EESTI MÕISAD 2015- Rogosi

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
26.07.15 16:00 Rogosi mõis (Rõuge kihelkond, Võrumaa). Kontserdisari Eesti mõisad 2015

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2015"

17 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 800-aastasel Maarjamaal!

Toetame koos Rogosi mõisakooli pillifondi!

 

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Barokkansambel Corelli Consort mängib säravat barokkmuusikat ajastu pillidel, nagu see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Esmakordselt sarja ajaloos on kavas kaasaja Eesti helilooja uudisteos - Rein Rannapi Klavessiinikontsert! Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, metseenlus toetab Rogosi mõisakooli laste pillifondi.

 

KONTSERT:

P, 26. juuli 2015 kell 16 Rogosi mõis (Rõuge kihelkond, Võrumaa)

 

ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

IMBI TARUM klavessiin

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

KAVA: pärlid barokiaja muusikast - Corelli, Telemann jt

Rein Rannap Klavessiinikontsert - esiettekanne!

 

KONTSERDID KA:

N, 23. juuli 2015 kell 18 Kõue mõis (Kose kihelkond, Harjumaa)

R, 24. juuli 2015 kell 18 Moe mõis (Ambla kihelkond, Lääne-Virumaa)

L, 25. juuli 2015 kell 18 Esna mõis (Peetri kihelkond, Järvamaa)

 

Seitsmeteistkümnendat aastat toimuv igasuvine menusündmus „Eesti mõisad" on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 67 mõisa üle Eesti. Muusikale annab lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda, sari on igal aastal toetanud üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Rogosi mõisakoolile, et toetada algklasside lastele pillide ostmise fondi. Kooli muusikaõpetaja sõnul oleks neil vaja plaatpille ja kitarre, millega lapsed saaksid mängides arendada nii koosmängurõõmu kui ka hingeharidust. Igal kontserdil on avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid. Lõppkontsert Rogosi mõisas on piletiteta, sissepääs vaba annetusega. Pakume võimalust liituda ka  Corelli Metseenide Klubiga.

 

Igas mõisas on tund enne kontserdi algust avatud mõnusad kohvikud. Moe mõis ootab publikut juba kell 16 ning pakub lisaks meeldivale einestamisele ka võimalust tutvuda põneva viinavabriku ajaloo ning muuseumiga.

 

Rogosi mõisakooli pillifondi on kõigil soovijatel võimalus toetada ka kontserdisarja väliselt, tehes ülekande märksõnaga „Annetus Rogosi mõisa pillifondi“ otse Haanja Vallavalitsuse kontole:

SEB IBAN EE281010402006959002

„Eesti mõisad 2015“ lõppkontsert 26. juulil kell 16 Rogosi mõisas on PILETITETA, vaba annetus mõisakooli lastele pillide ostmise toetuseks.

Rogosi mõisakooli pillifondi on kõigil soovijatel võimalus toetada ka kontserdisarja väliselt, tehes ülekande märksõnaga „Annetus Rogosi mõisa pillifondi“ otse Haanja Vallavalitsuse kontole:

SEB IBAN EE281010402006959002 

 

Eesti mõisad- videoklipp
Rogosi mõis. Foto Birgit Kraas
Corelli Consort. Foto Corelli Music
Rein Rannap. Foto: Kalle Veesaar
Imbi Tarum. Foto Taavi Piibemann
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate