CORELLI MUSIC kutsub, EESTI MÕISAD 2020 tuleb siiski

Pressiteade
05.06.2020
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC kutsub, EESTI MÕISAD 2020 tuleb siiski

 

Corelli Music annab rõõmuga teada, et seoses piirangute osalise leevendumisega on nüüd võimalik juulist alustada tavapäraste kontsertidega. Ootamatult saabunud kriisiolukorras jäi toimumata 8 Corelli planeeritud kontserti märtsist juunini. Kõigile on nüüd leitud uued toimumisajad kas sügis-talvel või järgmisel kevadel. Eriolukorra alguses käivitas Corelli barokselt virtuaalse kontserdisaali Facebookis ja You Tube’is, mida hoolega vaadati. Kuid see ei asenda siiski ehedaid kontserdielamusi ei muusikutele ega publikule, eriti sumedatel suveõhtutel mõisates.

 

Pika traditsiooniga heategev kontserdisari “Eesti mõisad 2020” toimub 16.-19. juulini, arvestades kõiki sel hetkel kehtivaid piiranguid ja tingimusi. Muudetud kavas osalevad vaid keelpillid ja klavessiin, jättes publiku tervise huvides kõrvale lauljad ja puhkpillimängijad. Kuna saalis saab olla kasutusel vaid 50% kohtadest, pakub Corelli publikule võimaluse ise valida endale sobiv piletihind kas 17.-, 22.-, 50.- või 100.- EUR. Iga piletiostja on meie toetaja.

 

21 aastat on “Eesti mõisad” toetanud rahaliselt endast nõrgemaid ja teisi abivajajaid. Sel aastal on muusikud ise saanud väga valusalt pihta ja sattunud keerulisse olukorda, kui 3,5 kuud on ära jäänud kõik kontserdid ja esinemised. Seetõttu palume sel suvel toetada Corelli mõisamuusikuid, lähem info www.corelli.ee/metseenid

 

Ikka Teie

Corelli Music - stiilne ja elegantne!

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail@corelli.ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin@corelli.ee

 

*******************************

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2020“

22 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 102-aastases Eesti Vabariigis, Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“.

 

Toetame koos Corelli mõisamuusikuid!

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega.

 

KONTSERDID ”Eesti mõisad 2020”:

N, 16.07.2020 kell 18 Pootsi veinimõis, Tõstamaa kihelkond, Pärnumaa

R, 17.07.2020 kell 18 Ülenurme mõis, Eesti Põllumajandusmuuseum, Tartu-Maarja kihelkond, Tartumaa

L, 18.07.2020 kell 18 Valgu mõis-põhikool, Märjamaa kihelkond, Raplamaa

P, 19.07.2020 kell 17 Vana-Antsla mõisa Teatriait, Urvaste kihelkond, Võrumaa

 

ESINEJAD:

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos ja Meelis Orgse - barokkviiulid, Villu Vihermäe – barokktšello, Imbi Tarum - klavessiin

Kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa – haarav ajalooline taust

 

KAVA: Barokiaja kaunimad muusikapärlid, Bachi, Händeli, Corelli, Purcelli sonaadid, triosonaadid, soolopalad

 

Palume kontserdile tulles järgida kõiki hetkel kehtivaid tervisenõudeid ja 2 + 2 reegleid, lisainfo www.kriis.ee. Kohapeal palume võimalikult vältida sularahaga arveldamist, osta piletid eelmüügist, annetused teha netipangas Corelli Music kodulehelt www.corelli.ee/metseenid

 

Juba kahekümne teist aastat jätkub igasuvine menusündmus „Eesti mõisad 2020", mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Sel suvel mängime küll nõutavate piirangutega, kuid loodame siiski pakkuda kauneid mõisate ja muusika elamusi. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

Sari on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 89 erinevat mõisa üle Eesti. Suvel 2020 lisanduvad erinevatest Maarjamaa nurkadest veel 4 mõisa, millest mõned on tegutsenud pidevalt (Ülenurme ja Valgu), aga mõned on pärast iseseisvuse taastamist Eesti Vabariigis aastal 1991 uue hingamise saanud (Pootsi ja Vana-Antsla).

 

Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad“ annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Sari on toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Oleme 21 aastat toetanud teisi abivajajaid, kuid nüüd on kultuur ise väga valusalt pihta saanud ja 3,5 kuud on ära jäänud kõik kontserdid ja esinemised. Seetõttu palume sel aastal toetada Corelli mõisamuusikuid.

 

Igas mõisas ootavad tund enne kontserdi algust ja vaheajal mõnusad salongikohvikud, Pootsi veinimõisas ka tervitusjook.

 

Kontserdi pikkus koos vaheajaga 2,5 tundi.

 

Koos tegutsedes kasvavad väikestest asjadest suured!

 

Lähem info

www.corelli.ee

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate