CORELLI MUSIC TÄNA – juubelihooaeg ja TERVITUSED VIINIST


PRESSITEADE
14.10.2014
Corelli Music

CORELLI MUSIC TÄNA – juubelihooaeg ja TERVITUSED VIINIST

 

Täna alustab kontserdiagentuur Corelli Music 10. juubeliaastat välja müüdud kontserdiga Tartu Linnamuuseumis. Uue hooaja 2014/2015 avakontserdid toovad publikule kaunid muusikalised tervitused Viinist meie imelistes arhitektuuripärlites Tartus ja Tallinnas. Pikaajalise muusikute vahetusprojekti järgmise osana pakub 14. oktoobril Tartu Linnamuuseumi ja 15. oktoobril Tallinna Õpetajate maja kaunites saalides pärleid Viini muusika kullafondist ansambel Concilium musicum Wien. Austria muusikute esimene kontserditurnee Tallinna oli 2009. aastal, barokkansambel Corelli Consort on esinenud 2010 Viini Liechtensteini palees ja 2014 Rohrau lossis Haydni festivalil. Hooaja avakontserdid “Tervitused Viinist!” toimuvad koostöös Austria Suursaatkonnaga Tallinnas.

 

 

Corelli Music

Juubelihooaja 2014/2015 avakontserdid

TERVITUSED VIINIST!

 

T, 14. oktoober 2014 kell 19 Tartu Linnamuuseum (Narva mnt 23, Tartu)

K, 15. oktoober 2014 kell 19 Õpetajate maja, Tallinn (Raekoja plats 14, Tallinn)

 

ESINEJAD: ansambel CONCILIUM MUSICUM WIEN ajastu pillidel (Austria)

Robert Pinkl (traversflööt), Robert Neumann (viiul), Christoph Angerer (vioola, viola d’amore), Ute Groh (tšello)

 

KAVA: pärleid Viini muusika kullafondist - Mozart, Haydn, Albrechtsberger, isa ja poeg Johann Strauß, Lanner jt

 

Juubelihooaja avakontserdid toimuvad 14. oktoobril Tartu Linnamuuseumis ja 15. oktoobril Tallinnas Õpetajate majas. Eksklusiivsed kontserdid ajaloolistes saalides jätkavad publikumenukaid salongikontserte tõelistele muusikagurmaanidele kauni muusikalise tervitusega Viini muusikutelt. Corelli hooaja avakontsertidel esineb koostöös Austria Suursaatkonnaga ansambel CONCILIUM MUSICUM WIEN ajastu pillidel. Nautida saab pärleid Viini muusika kullafondist, mida kogu maailm tunneb ja armastab. Kavas „Tervitused Viinist!“ on nii Viini klassikud Haydn, Mozart jt, aga samuti igihalja salongimuusika kaunimad palad – polkad ja valsid, millega on end ajalukku kirjutanud isa ja poeg Johann Strauß, Lanner jt. Lisaks tavapärastele keelpillidele ja flöödile mängivad austria muusikud ka harvakuuldaval pillil viola d’amore.

 

Nagu Corelli kontsertidega on tavaks saanud, tutvustavad hooaja avakontserdid lisaks muusikale ka Tartu ja Tallinna suurepäraseid arhitektuuripärleid. Tartu Linnamuuseum asub endises Pistohlkorside linnapalees, leitnant W.C. von Pistohlkorsi 1790. aastal valminud uhkes majas. Luksuslikus, kuid samas klassikalises hoones väärib enim tähelepanu rikkaliku stukkdekooriga kaunistatud pidulik ballisaal, mis meenutab Roosna-Alliku mõisa saali kujundust. Tallinna iidse vanalinna südames Raekoja platsil asuvast põneva ajalooga aadlipaleest pärinevad vanimad teated 14. sajandist, maja praegune fassaad ja ruumijaotus kujunes 19. sajandi keskel. Alates aastast 1957 tegutseb hoones humanitaarse kultuurikantsina Õpetajate maja. Hooaja avakontsert toimub maja II korruse paraadruumide kõige pidulikumas osas asuvas Kroonisaalis. Hubased muusikasalongid koos säravate muusikute ja ajaloohõngulise interjööriga ootavad!

 

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

 

Fotomaterjal:
https://drive.google.com/folderview?id=0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs&usp=sharing


Mail Sildos
Kunstiline juht

+372 5097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee

 

******************************************************************************************************

Corelli Music

Juubelihooaeg 2014/2015

 

Corelli 10. juubelihooaeg jätkub juba 1.-2. novembril, kui kontserdisari „Mõisaromantika“ tähistab nii hingedeaega kui ka isadepäeva kaunimates mõisates. Tuntud vanamuusikaansambli Rondellus esituses saab nautida südamlikku ja meeleolukat kava “Hingedeaeg isadega” keskaja ja renessansiaja muusikast Alatskivi lossis ja Kõltsu mõisas.

 

Alates 30. novembrist, 1. advendist algab kogu pika pühadeaja kestev jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mille avakontserdiga tähistab Corelli Music maestro Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva ja lõppkontsert alustab järgmise aasta pidusündmuse Maarjamaa 800 tähistamist. Jõulufestival toob publikuni erinevat kaunist muusikat jõuluootuseks, aastalõpuks ja uue aasta tervituseks kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni 5.-7. jaanuaril. Esinevad Kristel Aer Metodisti kiriku Hugo Lepnurme mälestusorelil, Viljandi Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid, Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga „TE DEUM“. Uue aasta esimestel päevadel sünnib uus täht klassikataevas – Estonian Cello Ensemble ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna Toomkirikus ansambel Orthodox Singers. Dirigent festivali suurvormide kontsertidel on Martin Sildos, kes eelmisel nädalal tõi koos rahvusvahelise meekonnaga Vanemuises esiettekandele Webberi „Ooperfantoomi“.

 

Järgmine aasta 2015 on kuulutatud muusika-aastaks ning Corelli jätkab kõigi oma menukate kontserdisarjade ja festivalidega. Tulemas on „Toompea muusikasalongi“ ja „Mõisaromantika“ kontserdid paljude erinevate esinejatega, kellest põnevamad on Liisi Koiksoni ja Ardo Ran Varrese kava „Vaikne esmaspäev“ ning eesti uudisloominguga kontserdid Rein Rannapi ja Klavessiinisõprade Tsunftiga. Maarjamaa 800 kavas on oodata traditsioonilisi kontserte sarjas „Kirikupühad Maarjamaal“. Kogu aasta kestvat seeriat alustavad märtsis Palmipuudepühal Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Corelli Barokkorkester, kes toovad publiku ette Purcelli „Oodi Püha Cecilia auks“. Sama teos kõlab ka rahvusvahelisel poistekooride festivalil juunis. Maikuu pakub taas muusikute vahetusprojektina kontserte Itaalias, Pergolesi kaunis „Stabat Mater“ ja noore eesti helilooja uudisteos kantakse ette nii Savonas kui ka Eestis. Ning suvel on tulemas taas heategevad kontserdid sarjas „Eesti mõisad 2015“ ja unikaalse formaadiga festival „Tallinna tornid“.

 

Hubased muusikasalongid, kaunimad mõisad ja Maarjamaa kirikud koos säravate muusikute ja ajaloohõngulise interjööriga ootavad teid. Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

Lisainfo: www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic

Piletid: www.piletilevi.ee
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate