CORELLI MUSIC - stiilne kunstikoostöö jätkab juubelikontserte sarjas "Eesti mõisad 2017"

Teade sõpradele
5.07.2017
Corelli Music
 

CORELLI MUSIC - stiilne kunstikoostöö jätkab juubelikontserte sarjas "Eesti mõisad 2017"
 

Algas stiilne koostöö kontserdisarja "Eesti mõisad 2017" ja Haus Galerii kureeritud kõrgtasemel elegantsete Mall Nukke maalidega. Olete oodatud alates tänasest kuni 5. augustini Lihula mõisas avatud näitusele "Mõisamaastikud"! Enne heategeva sarja avakontserti 27. juulil kell 17 tutvustavad kunstnik ja galeristid Lihula mõisa ballisaalis ja erinevates ruumides olevat imekaunist näitust ka lähemalt. "Eesti mõisad 2017" - ajalugu, arhitektuuripärlid, imeline loodus, mõisate kuldaja kaunis barokkmuusika, metseenlus ja esmakordselt ka kõrgetasemeline ja elegantne kaasaegne eesti maalikunst!
http://www.haus.ee/?c=uudised&l=et&t=eesti-moisamaastikud&id=536
Kontserdiagentuuri Corelli Music selle aasta märksõna on barokkansambel Corelli Consort, kes tähistab alates juunist oma 25. tegevusjuubelit paljude kontsertidega läbi kogu selle aasta. Juunikuu tähtsündmus olid ülimenukad juubelikontserdid 17.-18. juunil uhkes Sangaste lossis ja Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja kaunis Valges saalis.
lihula-14

Juuli lõpus jätkab juubilar heategeva kontserdisarja "Eesti mõisad 2017" kontsertidega erinevates mõisates üle Eesti. Põneva lisa ja toetuse heategevusse annab kunstialane koostöö Haus Galeriiga, mis algab juba juuli alguses. Mall Nukke mõisate ja EV100-temaatiline maalinäitus on avatud alates 5. juulist kuni 5. augustini Lihula mõisas, teise etapina Haus Galeriis Tallinnas ning see lõpeb heategeva oksjoniga Hummuli mõisakooli toetuseks.

Ostuhuvi korral külastage palun Haus Galerii oksjonikeskkonda aadressil www.haus.ee/oksjon või võtke galeriiga otse ühendust (haus@haus.ee, 6419 471)

Sari "Eesti mõisad"on barokkansambli Corelli Consort osalusel toimunud igal suvel alates aastast 1999, läbi on mängitud 75 mõisa üle kogu riigi ja toetatud 18 väikest mõisakooli, -lastekodu, -hooldekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. 27.-30. juulil 2017 toimuvad kontserdid Lihula, Vana-Vigala, Heimtali ja Hummuli mõisates. Laste- ja noorteaastale sobivalt on 3 neist mõisakoolid ja sarja toetus läheb Hummuli mõisakooli laste loovuse arendamiseks. Esinevad juubilar Corelli Consort ajastu pillidel, noor tõusev täht metsosopran Tuuri Dede ja Jüri Kuuskemaa oma tuntud headuses.

EESTI MÕISAD 2017:

N, 27. juuli 2017 kell 18 Lihula mõis (Lihula kihelkond, Läänemaa)
R, 28. juuli 2017 kell 18 Vana-Vigala mõis (Vigala kihelkond, Raplamaa)
L, 29. juuli 2017 kell 18 Heimtali mõis (Paistu kihelkond, Viljandimaa)
P, 30. juuli 2017 kell 17 Hummuli mõis (Helme kihelkond, Valgamaa) - PILETITETA!

ESINEJAD:
Solist metsosopran TUURI DEDE
Juubilar barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel:
Mail Sildos - barokkviiul, Villu Vihermäe - barokktšello, Imbi Tarum - klavessiin
Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

KAVA: kaunimad aariad ja säravad pärlid barokiaja muusikast - Bach, Händel, Purcell jt

Corelli Consort andis esimese kontserdi 27. juunil 1992 Püha Vaimu kirikus Tallinnas ning sealtpeale on pidevalt rikastanud meie muusikaelu barokkmuusika kontsertidega ajastu pillidel ajalooväärtuslikes paikades - mõisates, kirikutes, muusikasalongides. Väliskontserdid on CC viinud Soome, Itaaliasse ja mitu korda ka Austriasse.
Ansambli kunstiline juht Mail Sildos: "Pean seda üsnagi kangelasteoks, et üks innustunud sõpruskonnast alguse saanud mitteriiklik ansambel on erinevais ajalootuultes ellu jäänud ja tegutseb aina edasi. CC on tegelikult sama vana kui meie armas taasvabaks saanud Eesti riik, kuna idee oma ansambli loomiseks tekkis just laulva revolutsiooni emotsioonidetulvas ning lõpliku tõuke andis Eesti riigi iseseisvuse taastamine 1991. Minu jaoks oli see lapsest saadik sosinal räägitud unistuse uskumatu täitumine! Eks seetõttu ka ansambli ja edaspidi agentuuri Corelli Music ning Corelli Barokkorkestri kõik muusikalised tegevused on tihedalt seotud Eesti rikkaliku arhitektuuripärandi ja ajalooga. Ning nüüd siis tähistame Eesti 100-ndat juubeliaastat!"

Lisainfo: www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic
Mail Sildos
Corelli Music
Corelli Consort
Kunstiline juht
tel 5097963
mail@corelli.ee

Corelli Music - auhinnasadu ja Corelli Consort 25!

Kontserdiagentuuri Corelli Music on tabanud sel kevadel lausa auhinnasadu erinevate kontserttegevuste eest. Mõnepäevase vahega saabusid tunnustuspreemiad nii mõisakontsertidele kui ka jõulufestivalile. Eesti Mõisate Ühendus jagas oma selleaastasel tunnustusgalal 11. aprillil auhindu kuues kategoorias ning "Parim Mõisate Loo Jutustaja" on - Corelli Music! 13. aprillil aga saabus teade, et Euroopa Festvalide Assotsiatsioon otsustas pärjata kvaliteedimärgiga "EFFE Label 2017-2018" Corelli jõulumuusika festivali "Kirikupühad Maarjamaal". Oleme väga tänulikud ja rõõmsad, et nii mõisakontserdid kui kirikumuusika pikaajalised tegevused, meie suurepäraste muusikute ja rikkaliku arhitektuuripärandi tutvustamine läbi muusika on leidnud nii suurt tunnustust nii Eestis kui Euroopas.

Lisainfo: www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic

See kiri jõudis teie postkasti, sest olete liitunud agentuuri Corelli Music uudiskirja saajatega.
Kui te ei soovi rohkem teateid lugeda, saate end kirjasaajate nimekirjast eemaldada aadressil http://corelli.ee/?op=newsletter
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate