CORELLI MUSIC - Corelli Barokkorkester tähistas Eesti Vabariik 100 Beirutis rahvusvahelisel festivalil

Pressiteade
27.02.2018
Corelli Music

CORELLI MUSIC - Corelli Barokkorkester tähistas Eesti Vabariik 100 Beirutis rahvusvahelisel festivalil

Vahetult enne 24. veebruari saabus Corelli Barokkorkester (CBO) tagasi esimeselt suurelt välisturneelt. Eesti muusikud tähistasid armsa Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva EV100 välisprogrammi raames Liibanonis kolmel kontserdil 25. korda Beirutis toimunud Al Bustan Rahvusvahelisel Festivalil, kuhu eesti muusikud olid kutsutud esmakordselt. Kogu festival on pühendatud Johann Sebastian Bachi (1685-1750) loomingule ning kestab kuni suure helilooja 333. sünniaastapäevani 21. märtsil 2018.

15., 18. ja 21. veebruaril AD 2018 esitati festivalil suurepäraste Inglise solistide, kammerkoori Collegium Musicale ja festivali kunstilise juhi dirigent Gianluca Marciano osalusel J.S. Bachi Magnificat ja hulk väikevorme (täpne kava allpool), Johannese passioon ja Missa h-moll. CBO musitseerib barokiaja pillidel ja ajastulähedases laadis. Kõik kolm kontserti Beiruti erinevates suurtes kirikutes läksid täismajadele ja said ääretult sooja vastuvõtu osaliseks.

Eesti muusikute esmakordsel kontserditurneel Liibanonis osalenud solistid sopranid Gemma Summerfield ja Fflur Wyn, metsosopran Anna Harvey, tenorid Nicholas Mulroy ja Nicholas Pritchard ning bass-bariton Matthew Brooke on kõik aktiivselt tegevad varajase muusika ühe suurima keskuse Suurbritannia, aga samuti kogu Euroopa erinevate barokkorkestrite ja festivalide programmides. Nad kõik tänasid orkestri muusikuid pärast kontserte, öeldes, et neil oli väga lihtne ja meeldiv esitada oma soolopartiid CBO barokselt tugeva ja professionaalselt musikaalse toe najal.

Eestlastena on meil suur rõõm, et Magnificatis soleeris sopranina ka Corelli Musicu projektijuht ja Collegium Musicale laulja Karin Helstein, aga Bachi Klavessiinikontserdi soolo esitas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli õppejõud Lembit Orgse.

Esimesel kontserdil kõlanud Matteuse passiooni aarias “Erbarme Dich”, samuti Johannese passiooni aariates “Betrachte, meine Seel” ja “Erwäge” ning Missa h-moll aarias “Laudamus Te” esitasid viiulisoolod CBO kunstiline juht ja kontsertmeister Mail Sildos ja Meelis Orgse, viola da gamba soolod Johannese passiooni aariates Tõnu Jõesaar. Suurepärased orkestrisoolod esitasid ka flöödid Lisa Kawasaki ja Mari-Liis Vihermäe, oboed Piia Maunula (Soome) ja Aleksander Hännikäinen, fagotid Peeter Sarapuu ja Elina Vidrike(Läti) ning esimene trompet Suurbritanniast Simon Munday ja corno da caccia mängija Hannes Kaukoranta Soomest.

Eesti muusikute kontserditurnee Beirutisse sai teoks Eesti riigi, Eesti Aukonsulaadi Liibanonis ja Al Bustan Rahvusvahelise Festivali koostöös. Enne viimast kontserti 21. veebruaril toimus ka suurejooneline vastuvõtt, mida võõrustasid Eesti aukonsul Liibanonis hr Fouad T. Fadel ja Eesti välisminister hr Sven Mikser ning kus koor laulis nii Eesti kui Liibanoni hümne.

Corelli muusikud on väga õnnelikud, et neil oli võimalus osaleda nii kõrgetasemelisel rahvusvahelisel festivalil Eesti Vabariigi auks ja kiituseks!

Lisainfo:
www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.ev100.ee
www.Estonia100.ee
www.albustanfestival.com
 

Mail Sildos
Kunstiline juht
Tel 5097963
mail@corelli.ee
 

AL BUSTAN INTERNATIONAL FESTIVAL

13.02.-21.03.2018 Beirut, Lebanon

25 years of festival 1994-2018

25 live performances by BACH
 
MAGNIFICAT, BACH
GEMMA SUMMERFIELD, soprano, KARIN HELSTEIN, soprano, ANNA HARVEY, mezzo soprano, NICHOLAS MULROY, tenor, MATTHEW BROOK, bass-baritone, LEMBIT ORGSE, harpsichord, COLLEGIUM MUSICALE CHOIR, CORELLI BAROQUE ORCHESTRA, GIANLUCA MARCIANÒ, conductor
Thursday, 15 February at 8:30pm
Venue: SAINT-LOUIS DES CAPUCINS CHURCH, BEIRUT
http://albustanfestival.com/blog/programme/magnificat-bach-february-15/

The young Mary has just received the Annunciation and decided to travel to her cousin Elisabeth to share her inner joy. The genius of Bach gives voice to the young Virgin Mary and transforms the Annunciation, one of the most poetical and powerful events of the New Testament, into an emotional and glorious music.
BACH, Johann Sebastian (1685 – 1750)
• Gloria in excelsis Deo Cantata BWV 191
• “Jesus bleibet meine Freude” BWV 147
• “Erbarme Dich” from the Saint Matthew Passion BWV 244
• Harpsichord Concerto No.5 in F minor, BWV 1056
• Sinfonia from Easter Oratorio, BWV 249
Interval
• Magnificat in D Major, BWV 243
 
SAINT JOHN PASSION
GEMMA SUMMERFIELD, soprano, ANNA HARVEY, mezzo soprano, NICHOLAS MULROY, tenor, MATTHEW BROOK, bass-baritone, COLLEGIUM MUSICALE CHOIR, CORELLI BAROQUE ORCHESTRA, GIANLUCA MARCIANÒ, conductor
Sunday, 18 February at 8:30pm
Venue: SAINT-ELIE CHURCH, KANTARI
http://albustanfestival.com/blog/programme/saint-john-passion-february-18/

Bach originally wrote five Passions, three of those are lost forever, but the St John Passion survives in all its glory. It is definitely a masterpiece of musical beauty.
BACH, Johann Sebastian (1685 – 1750)
• Saint John Passion, BWV 245
 
MISSA IN B MINOR, BACH
GEMMA SUMMERFIELD, soprano, FFLUR WYN, soprano, ANNA HARVEY, mezzo soprano, NICHOLAS PRITCHARD, tenor, MATTHEW BROOK, bass-baritone, COLLEGIUM MUSICALE CHOIR, CORELLI BAROQUE ORCHESTRA, GIANLUCA MARCIANÒ, conductor
Wednesday, 21 February at 8:30pm
Venue: SAINT-JOSEPH JESUIT CHURCH
http://albustanfestival.com/blog/programme/missa-in-b-minor-bach-february-21/

Referred as “A milestone in the History of Music”, by the UNESCO’s Memory of the World Programme. Conceived over a period of more than 20 years, the Missa in B minor was completed a year before Bach’s death in 1750.
BACH, Johann Sebastian (1685 – 1750)
• Missa in B minor, BWV 232

Lisainfo: Corelli Music
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic
www.albustanfestival.com

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate