CORELLI MUSIC - Kuldne Viini klassika ja päikesepoisid avavad uue särava hooaja juba homme

PRESSITEADE

15.10.2018

Corelli Music

 

CORELLI MUSIC – Kuldne Viini klassika ja päikesepoisid avavad uue särava hooaja juba homme

 

Kontserdiagentuur Corelli Music avab uue hooaja 2018-2019 kontserdiga “Tervitustega Viinist” homme, 16. oktoobril 2018 kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis. Viini klassikute Mozarti ja Beethoveni kuldsetest muusikapärlitest koosneva kava peategelased on Eesti noored andekad muusikud, päikesepoisid Johan Randvere klaveril ja dirigent Martin Sildos. Esmakordselt astub publiku ette Corelli Sümfoniettorkester.

 

Corelli Music

Hooaja 2018/2019 avakontsert “Tervitustega Viinist!”

Eesti Vabariik 100, Euroopa kultuuripärandi aasta 2018

T, 16. oktoober 2018 kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja

Hubane salongikohvik ootab publikut tund enne kontserti ja vaheajal.

 

ESINEJAD:

Solist Johan Randvere (klaver)

Corelli Sümfoniettorkester

Dirigent Martin Sildos

 

KAVA:

W.A. Mozart - avamäng ooperile “Figaro pulm” KV 492

L. van Beethoven - Klaverikontsert nr 4 G-duur op 58

L. van Beethoven - Sümfoonia nr 7 A-duur op 92

 

Hooaja 2018/2019 avakontserdiga iidses Tallinnas asuvas arhitektuuripärlis Mustpeade majas pakub barokiaja muusika kontsertidega tuntust kogunud Corelli Music seekord kauni buketi Viini klassikute muusikapärlitest otse Euroopa südamest. Kontsert on muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning tähistab Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.

 

Corelli Music toob kontserdiga Maarjamaa sügisesse helgeid muusikaelamusi Mozarti ja Beethoveni maailma kullafondi kuuluvast ajatult kaunist loomingust. Meie Eesti noorte säravate muusikute põnevad ja uudse lähenemisega esitused loovad tulevikku vaatava silla Euroopa kultuuripärandi ja 100-aastase Eesti ajaloo vahele. Publik saab lisaks muusikanaudingule elamuse ka väärika hoone imelisest interjöörist ja ajaloopärandi ilust.

 

Solistina osaleb üks meie eredamaid noori pianiste, paljude üleriigiliste ja rahvusvaheliste konkursside laureaat ning pidevalt nii Eestis kui välismaal kontserte andev Johan Randvere. Kogu kava juhatab noor dirigent Martin Sildos, kes on tuntust kogunud paljude suurvormide esitustega ning Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri dirigendina. Vanemuise teatris on ta koosseisuline dirigent ning muusikajuhina 4 aasta jooksul välja toonud 5 uut muusikalavastust. Selleks kontserdiks pannakse esmakordselt kokku Corelli Sümfoniettorkester, mis koosneb Corelli Barokkorkestri kogenud muusikutest ja varajasest muusikast huvituvatest tudengitest ning teistest noortest muusikutest.

 

Selline kontsert sobib eriliselt hästi samuti Euroopa kultuuripärandisse kuuluvasse Tallinna Mustpeade maja Valgesse saali. Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

 

 

Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

****************************

 

Karismaatiline ja mitmekülgne muusik Johan Randvere on üks oma põlvkonna eredamaid pianiste. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna Eestis ja väljaspool ning on astunud üles legendaarsetes saalides nagu New Yorgi Carnegie Hall ja Moskva Konservatooriumi suur saal. Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Hollandis, Itaalias, Valgevenes, Venemaal, USAs jm.

Ta on esinenud solistina paljude orkestritega nagu Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Tjumeni Filharmoonia orkester, Valgevene Raadio sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester jt ning teinud koostööd dirigentidega nagu Kristiina Poska, Risto Joost, Toomas Vavilov, Grigori Soroka, Jüri Alperten, Erki Pehk, Mihhail Gerts, Sasha Mäkilä, Kaspar Mänd ja Jaan Ots.

Randvere on pälvinud auhindu paljudel üleriigilistel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sh I preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil „Klaviermusik“ Vilniuses (2008), I preemia ja grand prix Catania rahvusvahelisel konkursil Itaalias (2012), I preemia ja grand prix Andrea Baldi nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil Itaalias (2014), II preemia EPTA rahvusvahelisel pianistide konkursil Belgias ja II preemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014).

Randvere on hinnatud kammermuusik ja esineb regulaarselt väljapaistvate instrumentalistide ning lauljatega Eestist ja mujalt. Randvere klaveritrio pälvis publikupreemia ja Holland Music Sessionsi preemia konkurss-festivalil „Con Brio“ (2010).

Randvere õppis Võru Muusikakoolis Merike Kapi ning Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni ja prof Ivari Ilja juures. Ta jätkas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja klaveriklassis ning Milano Giuseppe Verdi Konservatooriumis prof Valerio Premuroso juures. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris prof Ivari Ilja juhendamisel. Johan Randvere on Pille Lille Muusikute Toetusfondi noore muusiku auhinna laureaat (2014).

 

Dirigent Martin Sildos (1985) alustas muusikaõpinguid klaveritundidega viieaastaselt oma perekonnas kolmanda põlvkonna muusikuna. Ta on dirigeerinud sümfooniaorkestreid nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vanemuise sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester ja Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, samuti Corelli Barokkorkester ja Tallinna Kammerorkester. Ta on teinud koostööd paljude vokaal- ja instrumentaalsolistidega. Kõrvuti orkestridirigeerimisega on ta töötanud kooridega, sh Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammerkoor, kammerkoor Voces Musicales, Revalia Kammermeeskoor (teine dirigent), Nargenfestivali koor (koormeister).

Eri orkestrite, kooride ja solistidega on Martin Sildos juhatanud paljusid barokiaja suurvorme, nt Händeli „Messias“, „La Resurrezione“ ja „Veemuusika“, Charpentier’ „Te Deum“, Pergolesi „Stabat Mater“, Schützi „Jõululugu“ ja „Magnificat“, Eesti esiettekandena Biberi „Brüsseli missa“, samuti Orffi „Carmina Burana“, Sisaski „Missa nr 1“, instrumentaalkontserdid, ooperiaariad, orkestriteosed jne. 2013. aastal oli ta üks Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri asutaja, praegu on ta selle dirigent. 2014. sügisest on Martin Sildos Vanemuise teatri koosseisuline dirigent, tema esimene suurem töö oli seal Webberi muusikali „Ooperifantoom“ lavaletoomine rahvusvahelise meeskonnaga. Muusikalise juhi ja dirigendina on ta Vanemuise lavale toonud ka Pajusaare lastemuusikali „Lotte unenäomaailmas“ ja balleti „Lumekuninganna“. 2015. aastast on ta juhatanud muusikalikontserti „Memory“, 2017. aastal esietendus „Hüljatud“ ja 2018. aastal „Sweeney Todd“. Ta juhatab ka Verdi „Aida“ etendusi. Uuel hooajal on tulemas „Kaunitar ja koletis“, Prokofjevi „Romeo ja Julia“ ning Puccini „Madame Butterfly“. 2015. aastal oli Sildos ERSOs Neeme Järvi assistent kavaga „Legendaarne – Eesti Heliloojate Liit 90“, kus tulid muu hulgas ettekandele Tubina teine sümfoonia ja Marguste „Sümfoonilised runod“. 2017. aastal esietendus Martin Sildose juhatusel Saaremaa ooperipäevadel Rannapi algupärand „Nurjatu saar“.

 

Martin Sildos õppis aastatel 1993–2000 Tallinna Muusikakoolis löökpille, lõpetas kooli Anto Õnnise õpilasena ning jätkas löökpilliõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis professor Rein Roosi juhendamisel. Hooaegadel 2004–2007 töötas ta löökpillimängijana Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. 2005. aastal alustas ta löökpillierialal õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille lõpetas 2010. aastal bakalaureusekraadiga professor Toomas Kapteni dirigeerimisklassis. 2009. aastal pälvis ta dirigeerimise üliõpilastele mõeldud Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi. Õppeaastal 2011/2012 õppis ta orkestridirigeerimist Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis professor Uroš Lajovici juhendamisel. 2012. aasta juunis omandas ta orkestridirigeerimise erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi (prof Toomas Kapten).

Martin Sildos on osalenud paljudes dirigeerimismeistriklassides, kus teda on juhendanud Eri Klas, Paavo Järvi, Nikolai Aleksejev, Jan Yngwe, Neeme Järvi, Paul Mägi ja Leonid Grin. Peale selle on ta võtnud kompositsioonialaseid eratunde dotsent Mart Siimerilt. Martin Sildos on kirjutanud palju teoseid, millest ulatuslikuma osa moodustavad kooriteosed. Üks neist, „Taaveti laul nr 146“, saavutas 2010. aastal Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita Kloostri korraldatud Taaveti laulu konkursil III koha. 2013. aasta mais osales ta koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga tuntud prantsuse dirigendi Marc Minkowski projektis, milles toodi Richard Wagneri „Lendav Hollandlane“ kontsertettekandele mainekates kontserdisaalides üle Euroopa (Versailles, Viini kontserdimaja, Barcelona Palau de la Musica Catalana). Samal aastal osales ta koostöös EFKga Aix-en-Provence’i ooperifestivalil, kus tulid ettekandele Wolfgang Amadeus Mozarti „Don Giovanni“ ja Giuseppe Verdi „Rigoletto“. 2016. aastal oli ta Richard Wagneri Stipendienstiftung’i stipendiaat.

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate