CORELLI MUSIC – täna algab jõulumuusika festival *KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL*


PRESSITEADE
30.11.2014
Corelli Music

CORELLI MUSIC – täna algab jõulumuusika festival “KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL”

Tänasel 1. advendipühapäeval algab taas ka jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal”. Kogu ajaloolise pühadeaja kestva festivaliga jätkab Corelli Music 10. juubelihooaega. Kontserdid alates 1. advendist 30. novembril 2014 kuni õigeusu jõuludeni 7. jaanuaril 2015 viivad kauni muusika Tallinna, Tartu, Viljandi ja Jõhvi ajaloolistesse kirikutesse ning muusikasalongi Mustpeade majas. Kontserdisarja patroon on EELK peapiiskop emeeritus Andres Põder. Festivali lõppkontserdiga 7. jaanuaril Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta „Maarjamaa 800“ tähistamist.

Jõulumuusika festivali avakontsert “Suur eeskuju – Hugo Lepnurm 100” 1. advendipühapäeval, 30. novembril kell 19 Metodisti kirikus Tallinnas, millega Corelli Music tähistab orelimuusika suurkuju Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva, on publikule piletiteta, sissepääs on vaba suurusega annetusega. Hugo Lepnurme õpilane Kristel Aer esineb kirikusse 2011. aastal ehitatud maestro mälestusorelil.

 

Maestro Hugo Lepnurm (1914–1999) on meie praegustele orelimängijatele suur ja innustav eeskuju. Kontserdil kõlavad Hugo Lepnurme looming ja tema kahe suure eeskuju – Johann Sebastian Bachi ja Marcel Dupré – teosed, mis seonduvad hästi orelikorüfee elu ja tegevusega, samuti advendiaja ja oreli teemaga.

Kristel Aer: “Tänane kontsert on pühendatud Hugo Lepnurmele – organistile, pedagoogile, kirikumuusikule ja heliloojale, kelle sünnist käesoleva aasta 31. oktoobril möödus terve sajand. Kuusalu valla mereäärsest talust pärit poisist sai eelmise sajandi kõige olulisem oreliasjatundja Eestis. Lepnurme tagasihoidlikkus, suur erudeeritus, sügav usk ja võime oma seisukohti kaitsta kellegagi tülli minemata – sellisena oli ta eeskuju nii meile, tema õpilastele, kui ka teistele temaga kokku puutunud inimestele.”


Kristel Aer on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia (1992) koorijuhtimise erialal prof Kuno Arengu juures ning õppinud samas orelit prof Hugo Lepnurme ja Ines Maidre juhendamisel. Aastatel 1992–1999 õppis Kristel Aer põhierialana orelit Soomes Sibeliuse Akadeemia kirikumuusika osakonnas, kust ta sai kirikumuusika magistrikraadi ja organisti diplomi. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel ning esineb pidevalt solisti ja kammermuusikuna kontsertidel ja festivalidel nii Eestis kui ka Lätis, Põhjamaades, Saksamaal, Hollandis ja Venemaal. Tema orelimängu võib kuulda kolmel CD-plaadil. Kristel Aer kuulub Hugo Lepnurme Muusikaühingu juhatusse ning on tegev Kadrina ja Tartu Pauluse kiriku orelifondides. Alates 2007. aasta suvest korraldab ta kontserdisarja “Juuru orelisuvi”. Alates 2008. aasta lõpust on Kristel Aer muinsuskaitseameti juurde kuuluva muusikainstrumentide ekspertkomisjoni esimees, samuti on ta Eesti Orelisõprade Ühingu (EOÜ) juhatuses.

Jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal” 2014 toob publikuni erinevat kaunist muusikat alates 30. novembrist jõuluootuseks, aastalõpuks ja uue aasta tervituseks kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni 5.-7. jaanuaril. Esinevad Kristel Aer Metodisti kiriku Hugo Lepnurme mälestusorelil, Viljandi Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid, Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga „TE DEUM“. Uue aasta esimestel päevadel sünnib Mustpeade majas uus täht klassikataevas – Estonian Cello Ensemble ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna Toomkirikus ansambel Orthodox Singers. Dirigent festivali suurvormide kontsertidel on Martin Sildos, kes hiljuti tõi koos rahvusvahelise meekonnaga esiettekandele Webberi „Ooperfantoomi“, töötab Vanemuise koosseisulise dirigendina ja on Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri asutaja ja peadirigent.

Corelli Music alustas Vaiksel nädalal 2006 kontserdisarjaga „Kirikupühad Maarjamaal“. 2010. aasta jõuluajal laienes tuntuks saanud kontserdisari jõulumuusika festivaliks, mis toob kuulajateni imelisi muusikaelamusi terve jõuluootuse kuu jooksul. Kaasaja muusikud vahendavad ajastutruult renessansi ja barokiaja meistrite loomingut, tuues tänapäeva inimesteni endiste aegade värvi ja jõulumeeleolu. Festival pakub lisaks tipptasemel muusikalistele elamustele ka esteetilisi ja ajaloolisi lisaväärtusi, kontsertidel esinevad nii professionaalsed muusikud kui ka asjaarmastajatest koosnevad suurepärasel tasemel koorid.

 

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

 

Fotomaterjal:
https://drive.google.com/folderview?id=0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs&usp=sharing


Mail Sildos
Kunstiline juht

+372 5097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee

 

******************************************************************************************************

Corelli Music

Juubelihooaeg 2014/2015

 

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL “KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL”

30. november 2014 – 7. jaanuar 2015

Corelli Music www.corelli.ee

 

AVAKONTSERT. Esimene advent

P, 30. november 2014 kell 19 Tallinna Metodisti kirik

KAVA: „Suur eeskuju – Hugo Lepnurm 100“

ESINEJA: Kristel Aer (Hugo Lepnurme mälestusorelil)

Maestro Hugo Lepnurm on meie praegustele orelimängijatele suur ja innustav eeskuju. Kontserdil kõlavad Hugo Lepnurme looming ja tema kahe suure eeskuju – Johann Sebastian Bachi ja Marcel Dupré – teosed, mis seonduvad hästi orelikorüfee elu ja tegevusega, samuti advendiaja ja pillide kuninga oreli teemaga.

 

SISSEPÄÄS kontserdile vaba suurusega annetusega jõulufestivali toetusfondi.

 

JÕULUOOTUS. Teine advent

P, 7. detsember 2014 kell 19 Viljandi Pauluse kirik

KAVA: Joseph Haydni ”Missa brevis Sancti Joannis de Deo” Hob. XXII/7 (“Väike orelimissa”), Arcangelo Corelli Concerto grosso g-moll op 6 nr 8 “Fatto per la notte di natale” (“Jõulukontsert") ja Concerto grosso F-duur op 6 nr 9, Giovanni Battista Pergolesi / Francesco Durante ”Magnificat”

ESINEJAD: Eesti Kammerkooride Liidu viis kammerkoori üle Eesti, solistid Pirjo Püvi (sopran) ja Galina Morozova-Iljenko (alt)

CORELLI BAROKKORKESTRI solistid ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Eelmisel aastal toimunud sädeleva barokkmuusikaga Eesti Kammerkooride Liidu traditsiooniline jõuluootuse kontsert osutus nõnda menukaks, et tänavusel jõulumuusika festivalil kuuleb taas sama kava.

Koostöös Eesti Kammerkooride Liiduga

 

PILETID: 5 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

TE DEUM. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

P, 28. detsember 2014 kell 19 Tartu Jaani kirik

E, 29. detsember 2014 kell 19 Tallinna Jaani kirik

KAVA: Marc-Antoine Charpentier' „Te Deum“, Kontsert H 545, „Messe de Minuit pour Noël“ ("Kesköömissa jõuludeks")

ESINEJAD: solistid Pirjo Püvi ja Arete Teemets (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor), Valter Soosalu (tenor), Uku Joller (bass-bariton)

Segakoor K.O.O.R. (dirigent Raul Talmar)

CORELLI BAROKKORKESTER ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Aasta lõpetavad traditsiooniliselt säravad suurvormikontserdid Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes. Sel aastal saab kirikuvõlvide all nautida prantsuse barokiajastu suurmeistri Charpentier’ kaunikõlalist loomingut. Tema tuntuima teose „Te Deum“ avaosast on tänapäeval saanud Eurovisiooni lauluvõistluse tunnusmeloodia.

 

PILETID: Tartus 10/8* €, Tallinnas 12/10* € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

UUS TÄHT KLASSIKATAEVAS! Uue aasta tervituskontsert

L, 3. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Mustpeade maja

ESINEJA: ESTONIAN CELLO ENSEMBLE, esimene avalik kontsert!

KAVA: klassikalise muusika tulevärk kuue tšello esituses (Ciacomo Puccini, Gioachino Rossini, Pjotr Tšaikovski, George Gershwin, Aram Hatšaturjan, Argentina tangod, Hispaania meeleolud jpm)

Esimest korda astub publiku ette Estonian Cello Ensemble, mille asutas tuumik kuuest noorema põlvkonna tipptšellistist: Maarit Kangron, Theodor Sink, Johannes Välja, Villu Vihermäe, Marius Järvi ja Andreas Lend. Üllatusterohke õhtu hubases salongis pakub maailma muusikaklassika paremikku kuue tšello vapustavas kõlapildis, samuti muhedat juttu ja naudinguid maitsemeeltele.

 

PILETID: 15/12* € (sisaldab tervitusjooki) eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

MAARJAMAA 800. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

E, 5. jaanuar 2015 kell 18 Jõhvi Mihkli kirik

K, 7. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Piiskoplik Toomkirik

KAVA: „Jõulud õigeusu vaimulikus muusikas“

ESINEJAD: vokaalansambel ORTHODOX SINGERS, dirigent Valeri Petrov

Kõlavad erinevate maade ilmalikud ja kiriklikud õigeusu laulud. Programm hõlmab nii varaseid kui ka kaasaegseid vaimulikke laule ja pakub kuulajale suurepärase ülevaate pühade kiriklikust ja ilmalikust olemusest. Kontserdiga Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta „Maarjamaa 800“ tähistamist.

 

PILETID: Jõhvis 5 €, Tallinnas 8 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

PILETID: eelmüük Piletilevis (www.piletilevi.ee) ja Statoilis,

võimalusel tund enne algust kontserdipaikades

* Sooduspiletid: pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus –10% täispileti hinnast.

 

Lisainfo www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

 

 

  

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate