise juhi ning juhatuse liikme Mail Sildose sõnul valis Corelli Music sel aastal toetatavaks projektiks Lastefondi raske puudega laste hoiukodu, sest see on väga ilus ja liigutav algatus. „Sarja lõppkontsert on Jõhvi kihelkonnas asuvas Kukruse Polaarmõisas, Lastefondi kolmas hoiukodu on kavas avada just Ida-Virumaal Jõhvis. Seetõttu on väga sobiv kokku viia need kaks heategevuslikku kodanikualgatuse toetusprojekti,“ selgitab ta.

 

Kontserdiagentuuri Corelli Music asutas viiulimängija Mail Sildos 2004. aastal eesmärgiga arendada Eesti ühe tuntuma ajastu pillidel mängiva barokkansambli Corelli Consort professionaalset kontserdielu. Tänaseks on Corelli Music kasvanud agentuuriks, mis korraldab lisaks veel paljude teistegi Eesti ja välismaiste muusikute kontserte erinevates kontserdisarjades ja festivalidel. Kontserdid toimuvad peamiselt ajaloolise ja arhitektuurilise kõrgväärtusega hoonetes – mõisad, lossid, kirikud, aadlipaleed – ning tutvustavad Eesti unikaalset rikkalikku

arhitektuuripärandit ja tormilist ajalugu koos erinevate ajastute sädeleva muusika ja meie suurepäraste muusikutega.
 
 
Lisainfo:
Corelli Music
www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic
 
TÜ Kliinikumi Lastefond
www.lastefond.ee
https://www.facebook.com/lastefond?fref=ts
 
Fotomaterjal:
https://docs.google.com/folder/d/0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs/edit

Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee
 
*******************************************
CORELLI MUUSIKASUVI 2014
 

Kontserdiagentuur Corelli Music kutsub 10. juubelihooajal kuulama kauneid kontserte imelistes arhitektuuripärlites. Järgmisel nädalal jätkuv tihe muusikasuvi viib juuni-juuli sumedatel suveõhtutel kauni muusikaga kontserte mõisatesse-lossidesse üle terve Maarjamaa, aga ka Viini lähistele Rohrau lossi Austrias.

 
Heategevuslik kontserdisari
EESTI MÕISAD 2014
16 aastat mõisamuusikat, igal suvel alates aastast 1999!
 
TOETAME KOOS TÜ Kliinikumi Lastefondi!
 
Avakontsert Loona mõisas Saaremaal on seotud kontsertidel esitletava põneva ajaloolise harfiga, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast.

„Eesti mõisad 2014" publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis. Seetõttu on sarja pidulik lõppkontsert Jõhvi lähistel asuvas Kukruse Polaarmõisas.

 

K, 16. juuli 2014 kell 21 Loona mõis (Kihelkonna kihelkond, Saaremaa)

            Koostöös Mustjala Festivaliga

R, 18. juuli 2014 kell 18 Raikküla mõis (Rapla kihelkond, Raplamaa)

L, 19. juuli 2014 kell 18 Õisu mõis (Paistu kihelkond, Viljandimaa)

P, 20. juuli 2014 kell 16 Kukruse Polaarmõis (Jõhvi kihelkond, Ida-Virumaa)

 

ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel ja LILIAN LANGSEPP - ajalooline Loona mõisa harf

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA
 
***************************************************************************
 
Corelli Music
www.corelli.ee
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate