CORELLI MUSIC - juubelihooaeg ja HINGEDEAEG ISADEGA kaunimates mõisates


PRESSITEADE
23.10.2014
Corelli Music

CORELLI MUSIC – juubelihooaeg ja HINGEDEAEG ISADEGA kaunimates mõisates

 

Kontserdiagentuur Corelli Music alustas äsja 10. juubeliaastat menukate kontsertidega Tartus ja Tallinnas muusikaliste tervitustega Viinist. Hooaeg 2014/2015 jätkub taas arhitektuuripärlites, kontserdid “Hingedeaeg isadega” on 1. novembril Alatskivi lossis ja 2. novembril Kõltsu mõisas. Esineb tuntud vanamuusikaansambel Rondellus, mille ridades seekord astuvad koos lavale vanem ja noorem põlvkond muusikuid ehk siis peaaegu pereansambel.

 

Sarja „Mõisaromantika“ südamlik ja meeleolukas kava kaunimates mõisates ühendab hingedeaja ja peatselt saabuva isadepäeva. On ju suur osa hingedest, keda novembri alguse pimedal ajal austame ja meenutame, ju meie esiisad ning põlvkondade side ühendab mõlemad tähtpäevad. Kontserdid algavad hingestatud keskaja muusikaga, mis on pühendatud erinevatele pühakutele: Neitsi Maarjale, pühale Nikolausele, pühale Barbarale jt. Pühakute mõtteid ja tegemisi saadab mingi teine valgus, pühaduse helk. Erilise suuruse ja erakordsuse eest on nad arvatud taevaste hulka, kus nad saavad hoida kaitsvat kätt ja väge oma hoolealuste üle. Renessanssmuusikast tulevad ettekandele armastuslaulud, joogilaulud ja tantsud – tolleaegsed tõelised hitid ehk tänapäevases mõttes popmuusika tervituseks kõikidele praegustele isadele.

 

Corelli Music

Juubelihooaeg 2014/2015

HINGEDEAEG ISADEGA kaunimates mõisates

 

L, 1. november 2014 kell 18 Alatskivi loss, Kodavere kihelkond, Tartumaa

P, 2. november 2014 kell 18 Kõltsu mõis, Keila kihelkond, Harjumaa

 

ESINEJA: vanamuusikaansambel RONDELLUS

Maria Staak – laul, rataslüüra, Johanna-Maria Jaama – fiidel, Anna-Liisa Eller – psalteerium, plokkflöödid, torupill, löökpillid, Johannes Christopher Staak – laul, rataslüüra, Robert Staak – lauto, löökpillid

 

Robert Staak esitavast keskajast ja renessansist pärinevast muusikast: “Hoolimata tänasele päevale omaste kiirete kommunikatsiooni- ja transpordivahendite puudumisest, levisid tolle aja populaarsed palad üle riigipiiride ja neid võib kohata arvukates trükitud kogumikes ja käsikirjades üle terve mandri. Kuigi iganädalasi edetabeleid ei koostatud, võime nendes allikates leida tõelisi hitte, mida teati, lauldi-mängiti kõikjal Euroopas, võib-olla ka Eesti aladel.”

 

Rondelluse asutajad Maria ja Robert Staak musitseerivad koos oma poja ja teiste noorema põlvkonna esindajatega, laval on ka Anna-Liisa Eller, Johanna-Maria Jaama ja Johannes Christopher Staak. Lisaks laulule ilmestavad muusikud kontserte põnevate vanaaja pillidega, kasutusel on lauto, rataslüürad, trummid, torupill, fiidlid, psalteerium, plokkflöödid. Rondelluse CD „Sabbatum“ pälvis Eesti Muusika Auhinna 2003 parima klassika CD eest, äratas rahvusvahelist tähelepanu ja leidis rohket tunnustust

 

Corelli hubased muusikasalongid kaunimate mõisates koos säravate muusikute ja ajaloohõngulise interjööriga ootavad!

 

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

 

Fotomaterjal:
https://drive.google.com/folderview?id=0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs&usp=sharing


Mail Sildos
Kunstiline juht

+372 5097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee

 

******************************************************************************************************

Corelli Music

Juubelihooaeg 2014/2015

 

Corelli 10. juubelihooaeg jätkub juba jõululainel. Alates 30. novembrist, 1. advendist algab kogu pika pühadeaja kestev jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mille avakontserdiga tähistab Corelli Music maestro Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva ja lõppkontsert alustab järgmise aasta pidusündmuse “Maarjamaa 800” tähistamist. Jõulufestival toob publikuni erinevat kaunist muusikat jõuluootuseks, aastalõpuks ja uue aasta tervituseks kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni 5.-7. jaanuaril. Esinevad Kristel Aer Metodisti kiriku Hugo Lepnurme mälestusorelil, Viljandi Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid, Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga „TE DEUM“. Uue aasta esimestel päevadel sünnib uus täht klassikataevas – Estonian Cello Ensemble ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna Toomkirikus ansambel Orthodox Singers. Dirigent festivali suurvormide kontsertidel on Martin Sildos, kes hiljuti tõi koos rahvusvahelise meekonnaga Vanemuises esiettekandele Webberi „Ooperfantoomi“.

 

Järgmine aasta 2015 on kuulutatud muusika-aastaks ning Corelli jätkab kõigi oma menukate kontserdisarjade ja festivalidega. Tulemas on „Toompea muusikasalongi“ ja „Mõisaromantika“ kontserdid paljude erinevate esinejatega, Maarjamaa 800 kavas on oodata kogu aasta kestvaid traditsioonilisi kontserte sarjas „Kirikupühad Maarjamaal“, muusikute vahetusprojektid jätkuvad Itaaliaga. Suvel on tulemas taas heategevad kontserdid sarjas „Eesti mõisad 2015“ ja unikaalse formaadiga festival „Tallinna tornid“ koos põnevate välismuusikutega.

 

Hubased muusikasalongid, kaunimad mõisad ja Maarjamaa kirikud koos säravate muusikute ja ajaloohõngulise interjööriga ootavad teid. Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

Lisainfo: www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic

Piletid: www.piletilevi.ee
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate