CORELLI särav muusikasuvi 2018 ja põnev kariljon kirikutes

Pressiteade

11.06.2018 

Corelli Music

 

CORELLI särav muusikasuvi 2018 ja põnev kariljon kirikutes

 

Kontserdiagentuuril Corelli Music on heameel teatada, et tulemas on tihe ja särav muusikasuvi. Maist kuni augustini toimub hulgaliselt kontserte nii mõisates, kirikutes kui ka Tallinna tornides, mis kõik teevad kummarduse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja tähistavad Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.

 

Peale jaanipäeva juuni lõpus toovad valgete ööde kontserdid “500 aastat muusikalist saladust” sarjas “Kirikupühad Maarjamaal” publiku ette unikaalse meil tundmatu, ennenägematu ja senikuulmatu arhailise instrumendi mobiilse kariljoni ehk transporditava kiriku kellamängu Tallinna ja Jõelähtme kirikutes. Esinevad Eesti ainus kariljoni-professionaal Merle Kollom ja akordionist Jaak Lutsoja meeleoluka muusikavalikuga, kes kergitavad ka katteloori maailma paremini hoitud muusikaliset saladuselt.

 

Kirikupühad Maarjamaal

Valgete ööde kontserdid ”Kariljon Maarjamaal”

„500 AASTAT MUUSIKALIST SALADUST“

 

K, 27. juuni 2018 kell 20 Oleviste kirik, Tallinn

N, 28. juuni 2018 kell 20 Jõelähtme Maarja kirik, Harjumaa

 

ESINEJAD:

MERLE KOLLOM – kariljon

JAAK LUTSOJA – akordion, elektroonika

 

Lisaks unikaalse duo esituses kõlavale muusikale räägib Merle Kollom kariljoni põnevast ajaloost, kellahelina pärimustest ning selle müstilisest mõjust.

 

Madalmaadest pärit kariljon ehk häälestatud pronkskelladest löökpill on pika ja rikka ajalooga maailma raskeim, kuni 50-tonnine muusikainstrument. Kõrges kellatornis on nii kariljon kui selle mängija olnud kuulaja eest peidetud enam kui 500 aastat, tehes sellest omanäolisest löökpillist ühe maailma paremini hoitud muusikalise saladuse. Sellelt saladuselt kergitab katteloori kontsertprogramm „500 aastat muusikalist saladust“, mille peategelane on ainus kariljoni-professionaal Eestis Merle Kollom.

https://www.youtube.com/watch?v=MIxZ6Opmpj8&t=22s

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

 

***************************************************************

Korraldaja: Corelli Music

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Mail Sildos

kunstiline juht

tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

projektijuht

tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

*******************************************

Heategevuslik kontserdisari EESTI MÕISAD 2018

 

20.-29. juulini saab nautida 20. järjestikust suve toimuvat heategevat kontserdisarja “Eesti mõisad 2018”, mille eest eelmisel aastal Eesti Mõisate Ühendus tunnustas agentuuri Corelli Music tiitliga “Parim mõisate loo jutustaja”. Kontserdid toimuvad mõisates, mis tõusnud uuele elule pärast Eesti iseseisvuse taastamist augustis 1991 (Maarjamäe loss, Kernu, Mädapea, Ruila mõisad). Barokkansambli Corelli Consort solist on näosaatest ülituntuks saanud tenor Valter Soosalu, lisaks Jüri Kuuskemaa muhedad selgitused oma tuntud headuses. Toetused lähevad väikese Ruila mõisakooli laste loovuse arendamiseks väikekannelde soetamise fondi. Sarja aukülaline on armastatud kirjanik Leelo Tungal, kelle pere on Ruila mõisakooliga seotud juba mitmeid põlvkondi (“Seltsimees laps”).

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2018"

20 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 100-aastases Eesti Vabariigis Euroopa kultuuripärandi aastal 2018

 KONTSERDID:

R, 20.07.2018 kell 18 Maarjamäe loss Tallinnas

R, 27.07.2018 kell 18 Kernu mõis Harjumaal

L, 28.07.2018 kell 16 Mädapea mõis Lääne-Virumaal

P, 29.07.2018 kell 17 Ruila mõisakool Harjumaal – PILETITETA

 

ESINEJAD:

Solist VALTER SOOSALU (tenor)

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

Aukülaline on armastatud kirjanik LEELO TUNGAL, kuna tema pere on olnud seotud Ruila mõisakooliga juba mitu põlvkonda. Kõik nad esindavad meie võimsaid kultuurikandjaid (lisaks Leelole ka helilooja Raimo Kangro ning nende tütred Kirke ja Maarja Kangro), märkides ühtlasi ka Eesti ajaloo kurvemaid lehekülgi – “Seltsimees laps”. Küüditamise ja kultuuriinimeste hävitamise kiuste on Leelo Tungal ja tema pere üks väljapaistvamaid ja helgemaid kultuuriinimeste peresid.

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Juba kahekümnendat aastat jätkub igasuvine menusündmus, mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

Sari on 20. toimumisaastaks, alates 1999. aasta suvest tutvustanud 85 mõisa üle Eesti ja toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Suvel 2018 lisanduvad neli uut mõisa erinevatest Maarjamaa nurkadest, mis on uue hingamise saanud iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigis alates aastast 1991 ja toetused lähevad Ruila mõisakoolile laste hariduse edendamiseks väikekannelde fondi.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate