Corelli Music- Kauaoodatud koostöökontsert tuleb kolmandal katsel

Pressiteade
22.09.2021
Corelli Music
 
Corelli Music_Kauaoodatud koostöökontsert tuleb kolmandal katsel
 

Corelli Music ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esitlevad 10. oktoobril 2021 kell 17 kauaoodatud koostööd, kui kontserdil "Püha Cecilia" kantakse ühiste jõududega EMTA imelises suures saalis ette inglise tuntuima barokkhelilooja Henry Purcelli "Ood püha Cecilia auks". Kõigi muusikute kaitsepühaku ja muusika kiituseks kirjutatud ülistuslaulu esitusel musitseerivad üheskoos EMTA vilistlased, õppejõud ja tudengid.

 

EMTA ja Corelli koostööplaanid algasid juba aastal 2018, et sellise ühise suure kontserdiga märtsis 2020 tähistada EMTA 100. juubeliaastat ning paarkümmend aastat igatsetud suure saali valmimist. Vanamuusika festivali Ceciliana pidulik lõppkontsert nagu kõik teisedki festivali kontserdid lükkusid paraku edasi märtsi 2021, lootes aasta pärast pandeemia kadumisele. Teatavasti oli kontserdielu ka siis endiselt lukus ning kolmanda katsena tuleb kontsert 10.oktoobril kell 17, nüüd küll ilma festivali ja juubeliaasta pidulikkuseta.

 

Selle kontserdiga avab Corelli Music ka oma uue hooaja. Laval on säravad solistid kontratenor Ivo Posti ja tenor Rasmus Kull, EMTA koor ja solistid, Corelli ja EMTA barokkorkestrid ajastu pillidel ning dirigent Martin Sildos.

 

Tasuta kontserdil saab nautida barokiaja suurteost, mis ülistab muusika allikat ja jõudu, kõneleb meloodilisest viiulist, armunud flöödist, pehmest kitarrist, vilepillist ja Cecilia instumendist - imelisest masinast - orelist. Teose tekstid tuginevad restauratsiooniaegse Inglismaa prominentse luuletaja ja näitekirjaniku John Drydeni oodile Cecilia oreli leiutamisest. Dryden oli tuntud ka huvi poolest Pythagorase "harmonia mundi" teooria vastu, mis väidab, et Maa loomise keskseks jõuks oli muusika.

 

Ülistuslaul püha Celilia auks

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Corelli Music esitlevad:

Kontsert "PÜHA CECILIA"

P, 10. oktoober 2021 kell 17 EMTA suures saalis

 

Henry Purcell (1659-1695)

"Ood püha Cecilia auks" Z 328

 

Solistid Mirell Jakobson (sopran, EMTA), Ivo Posti (kontratenor), Eva Maria Shepel (alt, EMTA), Rasmus Kull (tenor, bass), Egon Punnison (bass, (EMTA)

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor

Corelli Barokkorkester ja EMTA barokkorkester ajastu pillidel

Dirigent Martin Sildos

 

 

Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid

 

Corelli Music liitus aprillis alanud PAI kampaaniaga meie tublide õdede ja hooldustöötajate tänamiseks ning alates juunist on nende kaartidega võimalik külastada kõiki Corelli kontserte kuni aasta 2021 lõpuni. Vt www.corelli.ee

 

Lähem info:

www.emtasaalid.ee

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

www.fb.com/muusikaakadeemia

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail@corelli.ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin@corelli.ee

 

 

 

 

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate