Corelli Music - Jõulukingiks festivali KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL veebikontsert

Pressiteade
22.12.2020
Corelli Music
 

Corelli Music – Jõulukingiks festivali KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL veebikontsert

 

Corelli Music soovib kõigile kauneid saabuvaid jõule, olgu need pühad nii teistsugused kui tahes. Rõõmu oma lähedastest ja soojust hinge saame pakkuda ka keerulistel aegadel. Hoidkem tervist ja üksteist, siis saame üle ka pimedamatest aegadest.

 

Jõulukingiks pakub Corelli Music neljandal advendil, 19.12.2020 Corelli virtuaalses kontserdisaalis toimunud kauni veebikontserdi “In Natali Domini”. Cracow Singers esitas Tallinna kiriku asemel Poola vanimas benediktiini kloostris valiku kaunist Poola barokiaja jõulumuusikast. Kontsert jääb tasuta järelvaadatavaks ka edaspidi, soovi ja võimaluse korral saab Corelli muusikuid toetada vaba annetusega.

https://youtu.be/TnfF7g596Sw

 

Järgmisena on festivalil tulemas traditsioonilised aastalõpukontserdid “Pühadesäras Maarjamaa”, kus muusikalist jõulurõõmu toovad tänavuse keerulise aasta säravaks lõpetuseks sopran Pirjo Jonas, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel ja dirigent Martin Sildos. Kontserdid 28.-29. detsembril Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes on toimunud juba alates aastast 2006. Jõulufestivali lõppkontsert on kolmekuningapäeval, 6.01.2021 Keila-Joa lossis Schloss Fall. Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand pakuvad uue aasta tervituseks ajaloolise mõisalossi lummuses pühademeeleolus improvisatsioonide tulevärki, mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia.

 

Kontserdiagentuuri Corelli Music juba 11. aastat toimuv jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“ algas 1. advendil 28.-29.11.2020 Tartu Jaani ja Tallinna Oleviste kirikutes kauni kontserdiga “O magnum mysterium” ansamblilt Heinavanker. Avakontserdid olid kui tõeline jõuluime ja lohutus siin keerulises maailmas. 2. advendil, 5.-6.12.2020 Talllinna Rootsi-Mihkli ja Rapla Maarja-Magdaleena kirikutes toimunud kontserdid “Talve võlumaa” pakkusid ilusa valiku igituttavatest ja armsatest jõululauludest paljudes eri keeltes. Eriti meeleolukaks kujunes Rapla kontsert, mille publik mahutas end kenasti hajutades kiriku suurele rõdule ning lustis kuni lisapaladeni koos tenor German Gholami, akordionist Jaak Lutsoja ja organist Merle Kollomiga. Kommentaar publikust: “Aitäh selle imelise ettevõtmise eest! Nii intiimset ja kõrgkvaliteetset kontserti reaalses maailmas pole ammu kogenud!...Tundus, nagu oleksime sattunud väga erilisele privaatkontserdile...”.

 

Festival jätkus neljandal advendil, 19.12.2020 veebikontserdiga, kuna varem plaanitud advendikontserdi Poola muusikutega olime sunnitud Tallinnas ära jätma juba mitu kuud tagasi pandeemia teise laine tõttu. Vokaalansambel Cracow Singers pakkus aga kõrgkvaliteetse kontserdi nüüd Poola vanimast benediktiinide kloostrist Staniątkis (ehitatud 1228). Nautida sai nii imelist barokiaja Poola jõulumuusikat kogumikust „Staniatecki Cantional“ kui ka ajaloolise kloostri kaunist interjööri.

 

Veebikontsert toimus 19.12.2020 kell 19 www.youtube.com/corellimusic Corelli kontserdisaalis, mille esimesed kontserdid läksid eetrisse märtsis alanud eriolukorra ajal. Kontsert on tasuta ning jääb järelvaadatavaks ka edaspidi. Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid.

 

Kontsert oli kaasrahastatud mitmeaastase programmi NIEPODLEGŁA (Poola 100) 2017-2022 ning Adam Mickiewiczi Instituudi toetuste programmi KULTUURISILLAD raames ja toimus koostöös Poola Vabariigi suursaatkonnaga Tallinnas.

 

Sel festivalil sai Corelli Music võimaluse pakkuda esinemisvõimalusi paljudele muusikutele, kelle kontserdid tühistati märtsist kuni juuni lõpuni. Festivalil kõlab muusika renessansist ja barokist kuni tänapäeva improvisatsioonide tulevärgini.

 

Corelli Music rõõmustab juba 11. korda publikut aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“. See kestab kogu pika pühadeaja 28. novembrist 2020 kuni 6. jaanuarini 2021, alates 1. advendist novembri lõpus läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpu suurkontsertide kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. „Kirikupühad Maarjamaal“ patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Festivali tunnustas Euroopa Festvalide Assotsiatsioon kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“.

 

Kõiki kehtivaid piiranguid, nõudeid ja soovitusi pidevalt jälgides ja täpselt järgides loodame siiski pakkuda kauni muusikaga imelist jõuluaega kirikutes ja muusikasalongides üle Eesti ning esmakordselt ka veebikontserdina Poola iidsest kloostrist.

                       

Avakontsert, esimene advent            

O Magnum Mysterium“

L, 28.11.2020 kell 19 Tartu Jaani kirik

P, 29.11.2020 kell 19 Tallinna Oleviste kirik

ESINEJAD: Heinavanker (vokaalansambel) –

Ester-Silva Erikson (sopran), Kadri Hunt (alt), Sander Pehk (tenor), Tõnis Kaumann (bariton), Taniel Kirikal (bariton), Margo Kõlar (tenor, kunstiline juht)

KAVA: Tomás Luis de Victoria MissaO magnum mysterium“,  Eesti vaimulikud rahvalaulud jm

 

Jõuluootus, teine advent

„Talve võlumaa“

L, 5.12.2020 kell 15 Tallinna Rootsi-Mihkli kirik

Põnev jõululaat kiriku õuel jõulukülas kell 11-14 koostöös Rootsi Suursaatkonnaga Tallinnas.

P, 6.12.2020 kell 18 Rapla Maarja-Magdaleena kirik

ESINEJAD: German Gholami (tenor), Jaak Lutsoja (akordion), Merle Kollom (orel)

KAVA: „Talve võlumaa“ advendikontserdil kõlavad maailma eri rahvaste armastatud jõululaulud eesti, hispaania, inglise ja prantsuse keeles, sh. kontserdi nimilugu „Talve võlumaa“ eesti keeles ning „Valged jõulud“, „Püha öö“, "Gloria" jpt. Kaunid jõuluhõngulised meloodiad Hispaania tenori esituses akordioni ja oreli saatega helisemas kirikuvõlvide all.

 

Jõuluootus, neljas advent                  

„Jõuluootus Krakowis“

L, 19.12.2020 kell 19 Benediktiini klooster, Staniątki, Poola – VEEBIKONTSERT!

ESINEJAD Poolast: Cracow Singers (vokaalansambel) –

Liliana Pociecha, Ewelina Wiśniecka (sopranid), Katarzyna Freiwald, Zuzanna Kozłowska (aldid), Piotr Szewczyk, Piotr Windak (tenorid), Przemysław Bałka, Łukasz Dziuba (bassid), Karol Kusz (kunstiline juht)

Mateusz Kowalski (viola da gamba) ja Andrzej Mikołaj Szadejko (orel)

KAVA: Poola barokiaja imeline  jõulumuusika kogumikust „Staniatecki Cantional“ ja Krakowi jõulusõimed Poola vanimast benediktiinide kloostrist (1228).

Koostöös  Poola Suursaatkonnaga Tallinnas

Link kontserdile: www.youtube.com/corellimusic

                                                                                   

Traditsioonilised aastalõpukontserdid          

„Pühadesäras Maarjamaa“

E, 28.12.2020 kell 19 Tartu Jaani kirik

T, 29.12.2020 kell 19 Tallinna Jaani kirik                  

ESINEJAD: Pirjo Jonas (sopran), Corelli Barokkorkester ajastu pillidel, dirigent Martin Sildos

KAVA: Barokiaja säravad hitid, kaunimad jõuluteemalised aariad ja orkestrimuusika – Händeli „Messias“, Bachi „Jõuluoratoorium“, Charpentier’ jõulusüidid jpm

                                                                       

Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud                                                           

„Armastus“

K, 6.01.2021 kell 19 Keila-Joa loss Schloss Fall

ESINEJAD: Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand                                                    

KAVA: Uue aasta tervituseks saab ajaloolise mõisalossi lummuses kuulda pühademeeleolus improvisatsioonide tulevärki, mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia.

 

 

Korraldaja:

Corelli Music

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtubecom/corellimusic

 

Corelli muusikuid saab toetada läbi Corelli Metseenide Klubi, lähem info

www.corelli.ee/metseenid 

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate