CORELLI MUSIC - muusika mõisates ja lossides Maarjamaalt Euroopasse


PRESSITEADE
1.07.2014
Corelli Music
 

CORELLI MUSIC - muusika mõisates ja lossides Maarjamaalt Euroopasse

 

Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab 10. juubelihooajal kaunite kontsertidega imelistes arhitektuuripärlites üle Eesti ja ka välismaal. Eile saabus barokkansambel Corelli Consort tagasi edukalt kontserdireisilt Austriasse. Kontserdid toimusid aastasadu ajaloolistele Austria aadlisuguvõsadele kuulunud Rohrau lossis Viini lähistel.

 

Viini ja Tallinna muusikute vahetusprojekt sai alguse juba aastal 2010, kui Corelli Consort esines esmakordselt Austrias kahe menuka kontserdiga Liechtensteini lossis Viinis. Sel aastal alustas Eesti tuntuim barokkansambel valgete ööde eksklusiivkontserdiga Maardu mõisa muusikasalongis 26. juunil. Välja müüdud kontserdil kauni Maardu mõisa ballisaalis tutvustas Corelli Consort eesti publikule kava, mida barokkansambel oli palutud esitama Viini lähedal asuvas uhkes Rohrau lossis toimuval mainekal Haydni festivalil. Kavas olid Corelli nimihelilooja Arcangelo Corelli ning teiste barokiaja heliloojate Vivaldi, Händeli ja Corrette’i teosed, aga ka Tallinnaga seotud Mederi muusika. Kutsujate palvel esitati lisaks Haydni ja Carl Philipp Emanuel Bachi loomingut.

 

Corelli Consordi kontserdid Austrias toimusid 29. juunil 2014 Rohrau lossi terrassil ja Clarissa saalis. Ülisooja vastuvõtu saanud peakontserdil algasid braavo-hüüded juba alates kolmandast esitatud palast ning ei tahtnud lõppeda ka pärast lisapala esitust. Muusikud tutvustasid kontserdil publikuga meeldivalt suheldes nii esitatavaid teoseid kui ka Eestimaad ja meie kultuuri laiemalt, mis sai samuti Austria publikult elava vastukaja.

 

Mõisad-lossid on Corelli meeliskohad kontsertide korraldamiseks, kus muusika esitusega liitub palju lisaväärtusi ajaloo ja arhitektuuri vallast. Tulevikuplaanid lubavad jätkata Eesti muusikute tegevuse laiendamisega välisriikidesse, kus ju rikkalikult leidub veelgi suurjoonelisemaid mõisaid, losse ja paleesid. Juuni lõpus 2014 Maardu mõisast Rohrau lossi liikunud Corelli Consordi kava on juba pikaajaline vahetusprojekt Austria muusikutega, mis saab jätku Viini muusikute vastukülastusega Eestisse oktoobris 2014. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastaks 2018 on kavas laiendada selliseid vastastikku kasutoovaid muusikute vahetusprojekte nii Läti ehk ajaloolise Liivimaa kui ka Soome, Rootsi ja Venemaa mõistesse-lossidesse. Vastukülastustega rikastavad nende välisriikide muusikud oma loominguga Corelli festivale ja kontserdisarju, peatähelepanuga publikumenukatele Toompea muusikasalongile ja sarjale *Mõisaromantika*, augusti lõpu pärlile ehk festivalile *Tallinna tornid* ning kogu pika pühadeaja kestvale jõulumuusika festivalile *Kirikupühad Maarjamaal*.

 

Maikuus alanud Corelli tihe muusikasuvi 2014 jätkub agentuuri kroonijuveeli, heategevusliku kontserdisarjaga *Eesti mõisad 2014*, mis toimub sel suvel 16. korda järjest. Mõisakontserdid 16.-20. juulil  Loona, Raikküla ja Õisu mõisates ning Kukruse Polaarmõisas tutvustavad põhjalikult mõisaid ning põnevat ajaloolist harfi, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast Saaremaal. Selle aasta publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis.
 
Lisainfo:
Corelli Music: www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic
 
Rohrau loss Austrias:
http://schloss-rohrau.at/

Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee
 
*******************************************
CORELLI MUUSIKASUVI 2014
 
Corelli kevadekontserdid
OBOEHALDJAS

N, 29. mai 2014 kell 19 Mõisaromantika - Puurmani loss (Kursi kihelkond, Jõgevamaa)
R, 30. mai 2014 kell 20 Toompea muusikasalong - Stackelbergide linnapalee / Tööandjate maja, Kiriku 6, Tallinn.
Esinevad HELI ERNITS (oboe)
ja keelpillikvartett Rostocki Muusikakõrgkoolist - Alejandro Carrillo, viiul (Venetsueela), Laura Kania, viiul (Saksamaa), Germán de Evan, vioola (Hispaania), Valentin Preuß, tšello (Saksamaa)
 
Esineb võluv noor eesti muusik Heli Ernits, tõeline oboehaldjas nii pillimängult kui ka välimuselt ja olekult! Ta täiendab oma haridust hetkel Rostocki Muusikakõrgkoolis ning tuleb esinema siia koos selle ülikooli muusikutega. Rahvusvahelises koosseisus musitseerivad säravad muusikud Eestist, Saksmaalt, Venetsueelast ja Hispaaniast. Lisaks ajalooliste hoonete luksuslikud interjöörid ja hubased salongikohvikud, populaarne külastusmäng *Unustatud mõisad* ja Tallinna Vanalinna Päevad.
 
Selles Toompea endises aadlipalees Kiriku tn 6 on sündinud ja oma lapsepõlve veetnud Maestra Ester Mägi, riikliku elutööpreemia laureaat 2014, kellest on valminud äsja esietendunud dokfilm *Ester Mägi. Kadents ja teema*. Filmis osales ka Corelli Consort, partiita *Vanalinn* ettekandega just selles helilooja sünnikodu saalis 28. jaanuaril 2014.
 
****************************************
Valgete ööde eksklusiivkontsert
MUUSIKA TALLINNAST VIINI
N, 26. juuni 2014 kell 19 Maardu mõisa muusikasalong (Jõelähtme kihelkond, Harjumaa)
Esineb barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel
 
Eesti tuntuim ajastu pillidel musitseeriv ansambel Corelli Consort mängib parimate ajalooliste traditsioonide vaimus barokkmuusika pärlitest koosneva kava, mida järgmisel päeval sõidetakse esitama Viini lähedal asuvasse uhkesse Rohrau lossi. Heliloojatest vendade Haydnite sünnikodus toimub juba 11. korda mainekas Haydni festival 27.-29. juunil 2014.
 

Maardu mõisa ballisaal on ideaalne paik barokkmuusika nautimiseks, vaid 16 kilomeetri kaugusel Tallinnast asuv Maardu mõis on üks Eesti esinduslikumaid ning väärtuslikumaid. Mõisa peahoone on ehitatud samal ajajärgul, millest pärinevad ansambli Corelli Consort kavas olevad teosed - Corelli, Händeli, Mederi ja Vivaldi kaunikõlaline ja barokilikult efektne looming.  Kui peamiselt toimuvad mõisas eelkõige kinnised üritused, siis tänu juunis 2008 agentuuri Corelli Music ja Eesti Panga koostöös alanud kontserdisarjale „Maardu mõisa muusikasalong" on uhke kompleksi uksed avatud kõigile, kes tulevad kuulama kaunist muusikat parimas ettekandes.
 
*******************************************
Heategevuslik kontserdisari
EESTI MÕISAD 2014
16 aastat mõisamuusikat, igal suvel alates aastast 1999!
 
Avakontsert Loona mõisas Saaremaal on seotud kontsertidel esitletava põneva ajaloolise harfiga, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast.

„Eesti mõisad 2014" publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis. Seetõttu on sarja pidulik lõppkontsert Jõhvi lähistel asuvas Kukruse Polaarmõisas.

 

K, 16. juuli 2014 kell 21 Loona mõis (Kihelkonna kihelkond, Saaremaa)

            Koostöös Mustjala Festivaliga

R, 18. juuli 2014 kell 18 Raikküla mõis (Rapla kihelkond, Raplamaa)

L, 19. juuli 2014 kell 18 Õisu mõis (Paistu kihelkond, Viljandimaa)

P, 20. juuli 2014 kell 16 Kukruse Polaarmõis (Jõhvi kihelkond, Ida-Virumaa)

 

ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel ja LILIAN LANGSEPP - ajalooline Loona mõisa harf

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA
 
***************************************************************************
 
Corelli Music
www.corelli.ee
 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate