CORELLI MUSIC - Te Deum ja Eurovisioon JÕULUMUUSIKA FESTIVALIL


PRESSITEADE
Corelli Music

17.12.2014

 

CORELLI MUSIC – Te Deum ja Eurovisioon JÕULUMUUSIKA FESTIVAL

Corelli Music jätkab pühademeeleolus juubelihooaega 1. advendil alanud viienda jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“. Järgmised suurkontserdid 28.-29. detsembril pakuvad huvitava nn. taaskasutuse, ülituntud Eurovisiooni tunnusmuusika ja prantsuse baroki pärlid, kui publiku ette tuuakse kõigile Eurovisiooni ülekannetest väga tuttav muusika, mis pärineb prantsuse barokiaja suurmeistri Marc-Antoine Charpentie’ teosest “Te Deum”.

 

Kuni 7. jaanuarini on tulemas veel viis festivalikontserti kolme erineva kava ja esinejatega Tartu, Tallinna ja Jõhvi kirikutes ning Mustpeade majas. Vastukaaluks tänapäeva jõuluaja poodlemistuhinale tuletab Corelli Music oma jõulumuusika festivaliga meelde jõuluaja vaimset ja eetilist tähendust.

http://corelli.ee/index.php?id=10538&series_id=54

 

Uut algavat muusika-aastat 2015 tervitab Corelli Music uue tähe sünniga klassikataevas, kui 3. jaanuaril astub Mustpeade majas esmakordselt publiku ette uus kuuest noorest eesti tšellistist koosnev Estonian Celllo Ensemble. Jõulufestivali lõppkontserdid ühendavad meie pühadeaja lõpu Kolmekuningapäeval ja õigeusu jõulude alguse, Orthodox Singers esineb 5. jaanuaril Jõhvi Mihkli kirikus ja 7. jaanuaril Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus. Viimase kontserdiga alustab Corelli Music ka piduaasta „Maarjamaa 800“ tähistamist.

 

Aasta 2014 lõpetavad pika traditsiooniga säravad suurvormikontserdid 28. detsembril Tartu Jaani ja 29. detsembril Tallinna Jaani kirikutes. Seekord saab kirikuvõlvide all nautida prantsuse barokiajastu suurmeistri Charpentier’ kaunikõlalist loomingut. Tema tuntuima teose „Te Deum“ avaosast on tänapäeval saanud Eurovisiooni lauluvõistluse tunnusmeloodia, nüüd saab teost kuulda tervikuna. Lisaks on ettekandel ka Charpentier’ Kontsert H 545 ja „Messe de Minuit pour Noël“ ("Kesköömissa jõuludeks"). Sobivad vahetekstid missa osadele on Raul Talmar valinud Visnapuu luulest. Tallinna kontserdi avab traditsiooniliselt “Kirikupühad Maarjamaal” patroon EELK peapiiskop emeeritus Andres Põder.

 

Esinevad solistid Pirjo Püvi ja Arete Teemets (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor), Valter Soosalu (tenor), Uku Joller (bass-bariton), segakoor K.O.O.R. (dirigent Raul Talmar) ja Corelli Barokkorkester ajastu pillidel. Prantsuse barokkmuusika suurvormide kava juhatab noor dirigent Martin Sildos, kes hiljuti tõi koos rahvusvahelise meekonnaga Eestis esiettekandele Webberi „Ooperfantoomi“, töötab Vanemuise koosseisulise dirigendina ja on Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri üks asutajaid ja peadirigent.

 

Jõulumuusika festivali “Kirikupühad Maarjamaal” kontserdid alates 1. advendist 30. novembril 2014 kuni õigeusu jõuludeni 7. jaanuaril 2015 viivad kauni muusika Tallinna, Tartu, Viljandi ja Jõhvi ajaloolistesse kirikutesse ning muusikasalongi Mustpeade majas. Festival tähistab jõuluootust, aastalõppu, uue aasta saabumist, Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõulude algust. Esinevad Kristel Aer Metodisti kiriku Hugo Lepnurme mälestusorelil, Viljandi Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid, Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga „TE DEUM“. Dirigent festivali suurvormide kontsertidel on Martin Sildos. Uue aasta esimestel päevadel sünnib Mustpeade majas uus täht klassikataevas – Estonian Cello Ensemble ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna Toomkirikus ansambel Orthodox Singers.

 

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

 

Fotomaterjal:
https://drive.google.com/folderview?id=0B-YWko_S7tCtWGkwUXFrZkFENWs&usp=sharing


Mail Sildos
Kunstiline juht

+372 5097963
mail@corelli.ee

 

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee

 

******************************************************************************************************

Corelli Music

Juubelihooaeg 2014/2015

 

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL “KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL”

30. november 2014 – 7. jaanuar 2015

Corelli Music www.corelli.ee

 

AVAKONTSERT. Esimene advent

P, 30. november 2014 kell 19 Tallinna Metodisti kirik

KAVA: „Suur eeskuju – Hugo Lepnurm 100“

ESINEJA: Kristel Aer (Hugo Lepnurme mälestusorelil)

Maestro Hugo Lepnurm on meie praegustele orelimängijatele suur ja innustav eeskuju. Kontserdil kõlavad Hugo Lepnurme looming ja tema kahe suure eeskuju – Johann Sebastian Bachi ja Marcel Dupré – teosed, mis seonduvad hästi orelikorüfee elu ja tegevusega, samuti advendiaja ja pillide kuninga oreli teemaga.

 

SISSEPÄÄS kontserdile vaba suurusega annetusega jõulufestivali toetusfondi.

 

JÕULUOOTUS. Teine advent

P, 7. detsember 2014 kell 19 Viljandi Pauluse kirik

KAVA: Joseph Haydni ”Missa brevis Sancti Joannis de Deo” Hob. XXII/7 (“Väike orelimissa”), Arcangelo Corelli Concerto grosso g-moll op 6 nr 8 “Fatto per la notte di natale” (“Jõulukontsert") ja Concerto grosso F-duur op 6 nr 9, Giovanni Battista Pergolesi / Francesco Durante ”Magnificat”

ESINEJAD: Eesti Kammerkooride Liidu viis kammerkoori üle Eesti, solistid Pirjo Püvi (sopran) ja Galina Morozova-Iljenko (alt)

CORELLI BAROKKORKESTRI solistid ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Eelmisel aastal toimunud sädeleva barokkmuusikaga Eesti Kammerkooride Liidu traditsiooniline jõuluootuse kontsert osutus nõnda menukaks, et tänavusel jõulumuusika festivalil kuuleb taas sama kava.

Koostöös Eesti Kammerkooride Liiduga

 

PILETID: 5 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

TE DEUM. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

P, 28. detsember 2014 kell 19 Tartu Jaani kirik

E, 29. detsember 2014 kell 19 Tallinna Jaani kirik

KAVA: Marc-Antoine Charpentier' „Te Deum“, Kontsert H 545, „Messe de Minuit pour Noël“ ("Kesköömissa jõuludeks")

ESINEJAD: solistid Pirjo Püvi ja Arete Teemets (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor), Valter Soosalu (tenor), Uku Joller (bass-bariton)

Segakoor K.O.O.R. (dirigent Raul Talmar)

CORELLI BAROKKORKESTER ajastu pillidel

Dirigent MARTIN SILDOS

Aasta lõpetavad traditsiooniliselt säravad suurvormikontserdid Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes. Sel aastal saab kirikuvõlvide all nautida prantsuse barokiajastu suurmeistri Charpentier’ kaunikõlalist loomingut. Tema tuntuima teose „Te Deum“ avaosast on tänapäeval saanud Eurovisiooni lauluvõistluse tunnusmeloodia.

 

PILETID: Tartus 10/8* €, Tallinnas 12/10* € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

UUS TÄHT KLASSIKATAEVAS! Uue aasta tervituskontsert

L, 3. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Mustpeade maja

ESINEJA: ESTONIAN CELLO ENSEMBLE, esimene avalik kontsert!

KAVA: klassikalise muusika tulevärk kuue tšello esituses (Ciacomo Puccini, Gioachino Rossini, Pjotr Tšaikovski, George Gershwin, Aram Hatšaturjan, Argentina tangod, Hispaania meeleolud jpm)

Esimest korda astub publiku ette Estonian Cello Ensemble, mille asutas tuumik kuuest noorema põlvkonna tipptšellistist: Maarit Kangron, Theodor Sink, Johannes Välja, Villu Vihermäe, Marius Järvi ja Andreas Lend. Üllatusterohke õhtu hubases salongis pakub maailma muusikaklassika paremikku kuue tšello vapustavas kõlapildis, samuti muhedat juttu ja naudinguid maitsemeeltele.

 

PILETID: 15/12* € (sisaldab tervitusjooki) eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

MAARJAMAA 800. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

E, 5. jaanuar 2015 kell 18 Jõhvi Mihkli kirik

K, 7. jaanuar 2015 kell 18 Tallinna Piiskoplik Toomkirik

KAVA: „Jõulud õigeusu vaimulikus muusikas“

ESINEJAD: vokaalansambel ORTHODOX SINGERS, dirigent Valeri Petrov

Kõlavad erinevate maade ilmalikud ja kiriklikud õigeusu laulud. Programm hõlmab nii varaseid kui ka kaasaegseid vaimulikke laule ja pakub kuulajale suurepärase ülevaate pühade kiriklikust ja ilmalikust olemusest. Kontserdiga Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta „Maarjamaa 800“ tähistamist.

 

PILETID: Jõhvis 5 €, Tallinnas 8 € eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal

 

PILETID: eelmüük Piletilevis (www.piletilevi.ee) ja Statoilis,

võimalusel tund enne algust kontserdipaikades

* Sooduspiletid: pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus –10% täispileti hinnast.

 

Lisainfo www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

 

 

  

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate