Pressiteade: CORELLI särav muusikasuvi 2018 on algamas

Pressiteade

1.05.2018 

Corelli Music

 

CORELLI särav muusikasuvi 2018 on algamas

 

Kontserdiagentuuril Corelli Music on heameel teatada, et peatselt on algamas tihe ja särav muusikasuvi. Maist kuni augustini toimub hulgaliselt kontserte nii mõisates kui kirikutes ja Toompea muusikasalongis, mis kõik teevad kummarduse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja tähistavad Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.

 

*) Kontserdisarjades “Toompea muusikasalong” ja “Mõisaromantika” saab emadepäeva kevadekontsertidel mais nautida meeleolukat kontsert-etendust “Diiva” miljonivaatega Ungern-Sternbergide Toompea linnapalee ja imekauni Puurmani lossi luksuslikes ballisaalides. Stressimaandavalt tervendav naeruteraapia ja tipptasemel ooperiaariate tulevärk - metsosopran Annaliisa Pillak ja pianist Siim Selis.

 

*) Juunikuul toovad valgete ööde kontserdid “500 aastat muusikalist saladust” sarjas “Kirikupühad Maarjamaal” publiku ette unikaalse meil tundmatu, ennenägematu ja senikuulmatu arhailise instrumendi mobiilse kariljoni Tallinna ja Jõelähtme kirikutes. Esinevad Eesti ainus kariljoni-professionaal Merle Kollom ja akordionist Jaak Lutsoja meeleoluka muusikavalikuga, kes kergitavad ka katteloori maailma paremini hoitud muusikaliset saladuselt.

 

*) Juuli lõpus saab nautida 20. järjestikust suve toimuvat heategevat kontserdisarja “Eesti mõisad 2018”, mille eest eelmisel aastal Eesti Mõisate Ühendus tunnustas agentuuri Corelli Music tiitliga “Parim mõisate loo jutustaja”. Kontserdid toimuvad mõisates, mis tõusnud uuele elule pärast Eesti iseseisvuse taastamist augustis 1991. Barokkansambli Corelli Consort solist on näosaatest ülituntuks saanud Valter Soosalu, lisaks Jüri Kuuskemaa muhedad selgitused oma tuntud headuses. Toetused lähevad väikese Ruila mõisakooli laste loovuse arendamiseks väikekannelde soetamise fondi. Sarja aukülaline on armastatud kirjanik Leelo Tungal, kelle pere on Ruila mõisakooliga seotud juba mitmeid põlvkondi (“Seltsimees laps”).

 

*) Augusti lõpus helisevad taas festivalil “Tallinna tornid” meie iidse linna erinevate ajastute tornid. Väga omanäoline festival sai alguse Tallinna Kultuuripealinna aastal 2011 ning on sestsaadik jätkuvalt igal suvelõpul publikut rõõmustanud  

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

 

 *************************************************************’'

CORELLI muusikasuvi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Euroopa kultuuripärandi aastal 2018.

 

Toompea muusikasalong ja Mõisaromantika

Kevadekontserdid emadepäevaks “DIIVA tuleb taas!”

L, 12. mai 2018 kell 18 Ungern-Sternbergide linnapalee, Eesti Teaduste Akadeemia (Kohtu 6, Tallinn)

P, 13. mai 2018 kell 16 Puurmani loss (Kursi kihekond, Jõgevamaa)

 

ESINEJAD:

ANNALIISA PILLAK – metsosopran

SIIM SELIS – klaver

 

KAVA:

Kontsert-etendus DIIVA!

Kuulsaimate ooperiaariate tulevärk (Wagneri, Bizet’, Rossini jt ) ja kapriisitsev ooperidiiva

 

Metsosopran Annaliisa Pillak ja pianist Siim Selis esitavad omapärase kontsert-etenduse „Diiva“, mille on kirjutanud ja lavastanud Paavo Piik. "Diiva" tutvustab  läbi Wagneri, Bizet’, Rossini jt kuulsaimate ooperiaariate primadonnade ja ooperilavade seltskonna omalaadset mõttemaailma. Etendus "Diiva" räägib kapriisse lauljanna ja tema kapriisidest tüdinud klaverisaatja naeruväärsest ja samas liigutavast duett-duellist. Kõik, mis võib juhtuda laval, seal ka juhtub, kui kuulsusesära pimestab ooperidiiva reaalsustaju.

 

*****************

Kirikupühad Maarjamaal

Valgete ööde kontserdid ”Kariljon Maarjamaal”

„500 AASTAT MUUSIKALIST SALADUST“

K, 27. juuni 2018 kell 19 Oleviste kirik, Tallinn

N, 28. juuni 2018 kell 19 Jõelähtme kirik, Harjumaa – PILETITETA

 

ESINEJAD:

MERLE KOLLOM – kariljon

JAAK LUTSOJA – akordion, elektroonika

 

Lisaks unikaalse duo esituses kõlavale muusikale räägib Merle Kollom kariljoni põnevast ajaloost, kellahelina pärimustest ning selle müstilisest mõjust.

 

Madalmaadest pärit kariljon ehk häälestatud pronkskelladest löökpill on pika ja rikka ajalooga maailma raskeim, kuni 50-tonnine muusikainstrument. Kõrges kellatornis on nii kariljon kui selle mängija olnud kuulaja eest peidetud enam kui 500 aastat, tehes sellest omanäolisest löökpillist ühe maailma paremini hoitud muusikalise saladuse. Sellelt saladuselt kergitab katteloori kontsertprogramm „500 aastat muusikalist saladust“, mille peategelane on ainus kariljoni-professionaal Eestis Merle Kollom.

 

************************

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2018"

20 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 100-aastases Eesti Vabariigis Euroopa kultuuripärandi aastal

 

KONTSERDID:

R, 20.07.2018 Maarjamäe loss Tallinnas kell 18

R, 27.07.2018 Kernu mõis Harjumaal kell 18

L, 28.07.2018 Rägavere mõis Lääne-Virumaal kell 16

P, 29.07.2018 Ruila mõisakool Harjumaal kell 17 – PILETITETA

 

ESINEJAD:

Solist VALTER SOOSALU (tenor)

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

Aukülaline on armastatud kirjanik LEELO TUNGAL, kuna tema pere on olnud seotud Ruila mõisakooliga juba 5 põlvkonda. Kõik nad esindavad meie võimsaid kultuurikandjaid (lisaks Leelole ka helilooja Raimo Kangro ning nende tütred Kirke ja Maarja Kangro), märkides ühtlasi ka Eesti ajaloo kurvemaid lehekülgi – “Seltsimees laps”. Küüditamise ja kultuuriinimeste hävitamise kiuste on Leelo Tungal ja tema pere üks väljapaistvamaid ja helgemaid kultuuriinimeste peresid.

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Juba kahekümnendat aastat jätkub igasuvine menusündmus, mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

Sari on 20. toimumisaastaks, alates 1999. aasta suvest tutvustanud 85 mõisa üle Eesti ja toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Suvel 2018 lisanduvad neli uut mõisa erinevatest Maarjamaa nurkadest, mis on uue hingamise saanud iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigis alates aastast 1991 ja toetused lähevad Ruila mõisakoolile laste hariduse edendamiseks väikekannelde fondi.

 

**************************

Festival “TALLINNA TORNID”

 

Nagu igal suvel alates Kultuuripealinna Tallinn 2011 aastast toimub augusti lõpus ka omapärase formaadiga festival, mis tutvustab iidse linna kuulsat “kilukarbisiluetti” ja värvikat ajalugu alates keskajast kuni tänapärvani.Kontserdid toimuvad nii müüritornides, kirikutes kui ka kaasaja pilvelõhkujates, igas tornis saab kuulda torni ehitamise ajastule vastavat muusikat. Täpsem info peatselt.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

 

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate