CORELLI MUSIC alustab säravat juubelihooaega


PRESSITEADE
1.10.2014
Corelli Music

CORELLI MUSIC alustab säravat juubelihooaega

 

Kontserdiagentuur Corelli Music soovib tänaseks kõigile kaunist muusikapäeva ning jätkab säravalt 10. juubeliaastat. Uue hooaja 2014/2015 avavad kaunid muusikalised tervitused Viinist meie imelistes arhitektuuripärlites Tartus ja Tallinnas. Pikaajalise muusikute vahetusprojekti raames pakub 14. oktoobril Tartu Linnamuuseumi ja 15. oktoobril Tallinna Õpetajate maja kaunites saalides pärleid Viini muusika kullafondist ansambel Concilium musicum Wien. Hooaja avakontserdid toimuvad koostöös Austria Suursaatkonnaga Tallinnas. 1.-2. novembril tähistab kontserdisari „Mõisaromantika“ nii hingedeaega kui ka isadepäeva kaunimates mõisates. Tuntud vanamuusikaansambli Rondellus esituses saab nautida südamlikku ja meeleolukat kava “Hingedeaeg isadega” keskaja ja renessansiaja muusikast Alatskivi lossis ja Kõltsu mõisas.

 

Alates 30. novembrist, 1. advendist algab aga kogu pika pühadeaja kestev jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mille avakontserdiga tähistab Corelli Music maestro Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva ja lõppkontsert alustab järgmise aasta pidusündmuse Maarjamaa 800 tähistamist. Jõulufestival toob publikuni erinevat kaunist muusikat jõuluootuseks, aastalõpuks ja uue aasta tervituseks kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni 5.-7. jaanuaril. Esinevad Kristel Aer Metodisti kiriku Hugo Lepnurme mälestusorelil, Viljandi Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid, Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga „TE DEUM“. Uue aasta esimestel päevadel sünnib uus täht klassikataevas – Estonian Cello Ensemble ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna Toomkirikus ansambel Orthodox Singers. Dirigent suurvormide kontsertidel on Martin Sildos, kes sel nädalal toob Vanemuises esiettekandele Webberi „Ooperfantoomi“.

 

Järgmine aasta 2015 on kuulutatud muusika-aastaks ning Corelli jätkab kõigi oma menukate kontserdisarjade ja festivalidega. Tulemas on „Toompea muusikasalongi“ ja „Mõisaromantika“ kontserdid paljude erinevate esinejatega, kellest põnevamad on Liisi Koiksoni ja Ardo Ran Varrese kava „Vaikne esmaspäev“ ning eesti uudisloominguga kontserdid Rein Rannapi ja Klavessiinisõprade Tsunftiga. Maarjamaa 800 kavas on oodata traditsioonilisi kontserte sarjas „Kirikupühad Maarjamaal“. Kogu aasta kestvat seeriat alustavad märtsis Palmipuudepühal Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Corelli Barokkorkester, kes toovad publiku ette Purcelli „Oodi Püha Cecilia auks“. Sama teos kõlab ka rahvusvahelisel poistekooride festivalil juunis. Maikuu pakub taas muusikute vahetusprojektina kontserte Itaalias, Pergolesi kaunis „Stabat Mater“ ja noore eesti helilooja uudisteos kantakse ette nii Savonas kui ka Eestis. Ning suvel on tulemas taas heategevad kontserdid sarjas „Eesti mõisad 2015“ ja unikaalse formaadiga festival „Tallinna tornid“.

 

Hubased muusikasalongid, kaunimad mõisad ja Maarjamaa kirikud koos säravate muusikute ja ajaloohõngulise interjööriga ootavad teid. Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

 

Fotomaterjal:
https://drive.google.com/folderview?id=0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs&usp=sharing


Mail Sildos
Kunstiline juht

+372 5097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee

 

******************************************************************************************************

Corelli Music

Hooaja 2014/2015 avakontserdid TERVITUSED VIINIST!

 

Juubelihooaja avakontserdid toimuvad 14. oktoobril Tartu Linnamuuseumis ja 15. oktoobril Tallinnas Õpetajate majas. Eksklusiivsed kontserdid ajaloolistes saalides jätkavad publikumenukaid salongikontserte tõelistele muusikagurmaanidele kauni muusikalise tervitusega Viini muusikutelt. Corelli hooaja avakontsertidel esineb koostöös Austria Suursaatkonnaga ansambel CONCILIUM MUSICUM WIEN ajastu pillidel. Nautida saab pärleid Viini muusika kullafondist, mida kogu maailm tunneb ja armastab. Kavas „Tervitused Viinist!“ on nii Viini klassikud Haydn, Mozart jt, aga samuti igihalja salongimuusika kaunimad palad – polkad ja valsid, millega on end ajalukku kirjutanud isa ja poeg Johann Strauß, Lanner jt. Lisaks tavapärastele keelpillidele ja flöödile mängivad austria muusikud ka harvakuuldaval pillil viola d’amore.

 

Tartu Linnamuuseumi ehk endise Pistohlkorside linnapalee luksuslikus, kuid samas klassikalises hoones väärib enim tähelepanu rikkaliku stukkdekooriga kaunistatud pidulik ballisaal. Tallinna iidse vanalinna südames Raekoja platsil asuvast põneva ajalooga aadlipaleest pärinevad vanimad teated 14. sajandist, maja praegune fassaad ja ruumijaotus kujunes 19. sajandi keskel. Alates aastast 1957 tegutseb hoones Õpetajate maja. Hooaja avakontsert toimub maja II korruse paraadruumide kõige pidulikumas osas asuvas Kroonisaalis.

 

„Mõisaromantika“ kontserdid HINGEDEAEG ISADEGA

 

Omapärane ja südamlik kava kaunimates mõisates sarjas „Mõisaromantika“ ühendab hingedeaja ja peatselt saabuva isadepäeva. On ju neist paljud just meie esiisad, keda hingedeajal mälestame ning laval on peaaegu pereansambel. 1. novembril Alatskivi lossis ja 2. novembril Kõltsu mõisas esineb tuntud vanamuusikaansambel RONDELLUS. Kontserdid algavad pühakutele kirjutatud hingestatud keskaja muusikaga. Pühakute mõtteid ja tegemisi saadab mingi teine valgus, pühaduse helk. Mõned on meie seas ehk praegugi… Renessanssmuusikast tulevad ettekandele armastuslaulud, joogilaulud ja tantsud – tolleaegsed tõelised hitid ehk popmuusika tervituseks kõikidele isadele.

 

Rondelluse asutajad Maria ja Robert Staak musitseerivad koos oma poja ja teiste noorema põlvkonna esindajatega ning lisaks laulule ilmestavad kontserte ka põnevate vanaaja pillidega - lauto, rataslüürad, trummid, torupill, fiidlid, psalteerium, plokkflöödid. Rondelluse CD „Sabbatum“ pälvis Eesti Muusika Auhinna 2003 parima klassika CD eest, äratas rahvusvahelist tähelepanu ja leidis rohket tunnustust.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses! Sooduspileteid pakub Corelli Music ka kõikidele õpetajatele.

 

Lisainfo: www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic

Piletid: www.piletilevi.ee
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate