Eesti mõisad 2005

21.07.2005

Mõis - see on midagi palju enamat kui lihtsalt pärl Eesti looduses, see on igatsus millegi parema ja aristokraatlikuma järele, ideaalne paik kaunile muusikale ja üllatele ideedele. Juba seitsmendat suve jätkub barokkansambli Corelli Consortkontserdisari, seekord Eesti mõisad 2005 - arhitektuur, muusika, ajalugu, metseenlus, mõisaromantika, kunstipärandi hoidmine.

Agentuur Corelli Music soovib pakkuda stiilseid ja elegantseid suveõhtuid fantastilises ümbruses, elustades ja tutvustades meie imelisi mõisaansambleid kaunite kunstide vahendusel ning viies mõtted sajandeid tagasi. Kõlab kaunis barokkmuusika ajaloolistel pillidel (barokkviiulid, -tšello, klavessiin), solist on sopran Kaia Urb. Corelli Consort mängib stiilis, mida võiks võrrelda vanade maalide puhastamisega järgnenud aegade lisanditest, nii nagu see muusika võis kõlada sajandeid tagasi samades mõisasaalides. Lisaks pakutakse igas mõisas Jüri Kuuskemaa ajaloo- ning arhitektuurialaseid selgitusi, Seewaldi suvemõisas tutvustab Tallinna Psühhiaatria Haigla juhataja Imre Rammul ka üle 100 aasta vana kliiniku ajalugu ja sealseid põnevaid ehitisi.

Sarja korraldajad soovivad taastelustada mõisatega seonduva aristokraatliku mõtteviisi ning Kristuse-eelsest ajast pärineva metseenluse idee. Aastast 1999 on kontserdisari tutvustanud juba 24 erinevat mõisa üle kogu Eesti, lisaks igal aastal toetanud ka üht mõisakooli või -lastekodu.

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate