CORELLI MUSIC – Helisev Salzburg alustab liigaasta üleliigsel päeval

Pressiteade
27.02.2020
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – Helisev Salzburg alustab liigaasta üleliigsel päeval
 

Corelli Music tähistab alanud poolaastal kontsertidega mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi. Liigaastat ja lähenevat naistepäeva märgivad salongikontserdid “Helisev Salzburg” 29. veebruaril kell 18 Alatskivi lossis ja 1. märtsil kell 18 Toompea muusikasalongis. Mis on ühist viini klassikal ja viini klassikalisel operetil, kui Viin välja arvata? Kumb on kuulsam, Mozart vôi Julie Andrews? Mis on see fenomen, mis on Salzburgi linna nii kuulsaks teinud? Mitmekülgsed muusikud Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.

 

Kava “Helisev Salzburg” on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat. Nad andsid Katrin Lehismetsale loa seda nüüd ka Eestis teha. Kõik, kes te sooviksite oma armsatele midagi ilusat ja erilist pakkuda – kontsert lossis või muusikasalongis on hea võimalus ühendada romantiline õhtu kaunis ümbruses meeleoluka ja tundeküllase muusikaga.

 

Mõisaromantika

L, 29.02.2020 kell 18.00 Alatskivi loss, Kodavere kihelkond, Tartumaa

Toompea muusikasalong

P, 01.03.2020 kell 18.00 Ungern-Sternbergide linnapalee, Eesti Teaduste Akadeemia, Kohtu 6, Tallinn

 

„HELISEV SALZBURG“

 

Esinejad:

KATRIN LEHISMETS ja PEETER KALJUMÄE

Laul, klaver, jutustatud lood

 

Kava:

Mozart, Lehar, Benatzky, Rodgersi „Helisev muusika“ jpm.

Muusika, mille poolest Salzburg nii kuulus on.

 

Õhtu täis imelist muusikat, Salzburgis Alpide nõlvadel sündinud klassika sädeleb Maarjamaal uhkes lossis ja Toompea aadlipalees. Kontserdid tähistavad nii liigaastat kui ka saabuvat naistepäeva.

 

Katrin Lehismets: “Igaüks, kes kunagi sattunud Mozarti sünnilinna Salzburgi, soovib sinna jälle tagasi. Selle linna kaunis arhitektuur ja hingemattev loodus on inspireerinud muusikuid, filmitegijaid, kirjanikke, suusatajaid, unistajad ja lugematul hulgal turiste. Kontsert-show „Helisev Salzburg“ pakub valikut sellest fastsinatsioonist väljakasvanud heliloomingust. Esmajärjekorras Salzburgi kõige kuulsamalt pojalt, Wolfgang Amadeus Mozartilt. Kuid ka mitmed operetiheliloojad on elanud ja töötanud Salzburgis ja selle lähistel, nagu näiteks Franz Lehar või Ralph Benatzky. Muidugi ei saa mööda minna ka Julie Andrew'st ja filmist „Helisevast muusika“, mille mänguplatsiks on samuti Salzburg. Perekond von Trapp, kellest see kuulus film räägib, on Salzburgist pärit. Läheme ka von Trapp‘ide jälgedesse, kes pärast natside eest põgenemist laulva perekonnana Ameerikas tuntust kogusid, esitades austria rahvalaule ja – tantse.”

 

 

Järgmine kontsert on juba märtsis 2020, kui Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Corelli Music esitlevad 22. märtsil suurt koostööd. VII vanamuusikafestivali Ceciliana lõppkontserdil “Püha Cecilia” kantakse ühiste jõududega EMTA imelises suures saalis ette Purcelli „Ood Püha Cecilia auks“.  Laval on EMTA ja Corelli barokkorkestrid, noor kontratenor Martin Karu, EMTA koor ja solistid ning dirigent Martin Sildos. Kõigi muusikute kaitsepühaku auks kirjutatud ülistuslauluga tähistavad EMTA tudengid, õppejõud ja vilistlased EMTA juubeliaastat.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

 

Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

 

Katrin Lehismets õppis klaverit ja laulu Eesti Muusikaakadeemias (praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Berliini Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis ning Salzburgi muusikaülikoolis „Mozarteum“.

 

Ta on töötanud ooperisolisti, pianisti ja repetiitorina Euroopas, Kanadas, USAs, Egiptuses, Küprosel ja Filipiini saartel. Ooperidebüüdi tegi ta Praha Mõisateatris (Stavovske Divadlo). Ta on töötanud ka Praha Riigiooperis, Salzburgi Riigiteatris, Niederbayerni Riigiteatris jm.

 

Katrin Lehismets on esinenud mitmel rahvusvahelisel festivalil, muuhulgas Saaremaa ooperipäevadel ja sarjas „Ooper Raekojas“. Eestis on ta olnud ansambli Talong liige ja mänginud mitmes teatri Varius lavastuses (nt Käbi Laretei roll lavastuses „Vihmapiisad ja kuupaiste“ jt). Ta on Eesti Interpreetide Liidu liige.

 

2013. aastast töötab ta kontsertmeistri ja lauljate juhendajana Salzburgi muusikaülikoolis „Mozarteum“. Ta on ka vabakutseline pianist ja laulja. Viimase rolli tegi ta 2019. aastal Phil Armano Marchi jazz age poeemis „Metsik pidu“ Salzburgi OFF-teatris.

 

Peeter Kaljumäe sündis 1966. aasta maikuu 20. päeval Pärnu linnas. Ta õppis sealses lastemuusikakoolis klaverit ja võttis laulutunde legendaarselt hääleseadjalt Klaudia Taevilt.

Järgnes Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool – algul koorijuhtimine ja klassikaline laul, pärast armeeteenistust jäi erialaks vaid viimane. Saatusel olid aga oma plaanid ja töökohaks sai muusikateatri asemel hoopis sõnateater – Pärnu Endla teater. Näitlejapalka on ta saanud veel Vanalinnastuudiost.

 

Pärast vabakutseliseks jäämist 2003. aastal on ta osalenud ka mitme muu teatri lavastustes. Pikim koostöö – 2002. aastast kuni praeguseni – seob teda teatriga Varius. Peeter Kaljumäe on loonud kokku üle 70 rolli. Kõige sagedamini on laval tulnud kehastada Paul Pinnat ja Eduard Vildet (mõlemat viies lavastuses). Eesti kultuuritegelastest on ta mänginud ka Artur Rinnet, Kazimir Zyprist, August Allet, Olaf Kopvillemit, Verner Nerepit ja paljusid teisi.

 

Kaljumäe on osalenud mängufilmides nii Eestis kui ka mujal. Laulva revolutsiooni aegadel lõi ta koos kaasõpilastega Otsa koolist kupleeansambli Talong. Just sealt algas koostöö Katrin Lehismetsaga.

 

Praeguseni tegutseb Kaljumäe ka väljaspool teatrilava: kupletisti ja õhtujuhina, harvem ka kontsertmeistrina üles astumise kõrval on ta viimastel aastatel andunud oma hobile – orkestriseadete tegemisele.

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate