CORELLI MUSIC kutsub - DIIVA tuleb taas!

Pressiteade
3.05.2018
Corelli Music

 

CORELLI MUSIC kutsub - DIIVA tuleb taas!

 

Agentuur Corelli Music kutsub taas nautima sügisel väga suurt publikuhuvi tekitanud vaimukat etendust primadonnade kapriisitsemistest ja ooperimuusika säravat kullafondi suurepäraste muusikute esituses. Kevadekontserdid tähistavad ka emadepäeva ning jätkavad menukaid kontserdisarju „Toompea muusikasalong“ ja „Mõisaromantika“ iidse Tallinna südames asuva endise aadlipalee ning uhke Puurmani mõisalossi luksuslikult kaunites ballisaalides. Kontserdid on muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Euroopa kultuuripärandi aastal 2018.

 

Corelli Music

Kevadekontserdid “DIIVA tuleb taas!”:

L, 12. mai 2018 kell 18 Ungern-Sternbergide linnapalee, Eesti Teaduste Akadeemia (Kohtu 6, Tallinn)

P, 13. mai 2018 kell 16 Puurmani loss (Kursi kihekond, Jõgevamaa)

 

ESINEJAD:

ANNALIISA PILLAK – metsosopran

SIIM SELIS – klaver

 

KAVA:

Kontsert-etendus DIIVA!

Kuulsaimate ooperiaariate tulevärk (Wagneri, Bizet’, Rossini jt ) ja kapriisitsev ooperidiiva

 

Metsosopran Annaliisa Pillak ja pianist Siim Selis esitavad omapärase kontsert-etenduse „Diiva“, mille on kirjutanud ja lavastanud Paavo Piik. "Diiva" tutvustab läbi Wagneri, Bizet’, Rossini jt kuulsaimate ooperiaariate primadonnade ja ooperilavade seltskonna omalaadset mõttemaailma. Etendus "Diiva" räägib kapriisse lauljanna ja tema kapriisidest tüdinud klaverisaatja naeruväärsest ja samas liigutavast duett-duellist. Kõik, mis võib juhtuda laval, seal ka juhtub, kui kuulsusesära pimestab ooperidiiva reaalsustaju.

 

”Pean tunnistama, et ei mäletagi millal sain koos saaliga nii tervendavalt naerda ja ühtlasi nautida väga heal tasemel laulmist, mis kulges koostöös tundliku pianistiga!... Seda peab nägema ja kuulma!”

(”Vaimuerksust ja kontrastid” /Tiiu Levald/ 31.05.2012)

 

”... Piik ja Pillak on suutnud oma anded parimal moel ühendada ja diivaklišeed on pööratud absurdiks nii julge käega, et on vaataja ootustest alati sammu jagu ees. ...

.. Kõik, mis võib diivaga laval juhtuda, seal ka juhtub. Aga laval toimuv on suurem kui elu — emotsioonide skaala peksab pidevalt n-ö näidikust välja...

Viva la ridicule!”

(”Üks jalg metafooris, teine metsas”/Kairi Prints/Eesti Ekspress 3.06.2012)

 

Alates esietendusest aastal 2012 on „Diivat“ etendatud lisaks Eestile ka Soomes, Peterburis, Moskvas, Brasiilias. Kõik etendused on olnud väga menukad, sest see ei põhine tekstil, vaid algusest peale on võetud eesmärgiks esitada muusikat võimalikult kõrgel tasemel. Sellele lisandub Paavo Piigi kirjutatud lugu, mis põhineb peaosatäitja Annaliisa Pillaku ülestähendustel ooperilauljate elust.

 

Tund enne algust ootavad külastajaid hubased salongikohvikud. Kohaletulija saab lisaks muusikanaudingule elamuse ka luksuslikest sisekujundustest, mis laseb muusikat kuulates vaimusilmas hõlpsasti tagasi aristokraatlikku mõisa- ja lossiaega rännata.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

Kontserdi pikkus 1 tund.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

 

 

 

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate