CORELLI MUSIC kutsub - Päikesepoisid avavad uue särava hooaja

PRESSITEADE

01.10.2018

Corelli Music

 

CORELLI MUSIC kutsub – Päikesepoisid avavad uue särava hooaja

 

Tänasel rahvusvahelisel muusikapäeval on rõõm teatada, et agentuuri Corelli Music hooaja 2018-2019 avakontsert “Tervitustega Viinist” on 16. oktoobril 2018 kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis. Kuldsetest Viini klassikute Mozarti ja Beethoveni muusikapärlitest koosneva kava peategelased on Eesti noored andekad muusikud, päikesepoisid Johan Randvere klaveril ja dirigent Martin Sildos. Esmakordselt astub publiku ette Corelli Sümfoniettorkester.

 

Hooaeg jätkub 28. novembril 2018, kui toimub jõulumuusika festivali “Kirikupühad Maarjamaal” eksklusiivne lisakontsert „Christmas Pastorale“ juba enne esimest adventi. Koostöös Flandria valitsusega jõuab Tallinna muusikagurmaanideni Kadrioru lossi luksuslikku ballisaali tippmuusikutest koosnev barokkansambel Les Abbagliati Belgiast. Kontsert tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, 100 aasta möödumist I Maailmasõja lõpust, Euroopa kultuuripärandi aastat 2018 ning juhatab sisse peatselt algava jõuluaja. Samal päeval kirjutatakse alla ka uus 3-aastane koostööleping Flandria ja Eesti valitsuste vahel. Sel kontserdil saab nautida imelist barokiaja jõulumuusikat sellistelt meistritelt nagu Montéclair, Vivaldi, Händel, de Lalande, Charpentier ning seda kõike helisevat sopranit saatvate barokiaja pillidega ja hõrgus prantsuspärases sädeluses. Kadrioru loss on samuti üks meie kaunimaid arhitektuuripärle, mis koos Kadrioru pargiga tähistas sel Eesti riigi juubelisuvel oma 300. sünnipäeva!

 

Ning seejärel algab juba üle kümne aasta publikut rõõmustanud jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. Festival on leidnud publiku poolt suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“. Jõulukontserdid toimuvad 1. detsembrist 2018 kuni 6. jaanuarini 2019 kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle kogu Eesti.

 

 

Corelli Music

Hooaja 2018/2019 avakontsert “Tervitustega Viinist!”

Eesti Vabariik 100, Euroopa kultuuripärandi aasta 2018

T, 16. oktoober 2018 kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja

Hubane salongikohvik ootab publikut tund enne kontserti ja vaheajal.

 

ESINEJAD:

Solist Johan Randvere (klaver)

Corelli Sümfoniettorkester

Dirigent Martin Sildos

 

KAVA:

W.A. Mozart - avamäng ooperile “Figaro pulm” KV 492

L. van Beethoven - Klaverikontsert nr 4 G-duur op 58

L. van Beethoven - Sümfoonia nr 7 A-duur op 92

 

Hooaja 2018/2019 avakontserdiga iidses Tallinnas asuvas arhitektuuripärlis Mustpeade majas pakub barokiaja muusika kontsertidega tuntust kogunud Corelli Music seekord kauni buketi Viini klassikute muusikapärlitest otse Euroopa südamest. Kontsert on muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning tähistab Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.

 

Corelli Music toob kontserdiga Maarjamaa sügisesse helgeid muusikaelamusi Mozarti ja Beethoveni maailma kullafondi kuuluvast ajatult kaunist loomingust. Meie Eesti noorte säravate muusikute põnevad ja uudse lähenemisega esitused loovad tulevikku vaatava silla Euroopa kultuuripärandi ja 100-aastase Eesti ajaloo vahele. Publik saab lisaks muusikanaudingule elamuse ka väärika hoone imelisest interjöörist ja ajaloopärandi ilust.

 

Solistina osaleb üks meie eredamaid noori pianiste, paljude üleriigiliste ja rahvusvaheliste konkursside laureaat ning pidevalt nii Eestis kui välismaal kontserte andev Johan Randvere. Kogu kava juhatab noor dirigent Martin Sildos, kes on tuntust kogunud paljude suurvormide esitustega ning Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri dirigendina. Vanemuise teatris on ta koosseisuline dirigent ning muusikajuhina 4 aasta jooksul välja toonud 5 uut muusikalavastust. Selleks kontserdiks pannakse esmakordselt kokku Corelli Sümfoniettorkester, mis koosneb Corelli Barokkorkestri kogenud muusikutest ja varajasest muusikast huvituvatest tudengitest ning teistest noortest muusikutest.

 

Selline kontsert sobib eriliselt hästi samuti Euroopa kultuuripärandisse kuuluvasse Tallinna Mustpeade maja Valgesse saali. Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

 

Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate