CORELLI MUSIC - Helisev Salzburg

Pressiteade
20.02.2020
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – Helisev Salzburg
 

Corelli Music tähistab alanud poolaastal kontsertidega mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi. Liigaastat ja lähenevat naistepäeva märgivad salongikontserdid “Helisev Salzburg” 29. veebruaril kell 18 Alatskivi lossis ja 1. märtsil kell 18 Toompea muusikasalongis. Mis on ühist viini klassikal ja viini klassikalisel operetil, kui Viin välja arvata? Kumb on kuulsam, Mozart vôi Julie Andrews? Mis on see fenomen, mis on Salzburgi linna nii kuulsaks teinud? Mitmekülgsed muusikud Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.

 

Kava “Helisev Salzburg” on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat. Nad andsid Katrin Lehismetsale loa seda nüüd ka Eestis teha. Kõik, kes te sooviksite oma armsatele midagi ilusat ja erilist pakkuda – kontsert lossis või muusikasalongis on hea võimalus ühendada romantiline õhtu kaunis ümbruses meeleoluka ja tundeküllase muusikaga.

 

Mõisaromantika

L, 29.02.2020 kell 18.00 Alatskivi loss, Kodavere kihelkond, Tartumaa

Toompea muusikasalong

P, 01.03.2020 kell 18.00 Ungern-Sternbergide linnapalee, Eesti Teaduste Akadeemia, Kohtu 6, Tallinn

 

„HELISEV SALZBURG“

 

Esinejad:

KATRIN LEHISMETS ja PEETER KALJUMÄE

Laul, klaver, jutustatud lood

 

Kava:

Mozart, Lehar, Benatzky, Rodgersi „Helisev muusika“ jpm.

Muusika, mille poolest Salzburg nii kuulus on.

 

Õhtu täis imelist muusikat, Salzburgis Alpide nõlvadel sündinud klassika sädeleb Maarjamaal uhkes lossis ja Toompea aadlipalees. Kontserdid tähistavad nii liigaastat kui ka saabuvat naistepäeva.

 

Katrin Lehismets: “Igaüks, kes kunagi sattunud Mozarti sünnilinna Salzburgi, soovib sinna jälle tagasi. Selle linna kaunis arhitektuur ja hingemattev loodus on inspireerinud muusikuid, filmitegijaid, kirjanikke, suusatajaid, unistajad ja lugematul hulgal turiste. Kontsert-show „Helisev Salzburg“ pakub valikut sellest fastsinatsioonist väljakasvanud heliloomingust. Esmajärjekorras Salzburgi kõige kuulsamalt pojalt, Wolfgang Amadeus Mozartilt. Kuid ka mitmed operetiheliloojad on elanud ja töötanud Salzburgis ja selle lähistel, nagu näiteks Franz Lehar või Ralph Benatzky. Muidugi ei saa mööda minna ka Julie Andrew'st ja filmist „Helisevast muusika“, mille mänguplatsiks on samuti Salzburg. Perekond von Trapp, kellest see kuulus film räägib, on Salzburgist pärit. Läheme ka von Trapp‘ide jälgedesse, kes pärast natside eest põgenemist laulva perekonnana Ameerikas tuntust kogusid, esitades austria rahvalaule ja – tantse.”

 

 

Corelli Music pakub alanud aastal 2020 taas hulgaliselt kauneid kontserte, mis kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes üle kogu Eesti. Oluline märksõna agentuuri 15. juubelihooajal on koostöö. Oktoobris 2019 alanud esimene koostöö ooperistuudioga Opera Veto tõi publiku ette haruldase barokiaja pärli, Telemanni lühiooperi “Pimpinone”. See menukas projekt saab jätku mais 2020 kolmes mõisas üle Eesti. Järgmine koostöö viis jõulumuusika festivalil kokku Riia varajase muusika keskuse ja Corelli Barokkorkestri muusikud ning esiettekanded Eestis said 3 barokiaja senikuulmata suurvormi. Ka need kontserdid õnnestusid suurepäraselt ja nüüd on oodata Riia muusikute kutset korduskontsertideks Lätis.

 

Kolmandast koostööst on põhjust rääkida märtsis 2020. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Corelli Music esitlevad 22. märtsil suurt koostööd, kui kontserdil “Püha Cecilia” kantakse ühiste jõududega EMTA imelises suures saalis ette Purcelli „Ood Püha Cecilia auks“. VII vanamuusikafestivali Ceciliana lõppkontserdil on laval EMTA ja Corelli barokkorkestrid, noor kontratenor Martin Karu, EMTA koor ja solistid ning dirigent Martin Sildos. Kõigi muusikute kaitsepühaku auks kirjutatud ülistuslauluga tähistavad EMTA tudengid, õppejõud ja vilistlased EMTA juubeliaastat.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

 

Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

 

 

 

 

 
You received this message because you are subscribed to the Google Groups "CORELLI MUSIC pressile" group.
To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to
press-unsubscribe at corelli dot ee
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate