Corelli Music alustab uut hooaega lootusrikkalt

Pressiteade
30.09.2020
Corelli Music
 

Corelli Music alustab uut hooaega lootusrikkalt

 

Pärast pikka sunnitud pausi alustab kontserdiagentuur Corelli Music siiski lootusrikkalt oma 16. tegevusaastat. Sel poolaastal pakume esinemisvõimalusi paljudele muusikutele, kelle kontserdid tühistati märtsist kuni juuni lõpuni. Kontserdid toimuvad oktoobris hooaja avakontsertidena ja jõulumuusika festivalil „Kirikupühad Maarjamaal“.

 

Hooaja 2020/2021 avakontserdid PIMPINONE!

 

R, 23. oktoober 2020 kell 19 Anija mõis, Harjumaa

L, 24. oktoober 2020 kell 18 Saka mõis, Ida-Virumaa

P, 25. oktoober 2020 kell 18 Pootsi veinimõis, Pärnumaa

 

ESINEJAD:

Pimpinone - Atlan Karp (bariton)

Vespetta - Anneliis Volmer (sopran)

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel

Lavastaja - Auri Jürna

Lauljate juhendaja – Toomas Kaldaru

 

KAVA: G. Ph. Telemanni (1681 – 1767) koomilise lühiooperi "Pimpinone" ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus, vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

 

Hooaja avakontsertidel on partneriks taas ooperistuudio Opera Veto, kellega koostöös tuuakse publiku ette eelmisel sügisel menukalt esietendunud ja eriolukorra tõttu kevadest sügisesse lükkunud salongikontsertidel kaunimates mõisates üle Eesti Telemanni koomiline ooper „Pimpinone“.

 

Arhitektuuripärlites Anija ja Saka mõisates ning Pootsi veinimõisas 23.-25. oktoobril pakuvad Corelli Music ja Opera Veto nautimiseks tõelise barokiaja muusikasalongi. Nagu helilooja eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit, mis tegi alles esimesi katseid eralduda „opera seriast“, eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone“ intermezzot pandi kontsertide kavasse vaheldumisi muude heliloojate loominguga. Publik saab kaunites mõisates lisaks muusikanaudingule elamuse ka väärikate hoonete imelisest interjöörist ja ajaloopärandi ilust.

 

Pimpinonena astub lavale 2019. aasta muusikapreemia laureaat bariton Atlan Karp ning Vespetta rollis on noor sopran Anneliis Volmer. Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel esineb laiendatud koosseisus. Lavastaja on Auri Jürna RO Estoniast ja lauljate vokaalne juhendaja peamiselt Roomas tegutsev Toomas Kaldaru. Auri Jürna: „Telemanni „Pimpinone“ on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest — klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning kergeusklikust ja heasoovlikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?

 

 

Corelli Music - stiilne ja elegantne!

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.facebook.com/operaveto

 

Corelli muusikuid saab toetada läbi Corelli Metseenide Klubi, lähem info

www.corelli.ee/metseenid 

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate