CORELLI MUSIC - särav muusikasuvi 2018 ja heategevus mõisates

PRESSITEADE

9.07.2018
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC - särav muusikasuvi 2018 ja heategevus mõisates
 
Sel aastal algab heategev kontserdisari “Eesti mõisad 2018” Tallinnas, avakontsert on 20. juulil kell 18 Maarjamäe lossis ehk Orlovi suvemõisas.
Juubelituuri märksõnad - kontserdisari 20, Eesti Vabariik 100, Euroopa kultuuripärandi aasta, Corelli Consort, Jüri Kuuskemaa, solist näosaate võitja tenor Valter Soosalu, toetame Ruila mõisakooli laste väikekannelde fondi, mõisad, mis saanud uue hingamise Eesti taasiseseisvumise järel. Aukülaline on Leelo Tungal, kelle pere on Ruila mõisakooliga seotud juba mitu põlve ("Seltsimees laps") ja lõppkontserdil on ta ka ise kohal.
 

***************************************************************

 

Kontserdiagentuuril Corelli Music on heameel teatada, et jätkub tihe ja särav muusikasuvi. Maist kuni augustini toimub hulgaliselt kontserte nii mõisates, kirikutes kui ka Tallinna tornides, mis kõik teevad kummarduse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja tähistavad Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.

 

Heategevuslik kontserdisari EESTI MÕISAD 2018

 

20.-29. juulini saab nautida 20. järjestikust suve toimuvat heategevat kontserdisarja “Eesti mõisad 2018”, mille eest eelmisel aastal Eesti Mõisate Ühendus tunnustas agentuuri Corelli Music tiitliga “Parim mõisate loo jutustaja”. Kontserdid toimuvad mõisates, mis tõusnud uuele elule pärast Eesti iseseisvuse taastamist augustis 1991 (Maarjamäe loss, Kernu, Mädapea, Ruila mõisad). Barokkansambli Corelli Consort solist on näosaatest ülituntuks saanud tenor Valter Soosalu, lisaks Jüri Kuuskemaa muhedad selgitused oma tuntud headuses. Toetused lähevad väikese Ruila mõisakooli laste loovuse arendamiseks väikekannelde soetamise fondi. Sarja aukülaline on armastatud kirjanik Leelo Tungal, kelle pere on Ruila mõisakooliga seotud juba mitmeid põlvkondi (“Seltsimees laps”).

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2018"

20 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 100-aastases Eesti Vabariigis Euroopa kultuuripärandi aastal 2018

 KONTSERDID:

R, 20.07.2018 kell 18 Maarjamäe loss Tallinnas

R, 27.07.2018 kell 18 Kernu mõis Harjumaal

L, 28.07.2018 kell 16 Mädapea mõis Lääne-Virumaal

P, 29.07.2018 kell 17 Ruila mõisakool Harjumaal – PILETITETA

 

ESINEJAD:

Solist VALTER SOOSALU (tenor)

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

Aukülaline on armastatud kirjanik LEELO TUNGAL, kuna tema pere on olnud seotud Ruila mõisakooliga juba mitu põlvkonda. Kõik nad esindavad meie võimsaid kultuurikandjaid (lisaks Leelole ka helilooja Raimo Kangro ning nende tütred Kirke ja Maarja Kangro), märkides ühtlasi ka Eesti ajaloo kurvemaid lehekülgi – “Seltsimees laps”. Küüditamise ja kultuuriinimeste hävitamise kiuste on Leelo Tungal ja tema pere üks väljapaistvamaid ja helgemaid kultuuriinimeste peresid.

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Juba kahekümnendat aastat jätkub igasuvine menusündmus, mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

Sari on 20. toimumisaastaks, alates 1999. aasta suvest tutvustanud 85 mõisa üle Eesti ja toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Ruila mõisakoolile, et aidata arendada laste loovust. Koolipere soov on hankida väikekandelid, mida lapsed saavad üheskoos mängida ja tunda rõõmu muusika tegemisest.

 

Igas mõisas on tund enne kontserdi algust ja vaheajal avatud mõnusad kohvikud. Ruila mõisakooli toetuseks on avatud korjanduskarbid, toimuvad heategevusmüügid. Sarja lõppkontserdile Ruila mõisas pileteid ei müüda, sisse pääseb vaba suurusega annetuse alusel.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

 

Lisainfo: Corelli Music

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate