CORELLI MUSIC soovib - Head uut aastat. Jõulufestivali lõppkontserdid Narvas ja Kõltsus

 

Pressiteade

3.01.2019

Corelli Music

 

CORELLI MUSIC soovib - Head uut aastat. Jõulufestivali lõppkontserdid Narvas ja Kõltsus

 

Sel nädalavahetusel, 5.-6. jaanuaril 2019 jõuab lõpule (nagu lõpeb ka kogu jõuluaeg) üle kuu aja kestnud stiilne jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal". Lõppkontserdid "Perejõulud" on L, 5. jaanuaril kell 18 Narva Hermanni linnuses ja Kolmekuningapäeval, P, 6. jaanuaril kell 18 Kõltsu mõisas Harjumaal. Esineb tuntud akordionist Jaak Lutsoja pereansambel - ema, tütar ja isa. Selle aasta jõulufestival jõuab Ida-Virumaale juba teist korda. Esimene kontsert "Jõulud mõisas" oli kolmandal advendil, 8. detsembril kaunis Saka mõisas.

 

Corelli Music

Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal"

28.11.2018 - 6.01.2019

Eesti Vabariik 100, Euroopa kultuuripärandi aasta 2018

Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni kvaliteedimärk "EFFE Label 2017-2018"

 

LÕPPKONTSERDID. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

"Perejõulud"

L, 5.01.2019 kell 18 Hermanni kindlus, Narva

P, 6.01.2019 kell 18 Kõltsu mõis, Harjumaa (välja müüdud!)

 

ESINEJA: Lutsojade pereansambel - ema, tütar ja isa:

Kersti Ala-Murr (Lutsoja, vokaal), Liis Lutsoja (viiul), Jaak Lutsoja (akordion)

 

KAVA: Lutsojade jõulukontsert on südamlik ja meeleolukas pühadetervitus, mis on välja kasvanud õdusatest koosmusitseerimistest koduseinte vahel. Kuulajatele pakutakse nii tuntud jõululaule ja koraale, vaimulikke rahvalaule kui ka muusikute endi loomingut. Perekond Lutsojal on suur rõõm kutsuda kõiki osa saama sellest hubasusest ja soojusest. Mis saab veel parem olla selle jagamisest jõuluaja imeliseks lõpetamiseks!

Mõned näited kaunist muusikast, mida sel jõulufestivali lõppkontserdil omanäoliselt põnevas esituses nautida saab - Charles Aznavour "A very private Christmas" (Noël à Paris), Ralph Blane ja Hugh Martin "Have yourself a merry little Christmas", Jule Styne "Let it snow", Irvin Berlin "White Christmas", samuti Aarne Oit "Süüta küünal", Jaak Lutsoja looming ja vaimulikud rahvalaulud. Suurepäraselt restaureeritud imekaunis Kõltsu mõis ja Narva Hermanni kindlus kuuluvad kindlalt ka Euroopa kultuuripärandisse.

 

 

Corelli Music rõõmustab taas publikut aastast 2010 toimuva jõulumuusika festivaliga "Kirikupühad Maarjamaal", mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist detsembri alguses läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäevani jaanuaris. Festival on leidnud publiku poolt suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga "EFFE Label 2017-2018". Jõulufestival on muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning tähistab ka Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.

 

Lisainfo ja kogu jõulufestivali kava:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Korraldaja: Corelli Music

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

Lutsoja peretrio koosneb kolmest andekast eesti muusikust.

 

Isa Jaak Lutsoja on Euroopas tuntud akordionist, kelle unikaalset stiili ja hämmastavat tehnikat hinnatakse. Ta tunneb end mugavalt džässis, klassikalises muusikas, maailmamuusikas ja vabaimprovisatsioonis. Jaak on salvestanud palju CD-plaate ning tema esimene sooloalbum "Contrarian Grooving" valiti kaks korda Euroopa Džässiraadio nädala plaadiks.

 

Ema Kersti Ala-Murr on klassikalise kooliga laulja, kes on viimased 22 aastat elanud ja töötanud Norras. Ta on kõrgelt hinnatud laulja, dirigent ja pedagoog ning Norras on tema kultuuripanust tunnustatud paljude auhindadega. Ehkki Kersti on suurepärane klassikaline sopran, on ta avatud kõiksugu muusikastiilidele ja projektidele. Ta on osalenud paljudes džässi-, tango- ja crossover-projektides ning ta ei karda piire ületada.

 

Tütar Liis Lutsoja on džässviiuldaja. Ta õppis kolm aastat Prantsusmaal ja oli ühe maailma parema džässviiuldaja Didier Lockwoodi õpilane. Kuigi tema instrument on vägagi klassikaline, tunneb ta end koduselt igasugustes rütmimuusikastiilides traditsioonilisest džässist rock fusion'ini. Talle meeldib katsetada eri kõlade ja efektidega, vahel mängib ta oma instrumenti nagu kitarri ja teinekord nagu bassi, et avastada kõiki toredaid viiulimängu võimalusi.

 

Perekond moodustab koos erakordse kõlaga trio, kus kõik on võimalik. Igaüks neist toob ansamblisse oma muusikatausta ja mõjutused ning koos leiavad nad viisi, kuidas see kõik tervikuks põimida. Nende muusikast võib leida klassikalist muusikat, džässi ning eesti ja norra rahvaviise, mis segunevad heliefektide ja improvisatsioonidega.

 

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate