Kariljon Maarjamaal

Kontsert
Piletid
Toetajad
28.06.18 20:00 Jõelähtme kirik, Harjumaa. Kontserdisari Kirikupühad Maarjamaal

 

 

 

 

 

Corelli Music pakub sumedate valgete ööde hämarusse unikaalset kontsertprogrammi „500 aastat muusikalist saladust“ Eestis ainulaadsele mobiilsele kariljonile. Kontserdid „Kariljon Maarjamaal“ toimuvad Tallinnas Oleviste kirikus ja Jõelähtme Püha Maarja kirikus. Kontsertprogramm panustab ka tähtsündmuste „Eesti Vabariik 100“ ja „Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018“ muusikakavasse meil tundmatu, ennenägematu ja senikuulmatu arhailise instrumendi tutvustamisega Maarjamaal.

Valgete ööde kontserdid ”Kariljon Maarjamaal”
„500 AASTAT MUUSIKALIST SALADUST“

28. juuni 2018 kell 20 Jõelähtme kirik, Harjumaa

ESINEJAD:
Merle Kollom – kariljon
Jaak Lutsoja – akordion, elektroonika

KAVAS on originaalteosed kariljonile (S. van Balkom, M. Peterson, R. Lannoy), tuntud klassikapalade seaded (I. Albeniz/M. Siebers, D. Šostakovitš/F. Steijns, L. Delibes/L. Hart, F. Poulenc/J. Bell Arterton, G. Fr. Händel/R. Lodine), M. Kollomi ja J. Lutsoja seaded kariljonile ja akordionile (J.S. Bach, J. Brahms, M. Härma, E. Aavik, R. Rannap, M. Härma) jt.

Lisaks unikaalse duo esituses kõlavale muusikale räägib Merle Kollom kariljoni põnevast ajaloost,  kellahelina pärimustest ning selle müstilisest mõjust.

Madalmaadest pärit kariljon ehk häälestatud pronkskelladest löökpill on pika ja rikka ajalooga maailma raskeim, kuni 50-tonnine muusikainstrument. Kõrges kellatornis on nii kariljon kui selle mängija olnud kuulaja eest peidetud enam kui 500 aastat, tehes sellest omanäolisest löökpillist ühe maailma paremini hoitud muusikalise saladuse. Sellelt saladuselt kergitab katteloori kontsertprogramm „500 aastat muusikalist saladust“, mille peategelane on ainus kariljoni-professionaal Eestis Merle Kollom.
https://www.youtube.com/watch?v=MIxZ6Opmpj8&t=22s

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!
Kontserdi pikkus 1 tund.

Kontsert ka: 27. juuni 2018 kell 20 Oleviste kirik, Tallinn


Vaata infot ka Corelli Music Facebook lehelt! 

Sissepääs vaba suurusega annetusega
Kariljon- videoklipp
Kariljon- videoklipp- vene keeles
Kariljon
Jõelähtme kirik. Foto Endel Grensmann
Merle Kollom ja kariljon
Jaak Lutsoja. Foto Sven Meresmaa
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate