CORELLI MUSIC - JÕULUMUUSIKA FESTIVAL JÄTKUB JÕULUOOTUSEGA VILJANDIS


PRESSITEADE
Corelli Music

2.12.2014

CORELLI MUSIC - JÕULUMUUSIKA FESTIVAL JÄTKUB JÕULUOOTUSEGA VILJANDIS

Sel pühapäeval, II advendil jätkub Tallinna metodisti kirikus 30. novembril alanud agentuuri Corelli Music viies jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal". Kontsert "Jõuluootus" toob 7. detsembril kell 19 Viljandi Pauluse kirikus publiku ette solistid Pirjo Püvi ja Galina Morozova-Iljenko, Eesti Kammerkooride Liidu 5 kammerkoori üle Eesti ja Corelli Barokkorkestri solistid. Barokkmuusika suurvormide kava juhatab noor dirigent Martin Sildos, kes hiljuti tõi koos rahvusvahelise meekonnaga Eestis esiettekandele Webberi "Ooperfantoomi", töötab Vanemuise koosseisulise dirigendina ja on Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri üks asutajaid ja peadirigent.

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud jõuluootuse kontserdid Tartus ja Tallinnas osutusid nõnda menukaks, et tänavusel jõulumuusika festivalil kuuleb sama kava ka Viljandi rahvas. K ontserdil ajaloolises Pauluse kirikus saab nautida säravat barokiaja muusikat. Kavas on Joseph Haydni "Missa brevis Sancti Joannis de Deo", Hob. XXII/7 ("Väike orelimissa"), Corelli Concerto grosso g-moll, op 6 nr 8 "Fatto per la notte di natale" ("Jõulukontsert") ja Concerto grosso F-duur, op 6 nr 9, samuti Giovanni Battista Pergolesi "Magnificat" (tegelik autor Francesco Durante). Kauni kavaga kontsertidel teevad koostööd nii professionaalsed muusikud kui ka asjaarmastajatest koosnevad suurepärasel tasemel koorid.

Viljandi Pauluse kirikuga on esinejatel ka omapärane perekondlik seos. Viljandlastele legendaarne pastor Jaan Lattik, kes ligi 30 aastat seda kogudust teenis, hulga raamatuid kirjutas ning oli aktiivselt tegev ka poliitikas nii ministri kui Riigikogu liikmena, oli Corelli kunstilise juhi ja viiulimängija Mail Sildose ema ning dirigent Martin Sildose vanaema Helbe Merila-Lattiku onu. Seepärast on muusikutele esmakordne kohtumine Pauluse kiriku ja Viljandi publikuga väga eriline.

Kontserdiagentuur Corelli Music lõpetab juba viienda aasta jõulumuusika festivaliga "Kirikupühad Maarjamaal". Kogu ajaloolise pühadeaja kestva festivaliga jätkab Corelli Music 10. juubelihooaega. Kontserdid alates 1. advendist 30. novembril 2014 kuni õigeusu jõuludeni 7. jaanuaril 2015 viivad kauni muusika Tallinna, Tartu, Viljandi ja Jõhvi ajaloolistesse kirikutesse ning muusikasalongi Mustpeade majas. Kontserdisarja patroon on EELK peapiiskop emeeritus Andres Põder. Vastukaaluks tänapäeva jõuluaja poodlemistuhinale tuletab Corelli Music oma jõulumuusika festivaliga meelde jõuluaja vaimset ja eetilist tähendust. Festivali lõppkontserdiga 7. jaanuaril Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta "Maarjamaa 800" tähistamist.

Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal" 2014 tähistab jõuluootust, aastalõppu, uue aasta saabumist, Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõulude algust. Esinevad Kristel Aer Metodisti kiriku Hugo Lepnurme mälestusorelil, Viljandi Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid, Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga "TE DEUM". Dirigent festivali suurvormide kontsertidel on Martin Sildos. Uue aasta esimestel päevadel sünnib Mustpeade majas uus täht klassikataevas - Estonian Cello Ensemble ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna Toomkirikus ansambel Orthodox Singers.

ESINEJATEST 7. detsembril Viljandi Pauluse kirikus:
Sopran Pirjo Püvi on lõpetanud magistrantuuri ooperilaulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning lisaks omandanud kõrghariduse Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse erialal. Pirjo Püvi repertuaar ulatub vanamuusikast kaasaegsete heliloojate loominguni, t a on andnud kontserte nii Eestis kui ka välismaal, osalenud solistina paljude suurvormide ettekannetel ning tegutseb aktiivselt ka kammermuusikuna . Alates hooajast 2010/2011 on Pirjo Püvi Vanemuise teatri koosseisuline solist. 2011. aastal määras Eesti Teatriliit Pirjo Püvi Kristallkingakese auhinna laureaadiks ning 2011. aasta suvel jõudis ta VII Klaudia Taevi nimelisel noorte ooperilauljate konkursil finaali ja pälvis eriauhinna parima Franz Schuberti "Ave Maria" esituse eest. Aastal 2011 oli Pirjo Püvi ka Eesti Richard Wagneri Ühingu stipendiaat.

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on Eesti Kooriühingu 1997. aastal loodud alaliit, mis ühendab Eesti kammerkooride lauljaid ja dirigente ning väärtustab ja edendab kõrgetasemelist a cappella koorilaulu. Praegu kuulub liitu 16 Eesti kammerkoori ning aktiivsete liikmete arv on aasta-aastalt kasvanud. 1998. aastast korraldab liit Eesti kammerkooride festivali, mis toimub üle aasta, järgmine festival leiab aset 2016. aasta kevadel Jõhvis. EKKL on algatanud kontserdisarjad "Heliloojad-juubilarid" ja "Kuulajale". EKKL-i jõuluootuskontserte on korraldatud 2004. aastast ning esimesed kontserdid toimusid igal aastal eri kiriku toetuseks. Kontserte on korraldatud Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Hallistes. 2011. ja 2012. aastal sõideti esinema Peterburi, Riiga ja Stockholmi. Aastate jooksul on kavas olnud muusikat eesti heliloojatelt (Piret Rips-Laul, Tauno Aints, Tõnu Kõrvits, Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Rudolf Tobias) ja välismaalt (Henryk Górecki, Anton Bruckner, Nikolai Kedrov). Juba teist aastat järjest on kammerkooride liidul hea meel korraldada jõuluootuskontserte barokkmuusikaga koostöös agentuuriga Corelli Music.

Barokiaja pillidel musitseeriv Corelli Barokkorkester (CBO, kunstiline juht Mail Sildos, barokkviiul) astus esimest korda publiku ette 2006. aasta detsembris. CBO nimi on loogiline jätk aastast 1992 tegutsevale barokkansamblile Corelli Consort ja märtsis 2004 tegevust alustanud kontserdiagentuurile Corelli Music. Ajastu pillidel mängiva barokkorkestri traditsioon Maarjamaal on kestnud juba üle paarikümne aasta. Eestile on suur privileeg omada orkestritäit autentsetel ajastu pillidel mängivaid professionaalseid muusikuid. Alates esimesest kontserdist on CBO saanud nii publikult kui ka kriitikutelt väga sooja vastuvõtu, eriti on ära märgitud orkestri galantset ja maitsekat fraseerimist, professionaalsust ning koosmängurõõmu. CBO repertuaaris on enamik olulisemaid barokiaja teoseid. CBO on teinud koostööd paljude solistide ja kooridega. Orkestrit on juhatanud dirigendid Risto Joost, Tõnu Kaljuste, Martin Sildos, Endrik Üksvärav, Hollandist Daniel Reuss ja Teunis van der Zwart, samuti Anssi Mattila Soomest.
Dirigent Martin Sildos (1985) alustas muusikaõpinguid klaveritundidega 5-aastaselt, olles oma perekonnas kolmanda põlvkonna muusik. Õpingud jätkusid löökpillide ja dirigeerimise erialal, 2011-2012 õppis ta orkestridirigeerimist Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis professor Uroš Lajovici juhendamisel ning 2012. aasta juunis omandas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi orkestridirigeerimise erialal (prof Toomas Kapten). Ta on juba juhatanud mitmeid sümfooniaorkestreid, teinud koostööd paljude solistide ja kooridega. 2013. aastal oli Martin Sildos üks Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri asutajaid, praegu on ta selle peadirigent. Hooajast 2014 on ta Vanemuise teatri koosseisuline dirigent. Lisaks on ta võtnud kompositsioonialaseid eratunde dotsent Mart Siimerilt. Martin Sildos on kirjutanud palju teoseid, millest ulatuslikuma osa moodustavad kooriteosed. Üks neist, "Taaveti laul nr 146" saavutas 2010. aastal Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita Kloostri korraldatud Taaveti laulu konkursil III koha.

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

Fotomaterjal:
https://drive.google.com/folderview?id=0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs&usp=sharing


Mail Sildos
Kunstiline juht

+372 5097963
mail@corelli.ee

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee

******************************************************************************************************

Corelli Music

Juubelihooaeg 2014/2015

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL "KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL"

30. november 2014 - 7. jaanuar 2015

Corelli Music www.corelli.ee

AVAKONTSERT. Esimene advent

P, 30. november 2014 kell 19 Tallinna Metodisti kirik

KAVA: "Suur eeskuju - Hugo Lepnurm 100"

ESINEJA: Kristel Aer (Hugo Lepnurme mälestusorelil)

Maestro Hugo Lepnurm on meie praegustele orelimängijatele suur ja innustav eeskuju. Kontserdil kõlavad Hugo Lepnurme looming ja tema kahe suure eeskuju - Johann Sebastian Bachi ja Marcel Dupré - teosed, mis seonduvad hästi orelikorüfee elu ja tegevusega, samuti advendiaja ja pillide kuninga oreli teemaga.

SISSEPÄÄS kontserdile vaba suurusega annetusega jõulufestivali toetusfondi.

JÕULUOOTUS. Teine advent

P, 7. detsember 2014 kell 19 Viljandi Pauluse kirik

KAVA: Joseph Haydni "Missa brevis Sancti Joannis de Deo" Hob. XXII/7 ("Väike orelimissa"), Arcangelo Corelli Concerto grosso g-moll op 6 nr 8 "Fatto per la notte di natale" ("Jõulukontsert") ja Concerto grosso F-duur op 6 nr 9, Giovanni Battista Pergolesi / Francesco Durante "Magnificat"

ESINEJAD: Eesti Kammerkooride Liidu viis kammerkoori üle Eesti, solistid Pirjo Püvi (sopran) ja Galina Morozova-Iljenko (alt)

CORELLI BAROKKORKESTRI solistid ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Eelmisel aastal toimunud sädeleva barokkmuusikaga Eesti Kammerkooride Liidu traditsiooniline jõuluootuse kontsert osutus nõnda menukaks, et tänavusel jõulumuusika festivalil kuuleb taas sama kava.

Koostöös Eesti Kammerkooride Liiduga

PILETID: 5 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

TE DEUM. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

P, 28. detsember 2014 kell 19 Tartu Jaani kirik

E, 29. detsember 2014 kell 19 Tallinna Jaani kirik

KAVA: Marc-Antoine Charpentier' "Te Deum", Kontsert H 545, "Messe de Minuit pour Noël" ("Kesköömissa jõuludeks")

ESINEJAD: solistid Pirjo Püvi ja Arete Teemets (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor), Valter Soosalu (tenor), Uku Joller (bass-bariton)

Segakoor K.O.O.R. (dirigent Raul Talmar)

CORELLI BAROKKORKESTER ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Aasta lõpetavad traditsiooniliselt säravad suurvormikontserdid Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes. Sel aastal saab kirikuvõlvide all nautida prantsuse barokiajastu suurmeistri Charpentier' kaunikõlalist loomingut. Tema tuntuima teose "Te Deum" avaosast on tänapäeval saanud Eurovisiooni lauluvõistluse tunnusmeloodia.

PILETID: Tartus 10/8* €, Tallinnas 12/10* € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

UUS TÄHT KLASSIKATAEVAS! Uue aasta tervituskontsert

L, 3. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Mustpeade maja

ESINEJA: ESTONIAN CELLO ENSEMBLE, esimene avalik kontsert!

KAVA: klassikalise muusika tulevärk kuue tšello esituses (Ciacomo Puccini, Gioachino Rossini, Pjotr Tšaikovski, George Gershwin, Aram Hatšaturjan, Argentina tangod, Hispaania meeleolud jpm)

Esimest korda astub publiku ette Estonian Cello Ensemble, mille asutas tuumik kuuest noorema põlvkonna tipptšellistist: Maarit Kangron, Theodor Sink, Johannes Välja, Villu Vihermäe, Marius Järvi ja Andreas Lend. Üllatusterohke õhtu hubases salongis pakub maailma muusikaklassika paremikku kuue tšello vapustavas kõlapildis, samuti muhedat juttu ja naudinguid maitsemeeltele.

PILETID: 15/12* € (sisaldab tervitusjooki) eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

MAARJAMAA 800. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

E, 5. jaanuar 2015 kell 18 Jõhvi Mihkli kirik

K, 7. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Piiskoplik Toomkirik

KAVA: "Jõulud õigeusu vaimulikus muusikas"

ESINEJAD: vokaalansambel ORTHODOX SINGERS, dirigent Valeri Petrov

Kõlavad erinevate maade ilmalikud ja kiriklikud õigeusu laulud. Programm hõlmab nii varaseid kui ka kaasaegseid vaimulikke laule ja pakub kuulajale suurepärase ülevaate pühade kiriklikust ja ilmalikust olemusest. Kontserdiga Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta "Maarjamaa 800" tähistamist.

PILETID: Jõhvis 5 €, Tallinnas 8 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

PILETID: eelmüük Piletilevis (www.piletilevi.ee) ja Statoilis,

võimalusel tund enne algust kontserdipaikades

* Sooduspiletid: pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast.

Lisainfo www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate