Klassikaraadio. Helikaja 12. 03.2016

Klassikaraadio

Helikaja

12.03.2016


Tagasivaateid nädala kontserdisündmustele: Olli Mustonen ERSOga, Bachi “Matteuse passioon”  ja Rein Rannapi “Concerto in Rock”. Fookuses on kontratenori hääl ja Tallinnas hiljuti toimunud kontserdid. “Helikaja” on eetris laupäeval 12. märtsile kell 9.

Vaatame tagasi möödunud nädala muusikaelule:

* Martti Raide räägib ERSO koostööst soome dirigendi, pianisti ja helilooja Olli Mustoneniga.

* Toomas Velmet vaagib EMTA Sümfooniaorkestri kontserti, mida juhatas Paul Mägi ja solistina astus üles ka Silvia Ilves, kellele saame peagi hakata kaasa elama Klassikatähtede saates.

* Neljapäeval Estonia kontserdisaalis ettekandel olnud Johann Sebastian Bachi “Matteuse passioonist” räägib Taavi-Mats Utt.
Teose esitasid Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel ning solistid Anto Õnnis, Taniel Kirikal, Taavi Tampuu, Katrin Targo, Iris Oja, Valter Soosalu, Olari Viikholm , Rainer Vilu.

* Vallo Järvis jagab muljeid Talvejazzi kontserdist, kus oli esiettekandel Rein Rannapi “Concerto in Rock” ja kõlasid varajased Ruja laulud.

* Muusikauudiseid maailmast vahendab Nele-Eva Steinfeld.

* Kuna sel nädalal kõlas Tallinnas mitmel kontserdil kontratenori hääl, võtsime saate fookusesse kontratenori kui hääleliigi ajaloolises ja tänapäeva aspektis.
Selle hääleliigi fenomenist räägib Risto Joost.
Eha Pärg jagab aga muljeid möödunud nädalal toimunud kontsertidelt, kus astus üles kaks eesti kontratenorit – Ivo Posti ja KaBo Chan.

Saate helimontaaži tegi Katrin Maadik, toimetas Kersti Inno.

Saade on järelkuulatav: http://klassikaraadio.err.ee/v/helikaja/saated/b20b2e99-98a8-49bb-a332-076d9dd8b567/helikaja-12-martsil

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate