CORELLI MUSIC jätkab 15. juubelihooaega - mõisad, kirikud, koostöö

Pressiteade
14.02.2020
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC jätkab 15. juubelihooaega - mõisad, kirikud, koostöö
 

 

Sõbrapäeval on rõõm teada anda kõikidele sõpradele, et Corelli Music pakub alanud aastal 2020 taas hulgaliselt kauneid kontserte, mis kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes üle kogu Eesti. Oluline märksõna agentuuri 15. juubelihooajal on koostöö. Oktoobris 2019 alanud esimene koostöö ooperistuudioga Opera Veto tõi publiku ette haruldase barokiaja pärli, Telemanni lühiooperi “Pimpinone”. See menukas projekt saab jätku mais 2020 kolmes mõisas üle Eesti. Järgmine koostöö viis jõulumuusika festivalil kokku Riia varajase muusika keskuse ja Corelli Barokkorkestri muusikud ning esiettekanded Eestis said 3 barokiaja senikuulmata suurvormi. Ka need kontserdid õnnestusid suurepäraselt ja nüüd on oodata Riia muusikute kutset korduskontsertideks Lätis. Kolmandast koostööst on põhjust rääkida märtsis 2020.

 

Alanud poolaastal tähistavad kontserdid ka mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi. Liigaastat ja lähenevat naistepäeva märgivad salongikontserdid “Helisev Salzburg” 29. veebruaril Alatskivi lossis ja 1. märtsil Toompea muusikasalongis. Mis on ühist viini klassikal ja viini klassikalisel operetil, kui Viin välja arvata? Kumb on kuulsam, Mozart vôi Julie Andrews? Mis on see fenomen, mis on Salzburgi linna nii kuulsaks teinud? Mitmekülgsed muusikud Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma. Kõik, kes te sooviksite oma armsatele midagi ilusat ja erilist pakkuda – kontsert mõisas või muusikasalongis on hea võimalus ühendada romantiline õhtu kaunis ümbruses tundeküllase muusikaga.

 

22. märtsil esitlevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Corelli Music suurt koostööd, kui kontserdil “Püha Cecilia” kantakse ühiste jõududega EMTA imelises suures saalis ette Purcelli „Ood Püha Cecilia auks“. Laval on EMTA ja Corelli barokkorkestrid, noor kontratenor Martin Karu, EMTA koor ja solistid ning dirigent Martin Sildos. Kõigi muusikute kaitsepühaku auks kirjutatud ülistuslauluga tähistavad EMTA tudengid, õppejõud ja vilistlased EMTA juubeliaastat.

 

Sari “Kirikupühad Maarjamaal” pakub seekord hingestatud kannatusaja muusikat kavas “Jeremia nutulaulud”. Vaiksel nädalal laulab ansambel Heinavanker renessansiaja vokaalpolüfooniad (Marbrianus de Orto, Thomas Tallis, John Taverner), lisaks eesti rahvakoraalid ja Margo Kõlari looming. Lääne kultuuriruumis on vaikne neljapäev ja suur reede erilised päevad, kus inimesed võtavad aega enesekaemusele ja iseendasse vaatamisele. Läbi aegade on Kristuse kannatused andnud heliloojatele inspiratsiooni sõnulseletamatult kauni muusika kirjutamiseks, kus läbi ahastuse ja pisarate kumab juba ülestõusmise ime. Ja seda imelist helideilma me kuulemegi vaiksel neljapäeval, 9. aprillil Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus ja suurel reedel, 10. aprillil Tartu Jaani kirikus.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

 

Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

 

 

 

 

 
You received this message because you are subscribed to the Google Groups "CORELLI MUSIC pressile" group.
To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to
press-unsubscribe at corelli dot ee
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate