Suvemuusika kaunimates mõisates

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
26.08.06 18:00 Mäetaguse mõis, Ida-Virumaa.. Kontserdisari Mõisaromantika

Corelli Music alustas suvel 2006 uue kontserdisarjaga *Mõisaromantika*, et võtta kasutusele kauniks saanud mõisakoolide ja kunstihuviliste omanikega mõisate ballisaalid pidevate aastaringsete kontserdikohtadena ning tutvustada laiemalt Eesti professionaalseid muusikuid. Alustasime neist mõisatest, mille ajalugu ja arhitektuuri on põhjalikult tutvustatud igasuvise heategeva kontserdisarja *Eesti mõisad* raames.

ESINEJAD:

Corelli Consort ja

Risto Joost, kontratenor

Barokkansambel Corelli Consort (kunstiline juht Mail Sildos, barokkviiul) on üks väheseid muusikute ühendusi Eestis, kes mängib barokkmuusikat omaaegsetel originaalpillidel ja ajastulähedases laadis. Ansambel tegutseb aastast 1992, esimene kontsert toimus juunikuus Püha Vaimu kirikus Tallinnas.
CC ühendab Eesti professionaalseid muusikuid, kel süvendatud huvi barokiajastu elufilosoofia ja esitustraditsioonide vastu. Seetõttu otsib ansambel ka esinemispaiku, mis võimendaks ajastutruult mängitud barokkmuusika sõnumit - mõisad, lossid, aadlipaleed, kirikud - väärtustades, tutvustades ja elustades muusika kaudu Eestis rikkalikult leiduvaid arhitektuurimälestisi.
 
Risto Joost on lõpetanud koorijuhtimise erialal Tallinna Muusikakeskkooli (Anneli Mäeots) ja Eesti Muusikaakadeemia (prof. Kuno Areng). Orkestridirigeerimist õppinud Roman Matsovi ja Jüri Alperteni juures. Praegusel ajal Eesti Muusikaakadeemia magistrant (Nadia Kurem, Allan Vurma, prof. Kuno Areng ja Paul Mägi), alates sügisest 2005 õpib Risto Joost Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias orkestridirigeerimist prof. Jorma Panula dirigeerimisklassis. 2002/03.aastal õppis Viini Kaunite Kunstide ja Muusika Ülikoolis koori-ja orkestridirigeerimist (prof. Erwin Ortner, prof. Leopold Hager) ja laulmist ning laulis ka sealses Arnold Schönbergi kooris. Ta on osalenud Kåre Hankeni, Anders Eby, Eri Klasi, Wolfgang Schäfferi, Paul Hillieri, Nigel Northi, Carl Høgseti, Esa-Pekka Saloneni meistriklassides ning mitmel varajase muusika meistrikursusel Taanis ja Rootsis.

Piletid saadaval: Piletilevi müügikohtades ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti, tund enne algust kohapeal.

Vaata Piletilevi müügikohti
Osta pilet internertist

Piletite hinnad: täispilet 100.-, sooduspilet 50.-
Sooduspiletid - õpilane, pensionär, üliõpilane, muusikaõpetaja, invaliid ja tema saatja

Et võimalikult rohkem mõisate ümbruskonna inimesi, eriti mõisakoolide õpilasi ja õpetajaid saaks osa oma kodumõisa kaunitest muusikaelamustest, pakub Corelli Music neile veelgi soodsamaid pileteid, tasub küsida mõisast või vallavalitsusest.
Mäetaguse Vald Mäetaguse Vald Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp Mõisakoolide riiklik programm Äripäev Avasta Eesti www.goestonia.ee
Risto Joost, foto Tõnu Tormis
Corelli Consort Mäetaguse mõisas, sari 'Eesti mõisad 2004'
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate