CORELLI MUSIC – jõulumuusika festival “KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL”


PRESSITEADE
20.11.2014
Corelli Music

CORELLI MUSIC – jõulumuusika festival “KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL”

Peatselt on algamas jõulukuu ning tulemas taas ka jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal”. Kontserdid alates 1. advendist 30. novembril 2014 kuni õigeusu jõuludeni 7. jaanuaril 2015 viivad kauni muusika Tallinna, Tartu, Viljandi ja Jõhvi ajaloolistesse kirikutesse ning muusikasalongi Mustpeade majas.

Festivali avakontsert 30. novembril, mis tähistab Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva maestro mälestusorelil Metodisti kirikus Tallinnas, on publikule piletiteta, sissepääs on vaba suurusega annetusega jõulufestivali toetusfondi.
Festivali lõppkontserdiga 7. jaanuaril Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta „Maarjamaa 800“ tähistamist.

Kaunist saabuvat pühadeaega imelise muusikaga soovib
Corelli Music
www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic

 

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL “KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL”

30. november 2014 – 7. jaanuar 2015

Corelli Music www.corelli.ee

 

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle Eesti! Corelli Music jätkab 10. juubelihooaega ja rõõmustab publikut taas jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“. See kestab kogu pika pühadeaja alates 1. advendist 30. novembril läbi jõuluootuse, aastalõpu ja piduliku uusaastakontserdi kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. Festivali avakontserdiga märgib Corelli Music maestro Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva, lõppkontsert aga alustab järgmise aasta pidusündmuse "Maarjamaa 800" tähistamist.

 

Jõulufestivali kavas on kontserdid „Suur eeskuju – Hugo Lepnurm 100“, „Jõuluootus“, „Te Deum“, „Uus täht klassikataevas!“ ja „Jõulud õigeusu vaimulikus muusikas“. Pühadehõnguliselt sätendavaid muusikaelamusi pakuvad Kristel Aer maestro Hugo Lepnurme mälestusorelil, Eesti Kammerkooride Liidu koorid, säravad vokaalsolistid, segakoor K.O.O.R., Corelli Barokkorkester, dirigent Martin Sildos, Estonian Cello Ensemble ja Orthodox Singers.

 

AVAKONTSERT. Esimene advent

P, 30. november 2014 kell 19 Tallinna Metodisti kirik

KAVA: „Suur eeskuju – Hugo Lepnurm 100“

ESINEJA: Kristel Aer (Hugo Lepnurme mälestusorelil)

Maestro Hugo Lepnurm on meie praegustele orelimängijatele suur ja innustav eeskuju. Kontserdil kõlavad Hugo Lepnurme looming ja tema kahe suure eeskuju – Johann Sebastian Bachi ja Marcel Dupré – teosed, mis seonduvad hästi orelikorüfee elu ja tegevusega, samuti advendiaja ja pillide kuninga oreli teemaga.

 

SISSEPÄÄS kontserdile vaba suurusega annetusega jõulufestivali toetusfondi.

 

JÕULUOOTUS. Teine advent

P, 7. detsember 2014 kell 19 Viljandi Pauluse kirik

KAVA: Joseph Haydni ”Missa brevis Sancti Joannis de Deo” Hob. XXII/7 (“Väike orelimissa”), Arcangelo Corelli Concerto grosso g-moll op 6 nr 8 “Fatto per la notte di natale” (“Jõulukontsert") ja Concerto grosso F-duur op 6 nr 9, Giovanni Battista Pergolesi / Francesco Durante ”Magnificat”

ESINEJAD: Eesti Kammerkooride Liidu viis kammerkoori üle Eesti, solistid Pirjo Püvi (sopran) ja Galina Morozova-Iljenko (alt)

CORELLI BAROKKORKESTRI solistid ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Eelmisel aastal toimunud sädeleva barokkmuusikaga Eesti Kammerkooride Liidu traditsiooniline jõuluootuse kontsert osutus nõnda menukaks, et tänavusel jõulumuusika festivalil kuuleb taas sama kava.

Koostöös Eesti Kammerkooride Liiduga

 

PILETID: 5 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

TE DEUM. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

P, 28. detsember 2014 kell 19 Tartu Jaani kirik

E, 29. detsember 2014 kell 19 Tallinna Jaani kirik

KAVA: Marc-Antoine Charpentier' „Te Deum“, Kontsert H 545, „Messe de Minuit pour Noël“ ("Kesköömissa jõuludeks")

ESINEJAD: solistid Pirjo Püvi ja Arete Teemets (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor), Valter Soosalu (tenor), Uku Joller (bass-bariton)

Segakoor K.O.O.R. (dirigent Raul Talmar)

CORELLI BAROKKORKESTER ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Aasta lõpetavad traditsiooniliselt säravad suurvormikontserdid Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes. Sel aastal saab kirikuvõlvide all nautida prantsuse barokiajastu suurmeistri Charpentier’ kaunikõlalist loomingut. Tema tuntuima teose „Te Deum“ avaosast on tänapäeval saanud Eurovisiooni lauluvõistluse tunnusmeloodia.

 

PILETID: Tartus 10/8* €, Tallinnas 12/10* € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

UUS TÄHT KLASSIKATAEVAS! Uue aasta tervituskontsert

L, 3. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Mustpeade maja

ESINEJA: ESTONIAN CELLO ENSEMBLE, esimene avalik kontsert!

KAVA: klassikalise muusika tulevärk kuue tšello esituses (Ciacomo Puccini, Gioachino Rossini, Pjotr Tšaikovski, George Gershwin, Aram Hatšaturjan, Argentina tangod, Hispaania meeleolud jpm)

Esimest korda astub publiku ette Estonian Cello Ensemble, mille asutas tuumik kuuest noorema põlvkonna tipptšellistist: Maarit Kangron, Theodor Sink, Johannes Välja, Villu Vihermäe, Marius Järvi ja Andreas Lend. Üllatusterohke õhtu hubases salongis pakub maailma muusikaklassika paremikku kuue tšello vapustavas kõlapildis, samuti muhedat juttu ja naudinguid maitsemeeltele.

 

PILETID: 15/12* € (sisaldab tervitusjooki) eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

MAARJAMAA 800. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

E, 5. jaanuar 2015 kell 18 Jõhvi Mihkli kirik

K, 7. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Piiskoplik Toomkirik

KAVA: „Jõulud õigeusu vaimulikus muusikas“

ESINEJAD: vokaalansambel ORTHODOX SINGERS, dirigent Valeri Petrov

Kõlavad erinevate maade ilmalikud ja kiriklikud õigeusu laulud. Programm hõlmab nii varaseid kui ka kaasaegseid vaimulikke laule ja pakub kuulajale suurepärase ülevaate pühade kiriklikust ja ilmalikust olemusest. Kontserdiga Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta „Maarjamaa 800“ tähistamist.

 

PILETID: Jõhvis 5 €, Tallinnas 8 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

PILETID: eelmüük Piletilevis (www.piletilevi.ee) ja Statoilis,

võimalusel tund enne algust kontserdipaikades

* Sooduspiletid: pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus –10% täispileti hinnast.

 

Lisainfo www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate