CORELLI MUSIC annab teada - märtsis ja aprillis kontserdid ei toimu ja on edasi lükatud

Pressiteade
12.03.2020
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC annab teada – märtsis ja aprillis kontserdid ei toimu ja on edasi lükatud

 

Täna selgus järgmisel nädalal toimuma pidanud kontserdi “Püha Cecilia” partneri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia otsus –Koroonaviiruse (COVID-19) üleilmse puhanguga seonduvate terviseriskide ja soovituslike ettevaatusabinõude tõttu ei toimu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) korraldatavad avalikud kontserdid ja üritused 13. märtsist kuni 30. aprillini. “On ilmne, et rahvarohkete ja vahel ka arvukate rahvusvaheliste osapooltega ürituste korraldamine on käesoleval ajal komplitseeritud ja ebaturvaline nii publikule, töötajatele kui ka esinejatele. Kindlasti soovime ennetada olukorra eskaleerumist ja hindame esimeseks prioriteediks kõigi turvalisust,“ kommenteerib EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema. Võimalusel lükatakse sündmused edasi aasta teise poolde.

 

Corelli Music on otsusega väga nõus, kuigi kontserdi “Püha Cecilia” ärajäämine on kurvastav nii esinejaile - EMTA tudengeile, õppejõududele ja vilistlastele kui ka korraldajaile. Kontsert toimub loodetavasti järgmise hooaja alguses sügisel, kui saame tähistada EMTA uue saali avamise 1. aastapäeva..

 

Teine tänane teade - aprilli algusse plaanitud kannatusaja muusika kontserdid sarjas “Kirikupühad Maarjamaal” 9.-10. aprillil, Vaiksel neljapäeval Tallinna Rootsi-Mihkli ja Suurel reedel Tartu Jaani kirikutes jäävad ära. Ansambli Heinavanker kontserdid toimuvad 20.-21. juunil Tartu Jaani ja Rapla Maarja-Magdaleena kirikutes sama sarja raames valgete ööde kontsertidena. Loodame, et siis on kõik juba palju helgem kui praegusel saabuval kannatusajal.

 

Meie kõikide tervist hoides,

Mail

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

 

********************************

Pressiteade
11.03.2020
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC jätkab 15. juubelihooaega suure koostööga EMTA-100 tähistamiseks

 

Corelli Music jätkab 15. juubelihooaega ning pakub alanud aastal 2020 taas hulgaliselt kauneid kontserte. Need kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes üle kogu Eesti. Oluline märksõna sel aastal on koostöö. Oktoobris ja detsembris 2019 toimunud esimesed koostöökontserdid annavad märtsis 2020 järje üle kolmandale sel hooajal.

 

Pühapäeval, 22. märtsil kell 17 esitlevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) ja Corelli Music suurt koostööd, kui VII vanamuusikafestivali Ceciliana lõppkontserdil “Püha Cecilia” kantakse ühiste jõududega EMTA uues suures saalis ette Henry Purcelli „Ood Püha Cecilia auks“. Laval on EMTA ja Corelli barokkorkestrid, EMTA koor ja solistid, noor kontratenor Martin Karu ning dirigent Martin Sildos.

 

VII vanamuusikafestival Ceciliana 19.-22.03.2020

Lõppkontsert „Püha Cecilia“

P, 22.03.2020 kell 17.00

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal

 

Solistid Ursula Roomere (sopran), Martin Karu (kontratenor, Otsakool), Eva Maria Shepel (alt), Miguel Gonçalves Silva (tenor), Kristjan-Jaanek Mölder (bass), Tobias Maurice Orzeszko (bass)

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia barokkorkester ning Corelli Barokkorkester ajastu pillidel

Kontsertmeister Aureliusz Goliński (Poola)

 

Dirigent Martin Sildos

 

Kavas:

Henry Purcell (1659-1695) „Ood püha Cecilia auks“ Z.328

Kõigi muusikute kaitsepühaku auks kirjutatud ülistuslauluga tähistavad EMTA tudengid, õppejõud ja vilistlased EMTA juubeliaastat.

 

Kontsert toimub Eesti Muusika- Ja Teatriakadeemia ning kontserdiagentuuri Corelli Music koostöös.

 

Barokkmuusika esitamisega ajastulähedases laadis ja omaaegsetel pillidel on Eesti muusikud tegelenud nii välismaal õppides kui ka omal käel juba üle 30 aasta. Seda suurem on rõõm, et ka meie akadeemias on nüüd avatud varajase muusika keskus, kus noored muusikud saavad omandada kõrghariduse barokiaja pillidel mängimises. Samuti on muusikuile väga oluline septembris 2019 avatud EMTA uus kontserdimaja ning eriti selle vaimustav suur saal, mida sai oodatud 20 aastat.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldab alates 2014. aastast igal kevadel vanamuusikafestivali Ceciliana. Festivalil esinevad oma ala professionaalid ja muusikaüliõpilased nii Eestist kui ka välisriikidest. Cecilianal üles astuvad väliskülalised on aktiivsed ja tunnustatud tegevmuusikud, kes osalevad mitmete ansamblite töös ning on samas ka lugupeetud pedagoogid. Festivali kontserdid toimuvad EMTA saalides. Ceciliana kunstiline juht on EMTA klavessiiniprofessor ja varajase muusika õppe juht Imbi Tarum.

https://emtasaalid.ee/uritused/vii-vanamuusikafestival-ceciliana-puha-cecilia/

 

Alanud poolaastal tähistavad kontserdid ka mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi.

Sari “Kirikupühad Maarjamaal” pakub seekord hingestatud kannatusaja muusikat. Vaiksel nädalal 9.-10. aprillil laulab ansambel Heinavanker renessansiaja vokaalpolüfooniad (Marbrianus de Orto, John Taverner), lisaks eesti rahvakoraalid ja Margo Kõlari looming. Lääne kultuuriruumis on vaikne neljapäev ja suur reede erilised päevad, kus inimesed võtavad aega enesekaemusele ja iseendasse vaatamisele. Läbi sajandite on Kristuse kannatused andnud heliloojatele inspiratsiooni sõnulseletamatult kauni muusika kirjutamiseks, kus läbi ahastuse ja pisarate kumab juba ülestõusmise ime. Ja seda kaunist helideilma me kuulemegi Vaiksel neljapäeval Tallinna Rootsi-Mihkli ja Suurel reedel Tartu Jaani kirikute võlvide all helisemas.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

 

Korraldajad: Corelli Music ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.ema.edu.ee

www.eamt.ee/sundmused/vanamuusikafestival-ceciliana/vanamuusikafestival-ceciliana-2020

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate