CORELLI MUSIC - Homsest jätkub "Eesti mõisad 2018" ja heategevus mõisates

PRESSITEADE
26.07.2018
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – Homsest jätkub “Eesti mõisad 2018” ja heategevus mõisates
 
Sel aastal Tallinnas Maarjamäe lossis alanud ja oma 20. toimumisaastat tähistav heategevuslik kontserdisari “Eesti mõisad 2018” jätkub kolme kontserdiga homsest pühapäevani. Kaks esimest on mõisad, mis on saanud uue hingamise Eesti iseseisvuse taastamise järel, millega märgime Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Euroopa kulltuurpärandi aastat.
 
27. juulil kell 18 algav kontsert pakub võimaluse uudistada kogu nõukogude aja kohutavas seisus olnud hooldekodust tänaseks perekond Siilatsite valduses pärlina säravat Kernu mõisa Hageri kihelkonnas. 28. juulil kell 16 algab kontsert Mädapea mõisas Rakvere kihelkonnas, mille omanik Marika Vartla on kuulsaks teinud mõisa ümber lokkava pojengide, flokside, hortensiate aiaga ning kus toimuvad igal suvel rahvusvahelised pojengi- ja floksipäevad.
 
Lõppkontsert on 29. juulil kell 17 Ruila mõisakoolis, kus väike Leelo Tungal, kelle pere on selle mõisakooliga seotud juba mitu põlve, elas läbi kõik õudused, millest jutustab film “Seltsimees laps”. Aukülalisena on ta lõppkontserdil ka ise kohal.
 
Sellel kontserdil antakse Ruila mõisakoolile üle sarja jooksul kogutud rahaline toetus koolilaste väikekannelde fondi. Kõikidel kontsertidel on avatud annetuskastid, toimuvad heategevusmüügid. Lõppkontsert Ruilas on piletimüügita, ainult vaba annetuse alusel.
Kontsertidel pakuvad barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel, kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa ja solist näosaate võitja tenor Valter Soosalu kauni buketi barokiaja muusikast, nagu see endistel aegadel mõisate ballisaalides kõlada võis ja palju põnevat ajaloost ja arhitektuurist.

***************************************************************

Heategevuslik kontserdisari EESTI MÕISAD 2018

 

20.-29. juulini saab nautida 20. järjestikust suve toimuvat heategevat kontserdisarja “Eesti mõisad 2018”, mille eest eelmisel aastal Eesti Mõisate Ühendus tunnustas agentuuri Corelli Music tiitliga “Parim mõisate loo jutustaja”. Kontserdid toimuvad mõisates, mis tõusnud uuele elule pärast Eesti iseseisvuse taastamist augustis 1991 (Maarjamäe loss, Kernu, Mädapea, Ruila mõisad). Barokkansambli Corelli Consort solist on näosaatest ülituntuks saanud tenor Valter Soosalu, lisaks Jüri Kuuskemaa muhedad selgitused oma tuntud headuses. Toetused lähevad väikese Ruila mõisakooli laste loovuse arendamiseks väikekannelde soetamise fondi. Sarja aukülaline on armastatud kirjanik Leelo Tungal, kelle pere on Ruila mõisakooliga seotud juba mitmeid põlvkondi (“Seltsimees laps”).

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2018"

20 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 100-aastases Eesti Vabariigis Euroopa kultuuripärandi aastal 2018

 KONTSERDID:

R, 20.07.2018 kell 18 Maarjamäe loss Tallinnas

R, 27.07.2018 kell 18 Kernu mõis Harjumaal

L, 28.07.2018 kell 16 Mädapea mõis Lääne-Virumaal

P, 29.07.2018 kell 17 Ruila mõisakool Harjumaal – PILETITETA

 

ESINEJAD:

Solist VALTER SOOSALU (tenor)

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

Aukülaline on armastatud kirjanik LEELO TUNGAL, kuna tema pere on olnud seotud Ruila mõisakooliga juba mitu põlvkonda. Kõik nad esindavad meie võimsaid kultuurikandjaid (lisaks Leelole ka helilooja Raimo Kangro ning nende tütred Kirke ja Maarja Kangro), märkides ühtlasi ka Eesti ajaloo kurvemaid lehekülgi – “Seltsimees laps”. Küüditamise ja kultuuriinimeste hävitamise kiuste on Leelo Tungal ja tema pere üks väljapaistvamaid ja helgemaid kultuuriinimeste peresid.

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Juba kahekümnendat aastat jätkub igasuvine menusündmus, mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

Sari on 20. toimumisaastaks, alates 1999. aasta suvest tutvustanud 85 mõisa üle Eesti ja toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Ruila mõisakoolile, et aidata arendada laste loovust. Koolipere soov on hankida väikekandelid, mida lapsed saavad üheskoos mängida ja tunda rõõmu muusika tegemisest.

 

Igas mõisas on tund enne kontserdi algust ja vaheajal avatud mõnusad kohvikud. Ruila mõisakooli toetuseks on avatud korjanduskarbid, toimuvad heategevusmüügid. Sarja lõppkontserdile Ruila mõisas pileteid ei müüda, sisse pääseb vaba suurusega annetuse alusel.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

 

Lisainfo: Corelli Music

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail@corelli.ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin@corelli.ee

 

 

 

 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate