Kontserdisari kogub Paju pansionaadile annetusi

Kontserdisari kogub Paju pansionaadile annetusi

31.07.2019

Lõuna-Eesti Postimees

Järgmisel nädalal algava neljapäevase kontserdisarjaga «Eesti mõisad 2019» kogutakse raha Valga vallas Paju mõisakompleksis tegutsevale pansionaadile.

Annetused lähevad Paju pansionaadile, et aidata muuta hoolealuste elu kaunimaks ja paremaks.

Täpsemalt saab annetajatelt toetuse mõisa kõrvalhoone, kus tahetakse parandada hoolealuste vaba aja veetmise võimalusi. Kõrvalhoones toimub ka kontsert, sest mõisa peamajas söövad hoolealused kontserdi ajal õhtust.

Sarja eestvedaja, Corelli Musicu kunstiline juht Mail Sildos rääkis, et igal kontserdil on väljas annetuskastid ja heategevusmüügid. Samuti on Paju mõisa kontsert piletita ja iga osaleja saab pileti ostu asemel hooldekodule sümboolse summa annetada. «Ega me ei tea, kas meil õnnestub koguda 100 või 100 000 eurot,» naljatas Sildos.

Jüri Kuuskemaa teeb kontserdi pika vahepausi ajal soovijatele mõisatuuri.

Ta lisas, et varasematel aastatel on õnnestunud annetusi koguda isegi üle mitme tuhande euro. Summad sõltuvad suuresti sellest, kui suur publik tuleb. Pühapäevase kontserdi lõpus antakse kokku kogutud summa pidulikult hooldekodule üle.

Kontsert pole pelgalt muusikale üles ehitatud, vaid keskendub ühtlasi mõisate ajaloo tutvustamisele. Selle tarbeks liigub sarjaga kaasas ajaloolane Jüri Kuuskemaa, kes teeb kontserdi pika vahepausi ajal soovijatele mõisatuuri. «Kogu üritus kestab umbes kaks ja pool tundi. Saab kuulata head barokkmuusikat ja täiendada oma ajalooteadmisi,» kirjeldas Sildos.

Tänavune kontserdisari on juba 21. Sari on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 85 mõisa üle Eesti ja toetanud igal aastal üht asutust.

CC foto, Rospu
 
Sel suvel lisandub Maarjamaa eri nurkadest loetellu veel neli mõisa, mis pärast Eesti iseseisvuse taaastamist on saanud uue hingamise või peatselt saamas. Need on Kuremaa loss, Viljandi mõis, Kirna mõis ja Paju mõis.
 
Kontserdisari algab järgmise nädala neljapäeval ja lõppeb pühapäeval just nimelt Paju mõisas. Kuulajate ette astuvad sopran Maria Listra ja barokkansambel Corelli Consort.
 
Heategevuslik kontserdisari “Eesti mõisad 2019”
8. august kell kell 18 Kuremaa loss
9. august kell 18 Viljandi mõis
10. august kell 18 Kirna mõis
11. august kell 17 Paju mõis
 

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate