CORELLI MUSIC – heategev kontserdisari „EESTI MÕISAD 2014“ algamas

Pressiteade

9.07.2014

Corelli Music                                                     

CORELLI MUSIC – heategev kontserdisari „EESTI MÕISAD 2014“ algamas

Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab 10. juubeliaastat ja pakub kauneid muusikaelamusi imelistes arhitektuuripärlites. Järgmisel nädalal, 16. juulil algab Loona mõisas Saaremaal agentuuri pikima traditsiooniga kontserdisari „Eesti mõisad 2014“. Aastast 199 toimunud igasuvine menusündmus on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega.

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2014“

16 aastat mõisamuusikat ja metseenlust Maarjamaal!

Toetame koos TÜ Kliinikumi Lastefondi!

 

Kontserdid: 16. juuli kell 21 Loona mõis, 18. juuli kell 18 Raikküla mõis, 19. juuli kell 18 Õisu mõis, 20. juuli kell 16 Kukruse Polaarmõis

Täpsemalt allpool lisainfos.

 

Sel aastal on kontserdisari mitmes mõttes eriline ja omapärane:

*) kontserdid toimuvad 4 uues mõisas ning sellega on sari alates aastast 1999 süvitsi tutvustanud 67 erinevat mõisa üle Eesti

 

*) esitatava muusika valik on seotud unikaalse pilliga, ainsa Eesti päritolu ajaloolise harfiga, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast Saaremaal, seetõttu on sarja avakontsert just selles mõisas koostöös Mustjala Festivaliga. Esinevad barokkansambel Corelli Consort ja ajaloolistele harfidele spetsialiseerunud Lilian Langsepp.

 

*) sarjale pakub suure lisaväärtuse selle lahutamatuks osaks saanud Jüri Kuuskemaa põhjalikud ajaloo- ja arhitektuurialased selgitused mõisahoonetest ja nende kunagiste asukate saatusest

 

*) metseenlusest - igal aastal on sari toetanud üht väikest mõisakooli, -lastekodu või –vanadekodu ja Maarja Küla, aidates rahastada nii uute busside oste, toolide muretsemist mõisakoolide saali, remonditöid kui ka muusikainstrumentide ja klaverite oste

 

*) sel suvel on jõud ühendanud kaks heategevuslikku kodanikualgatuslikku toetusprojekti - kontserdisari „Eesti mõisad 2014“ ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond. Sarja publiku ja metseenide sihtannetustest kogunev toetus läheb raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku hoiuteenuse loomiseks Ida-Virumaal. Septembris Jõhvi puuetega laste tugikodus „Päikesekiir“.avatavat hoiukodu saab toetada kõigil neljal sarja kontserdil kui ka sihtannetusega kuni 31. augustini Lastefondi pangakontodele.

 

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

 

TÜ Kliinikumi Lastefond

www.lastefond.ee

https://www.facebook.com/lastefond?fref=ts

 

Fotomaterjal:
https://drive.google.com/folderview?id=0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs&usp=sharing

Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee

 

*******************************************

CORELLI MUSIC

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2014“

16 aastat mõisamuusikat ja metseenlust Maarjamaal!

Toetame koos TÜ Kliinikumi Lastefondi!

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad“ on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Suvel 2014 musitseerivad barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel ja Lilian Langsepp arvatavalt Loona mõisast pärit ajaloolisel harfil. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab mõisates oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Harfi on restaureerinud Eesti meister Roland Suits, uued metallist detailid on valmistanud Ahti Tsopp ning keelestuse on välja töötanud tunnustatud Šveitsi harfimeister ja -restauraator Beat Wolf.

 

K, 16. juuli 2014 kell 21 Loona mõis (Kihelkonna kihelkond, Saaremaa)

            Koostöös Mustjala Festivaliga

R, 18. juuli 2014 kell 18 Raikküla mõis (Rapla kihelkond, Raplamaa)

L, 19. juuli 2014 kell 18 Õisu mõis (Paistu kihelkond, Viljandimaa)

P, 20. juuli 2014 kell 16 Kukruse Polaarmõis (Jõhvi kihelkond, Ida-Virumaa)

 

ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

LILIAN LANGSEPP ajalooline Loona mõisa harf

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

KAVA: pärlid barokiaja ja Balti-Saksa muusikast – Corelli, Purcell, Fischer, Meder, valik Morgensterni kogumikust jt

 

Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab juba kuueteistkümnendat aastat igasuvise menusündmusega, mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort. Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad 2014" ühinevad arhitektuur, muusika, ajalugu, metseenlus, mõisaromantika ja kunstipärandi hoidmine. Sari on 15 aasta jooksul, alates 1999. aasta suvest tutvustanud 63 mõisa üle Eesti ja toetanud 14 väikest mõisakooli, -hooldekodu või –lastekodu ja Maarja Küla. Sel aastal lisanduvad veel neli uut mõisa erinevatest Maarjamaa nurkadest.

 

„Eesti mõisad 2014" publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis. Seetõttu on sarja pidulik lõppkontsert Jõhvi lähistel asuvas Kukruse Polaarmõisas. Avakontsert Loona mõisas Saaremaal on seotud kontsertidel esitletava põneva ajaloolise harfiga, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast.

 

Muusikale ja mõisaromantikale annavad lisaväärtuse haaravad ajaloolised selgitused kunstiloolaselt Jüri Kuuskemaalt ja kogu publikule võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Igal kontserdil on avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid, Lastefondile saab teha ka sihtannetuse märgusõnaga „Eesti mõisad“.

Lähem info toetusvõimalustest www.corelli.ee ja www.lastefond.ee 

 

*****************

Corelli Music

www.corelli.ee
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate