Eesti mõisad 2000

22.07.2000

em2000

Mõis - see on midagi enamat kui lihtsalt pärl Eestimaa looduses, see on igatsus millegi kaunima, parema ja suursugusema järele. Kontserdisari "Eesti mõisad 2000" toetab Roosna-Alliku mõisakooli saalitoolide fondi. Metseenlus on Rooma riigist läbi ajastute jõudmas taas ka Eestisse.

Mõisamiljöö, barokkmuusika, arhitektuur ja ajalugu - läbi kaunite kunstide soovivad Eesti esimene era-kontsertagentuur Concerto Grosso, barokkansambel Corelli Consort ja kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa elustada ajaloolised hooned, aidates ühtlasi säilitada ajaloopärandit tulevastele põlvedele.

Baltisakslaste lahkumise järel meie maale jäänud arhitektuurilised aarded jäävad kaunistama Eestimaad just niikaua, kui me ise suudame neid hoida ja kaitsta. Kõigil meil on võimalus liituda kunstimetseenide valitud ringiga, saades rikkamaks vaimsete väärtuste, kunsti ja hariduse toetamisest.

 

EESTI MÕISAD 2000 Signe Kivi

"Eesti mõisad" on toetus nii meie hariduselule, professionaalsele kõrgkultuurile kui meie mõisa-ansamblite säilitamisele tulevastele põlvedele. Koostöö eksklusiivse kontserdisarjaga on kultuurse Eesti ja Eesti kultuuri mitmekülgsuse ja avatuse  näitaja. Signe Kivi allkiri

kultuuriminister, mõisa ja rüütelkonna muusikaprojektide patroon

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate