CORELLI MUSIC kutsub - Jõulufestival algab eksklusiivkontserdiga

 

PRESSITEADE

20.11.2018

Corelli Music

 

CORELLI MUSIC kutsub – Jõulufestival algab eksklusiivkontserdiga

 

Järgmisel nädala kolmapäeval, 28. novembril 2018 kell 19, algab jaanuari alguseni kestev jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal” eksklusiivne lisakontserdiga „Christmas Pastorale“ juba enne esimest adventi. Koostöös Flandria valitsuse ja Eesti Kunstimuuseumiga jõuab Tallinna muusikagurmaanideni Kadrioru lossi ballisaali tippmuusikutest koosnev barokkansambel Les Abbagliati Belgiast. Kontsert tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, Euroopa kultuuripärandi aastat 2018 ning juhatab sisse peatselt algava jõuluaja. Samal päeval kirjutatakse alla ka uus 3-aastane koostööleping Flandria ja Eesti valitsuste vahel.

 

Sel ammu väljamüüdud kontserdil saab nautida imelist barokiaja jõulumuusikat sellistelt meistritelt nagu Montéclair, Vivaldi, Händel, de Lalande, Charpentier ning seda kõike helisevat sopranit saatvate barokiaja pillidega ja hõrgus prantsuspärases sädeluses. Kadrioru loss on samuti üks meie kaunimaid arhitektuuripärle, mis koos Kadrioru pargiga tähistas sel Eesti riigi juubelisuvel oma 300. sünnipäeva!

 

Kohe seejärel 1. detsembril jätkub juba üle kümne aasta publikut rõõmustanud jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist detsembri alguses läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris. Festival on leidnud publiku suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“. Jõulukontserdid toimuvad 1. detsembrist 2018 kuni 6. jaanuarini 2019 kirikutes, mõisates ja lossides üle kogu Eesti.

 

Festivali avakontsert “Orelimuusikat jõuluaja alguseks” toimub 1. advendi laupäeval, 1. detsembril 2018 kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus. Poeetilise pealkirjaga kontsert on pühendatud orelile kui pillile, mis heliseb peaaegu igas Maarjamaa kirikus. Kaunis orelimuusika juhatab sisse pika jõuluootuse aja. Jõululiste muusikapärlitega kava barokiaja meistritest hilisromantismini pakub Riigikogu liige ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi omandanud muusik Aivar Sõerd..   

 

Jõulufestivali kava on lisatud allpool.

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Korraldaja: Corelli Music

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail@corelli.ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin@corelli.ee

 

Corelli Music

Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal" 2018

28.  november 2018 – 6. jaanuar 2019

 

Eesti Vabariik 100, Euroopa kultuuripärandi aasta 2018

Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni kvaliteedimärk „EFFE Label 2017-2018“

 

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes ja mõisates-muusikasalongides üle Eesti!

 

Corelli Music rõõmustab taas publikut juba aastast 2010 toimuva jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist detsembri alguses läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäevani jaanuari alguses. Festival on leidnud publiku poolt suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“. „Kirikupühad Maarjamaal" patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Jõulufestival on muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning tähistab ka Euroopa kultuuripärandi aastat 2018. 

 

EKSKLUSIIVKONTSERT

K, 28. november kell 19 Kadrioru kunstimuuseum, Tallinn

„Christmas Pastorale“

Sel aastal algab jõulumuusika festival isegi enne esimest adventi eksklusiivse lisakontserdiga. Koostöös Flandria valitsuse ja Eesti Kunstimuuseumiga jõuab Tallinna muusikagurmaanideni 28. novembril Kadrioru lossi luksuslikku ballisaali tippmuusikutest koosnev barokkansambel Les Abbagliati Belgiast.

                       

AVAKONTSERT. Esimene advent

L, 1. detsember 2018 kell 19 Rootsi-Mihkli kirik, Tallinn                                                     

Avakontsert "Orelimuusikat jõuluaja alguseks"

Aivar Sõerd (orel)

Poeetilise pealkirjaga kontsert on pühendatud orelile kui pillile, mis heliseb peaaegu igas Maarjamaa kirikus. Kaunis orelimuusika juhatab sisse pika jõuluootuse aja. Vaimustav orelikontsert jõululiste muusikapärlitega barokiaja meistritest romantismini. 

                                                                       

JÕULUOOTUS. Teine advent 

L, 8. detsember 2018 kell 18 Saka mõis, Ida-Virumaa

P, 9. detsember 2018 kell 18 Keila-Joa loss Schloss Fall, Harjumaa                  

"Jõulud mõisas" 

Ka Bo Chan (kontratenor) ja barokkansambel Corellli Consort ajastu pillidel.

Jõulud ja armastus, südamlik kava barokiaja meistrite kaunikõlalistest jõululugudest ja liigutavatest armastuslauludest pisut müstilise hääleliigi kontratenori esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Küünlasäras pühadeõhtud kaunimate mõisate ballisaalides kordavad eelmise aasta ülimenukaid salongikontserte.

 

JÕULUINGEL. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

R, 28. detsember 2018 kell 19 Jaani kirik, Tartu

R, 29. detsember 2018 kell 19 Jaani kirik, Tallinn

„Jõuluingel"

Tartu Noortekoor ja Olav Ehala (klaver) 

Dirigendid Riho, Markus ja Kadri Leppoja 

Kaunilt särav jõulukontsert, Britteni "Ceremony of Carols" ja Ehala jõululaulud ajalooliste kirikuvõlvide all.

 

LÕPPKONTSERDID. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud                                             

L, 5. jaanuar 2019 kell 18 Hermanni kindlus, Narva  

P, 6. jaanuar 2019 kell 18 Kõltsu mõis, Harjumaa                                          

"Perejõulud"

Lutsojade pereansambel - vokaal, viiul ja akordion.

Festivali lõppkontsert on südamlik ja meeleolukas pühadetervitus, mis on välja kasvanud õdusatest koosmusitseerimistest tuntud akordionisti Jaak Lutsoja koduseinte vahel. Mis saab veel parem olla selle jagamisest jõuluaja imeliseks lõpetamiseks!

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate