CORELLI MUSIC kutsub, algab heategev kontserdisari EESTI MÕISAD 2020

Pressiteade
12.07.2020
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC kutsub, algab heategev kontserdisari EESTI MÕISAD 2020

 

Agentuuril Corelli Music on hea meel, et algaval nädalal toimub vaatamata vahepealsetele keerulistele aegadele 22-aastase traditsiooniga heategev kontserdisari “Eesti mõisad 2020” siiski. Kontserdid on 16.-19. juulini neljas põnevas mõisas üle Eesti, arvestades kõiki sel hetkel kehtivaid piiranguid ja tingimusi. Traditsiooniliselt esineb barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel, nagu see muusika võis kunagi kõlada ka mõisate ballisaalides. Vaheajal tutvustab Jüri Kuuskemaa kõike huvitavat iga mõisa arhitektuurist, ajaloost ja suguvõsadest. Tund enne algust ja vaheajal ootavad publikut mõnusad mõisakohvikud, Pootsi veinimõisas ka tervitusjook.

 

Muudetud kavas osalevad vaid keelpillid ja klavessiin, jättes publiku tervise huvides kõrvale lauljad ja puhkpillimängijad. Kuna saalis saab olla kasutusel vaid 50% kohtadest, pakub Corelli võimaluse ise valida endale sobiv piletihind kas 17.-, 22.-, 50.- või 100.- EUR. Publikul palutakse järgida nõutavaid ohutusnõudeid ning tulla kohale piisava ajavaruga, et vältida trügimisi saali sisenemisel ja väljumisel.

 

21 aastat on “Eesti mõisad” toetanud rahaliselt endast nõrgemaid ja teisi abivajajaid. Sel kevadel on muusikud ise saanud väga valusalt pihta ja sattunud keerulisse olukorda, kui märtsist juunini on ära jäänud kõik kontserdid ja esinemised. Seetõttu palume seekord toetada Corelli mõisamuusikuid, lähem info http://corelli.ee/index.php?id=10548

 

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2020“

22 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 102-aastases Eesti Vabariigis, Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“.

 

Toetame koos Corelli mõisamuusikuid!

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega.

 

KONTSERDID ”Eesti mõisad 2020”:

N, 16.07.2020 kell 18 Pootsi veinimõis, Tõstamaa kihelkond, Pärnumaa

R, 17.07.2020 kell 18 Ülenurme mõis, Eesti Põllumajandusmuuseum, Tartu-Maarja kihelkond, Tartumaa

L, 18.07.2020 kell 18 Valgu mõis-põhikool, Märjamaa kihelkond, Raplamaa

P, 19.07.2020 kell 17 Vana-Antsla mõisa Teatriait, Urvaste kihelkond, Võrumaa

 

ESINEJAD:

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos ja Meelis Orgse - barokkviiulid, Villu Vihermäe – barokktšello, Imbi Tarum - klavessiin

Kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa – haarav ajalooline taust

 

KAVA: Barokiaja kaunimad muusikapärlid, Bachi, Corelli, Purcelli jt sonaadid, triosonaadid, soolopalad

 

Palume kontserdile tulles järgida kõiki kontsertide hetkel kehtivaid tervisenõudeid ja reegleid, lisainfo www.kriis.ee. Kohapeal palume võimalikult vältida sularahaga arveldamist, osta piletid eelmüügist, annetused teha netipangas Corelli Music kodulehelt www.corelli.ee/metseenid

 

Juba kahekümne teist aastat jätkub igasuvine menusündmus „Eesti mõisad 2020", mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Sel suvel mängime küll nõutavate piirangutega, kuid loodame siiski pakkuda kauneid mõisate ja muusika elamusi. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

Sari on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 89 erinevat mõisa üle Eesti. Suvel 2020 lisanduvad erinevatest Maarjamaa nurkadest veel 4 mõisa, millest mõned on tegutsenud pidevalt (Ülenurme ja Valgu), aga mõned on pärast iseseisvuse taastamist Eesti Vabariigis aastal 1991 uue hingamise saanud (Pootsi ja Vana-Antsla).

 

Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad“ annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Sari on toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Oleme 21 aastat toetanud teisi abivajajaid, kuid nüüd on kultuur ise väga valusalt pihta saanud ja märtsist juunini on ära jäänud kõik kontserdid ja esinemised. Seetõttu palume sel aastal toetada Corelli mõisamuusikuid.

 

Igas mõisas ootavad tund enne kontserdi algust ja vaheajal mõnusad salongikohvikud, Pootsi veinimõisas ka tervitusjook.

Koos tegutsedes kasvavad väikestest asjadest suured!

 

Corelli Music annab rõõmuga teada, et seoses piirangute osalise leevendumisega on võimalik juulist alustada tavapäraste kontsertidega. Ootamatult saabunud kriisiolukorras jäi toimumata 8 Corelli planeeritud kontserti märtsist juunini. Kõigile on nüüd leitud uued toimumisajad kas sügis-talvel või järgmisel kevadel. Eriolukorra alguses käivitas Corelli barokselt virtuaalse kontserdisaali Facebookis ja You Tube’is, mida hoolega vaadatakse siiani. Kuid see ei asenda siiski ehedaid kontserdielamusi ei muusikutele ega publikule, eriti sumedatel suveõhtutel mõisates.

 

Ikka Teie

Corelli Music - stiilne ja elegantne!

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate