CORELLI MUSIC juubeldab - Corelli Consort 25!

Pressiteade
6.06.2017
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC juubeldab - Corelli Consort 25!
 
Kontserdiagentuuri Corelli Music selle aasta märksõna on barokkansambel Corelli Consort, kes tähistab alates juunist oma 25. tegevusjuubelit paljude kontsertidega läbi kogu selle aasta. Järgmise nädala tähtsündmus on juubelikontserdid pisut müstilisel valgete ööde ajal 17. juunil kell 18 uhkes Sangaste lossis ja 18. juunil kell 18 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja kaunis Valges saalis.
 
Kuulda saab tõelist baroksete hittide paraadi ansambli kullafondist, üllatusi täis piduõhtutel esineb juubilar koos vaimustavate solistidega. Esmakordselt teevad ansambliga koostööd erinevates muusikavaldkondades end jätkuvalt tõestanud särav sopran Maria Listra ja äsja Estonia publikupreemia pälvinud ning välismaistel lavadel tunnustust kogunud bass Priit Volmer.
 
Corelli Consort andis esimese kontserdi 27. juunil 1992 Püha Vaimu kirikus Tallinnas ning sealtpeale on pidevalt rikastanud meie muusikaelu barokkmuusika kontsertidega ajastu pillidel ajalooväärtuslikes paikades  - mõisates, kirikutes, muusikasalongides. Väliskontserdid on CC viinud Soome, Itaaliasse ja mitu korda ka Austriasse.
 
Ansambli kunstiline juht Mail Sildos: “Pean seda üsnagi kangelasteoks, et üks innustunud sõpruskonnast alguse saanud mitteriiklik ansambel on erinevais ajalootuultes ellu jäänud ja tegutseb aina edasi. CC on tegelikult sama vana kui meie armas taasvabaks saanud Eesti riik, kuna idee oma ansambli loomiseks tekkis just laulva revolutsiooni emotsioonidetulvas ning lõpliku tõuke andis Eesti riigi iseseisvuse taastamine 1991. Minu jaoks oli see lapsest saadik sosinal räägitud unistuse uskumatu täitumine! Eks seetõttu ka ansambli ja edaspidi agentuuri Corelli Music ning Corelli Barokkorkestri kõik muusikalised tegevused on tihedalt seotud Eesti rikkaliku arhitektuuripärandi ja ajalooga. Ning nüüd siis tähistame Eesti 100-ndat juubeliaastat!”
 
Juuli lõpus jätkab juubilar heategeva kontserdisarja  „Eesti mõisad 2017“ kontsertidega erinevates mõisates üle Eesti. Sari on ansambli osalusel toimunud igal suvel alates aastast 1999, läbi on mängitud 75 mõisa üle kogu riigi ja toetatud 18 väikest mõisakooli, -lastekodu, -hooldekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. 27.-30. juulil 2017 toimuvad kontserdid Lihula, Vana-Vigala, Heimtali ja Hummuli mõisates. Laste- ja noorteaastale sobivalt on 3 neist mõisakoolid ja sarja toetus läheb Hummuli mõisakooli laste loovuse arendamiseks. Esinevad juubilar Corelli Consort ajastu pillidel, noor tõusev täht metsosopran Tuuri Dede ja Jüri Kuuskemaa oma tuntud headuses.

Põneva lisa ja toetuse heategevusse annab ka kunstialane koostöö Haus Galeriiga, Mall Nukke mõisate ja EV100-temaatiline maalide näitus alates 5. juulist Lihula mõisas, augustis-septembris Haus Galeriis ning see lõpeb heategeva oksjoniga Hummuli mõisakooli toetuseks.

Lisainfo: www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic
 
 
Mail Sildos
Corelli Music
Corelli Consort
Kunstiline juht
tel 5097963
mail@corelli.ee
 
Corelli Music – auhinnasadu ja Corelli Consort 25!

Kontserdiagentuuri Corelli Music on tabanud sel kevadel lausa auhinnasadu erinevate kontserttegevuste eest. Mõnepäevase vahega saabusid tunnustuspreemiad nii mõisakontsertidele kui ka jõulufestivalile. Eesti Mõisate Ühendus jagas oma selleaastasel tunnustusgalal 11. aprillil auhindu kuues kategoorias ning „Parim Mõisate Loo Jutustaja“ on - Corelli Music! 13. aprillil aga saabus teade, et Euroopa Festvalide Assotsiatsioon otsustas pärjata kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“ Corelli jõulumuusika festivali „Kirikupühad Maarjamaal“. Oleme väga tänulikud ja rõõmsad, et nii mõisakontserdid kui kirikumuusika pikaajalised tegevused, meie suurepäraste muusikute ja rikkaliku arhitektuuripärandi tutvustamine läbi muusika on leidnud nii suurt tunnustust nii Eestis kui Euroopas.

Lisainfo: www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate