Eesti mõisad 2012: Saka mõis

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
20.07.12 18:00 Saka mõis (Saka Cliff Hotel & SPA, Lüganuse kihelkond). Kontserdisari Eesti mõisad 2012

CORELLI MUUSIKASUVI 2012
Barokkansambel Corelli Consort 20!

Toetame koos Uderna mõisa hooldekodu vanakesi!

Agentuur Corelli Music jätkab juba kolmeteistkümnendat aastat suvise menusündmusega, mille peaesineja Corelli Consort tähistab sel aastal oma juubelihooaega. Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad 2012" ühinevad arhitektuur, muusika, ajalugu, metseenlus, mõisaromantika ja kunstipärandi hoidmine. Sari on 12 aasta jooksul, alates 1999. aasta suvest tutvustanud 54 mõisat üle Eesti ja toetanud 12 väikest mõisakooli või -lastekodu. Sel aastal läheb publiku ja metseenide sihtannetus esimest korda eakatele inimestele, Uderna mõisa hooldekodu vanakestele. Kontserdisari „Eesti mõisad 2012“ aitab SA Uderna Hooldekodul alustada välisvalgustuse rajamise fondi.


ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

PEETER SARAPUU barokkfagott

GUIDO KANGUR Eesti luuleklassika pärlid

Selgitusi jagab TÕNIS KAASIK

 

Toetame koos Uderna Hooldekodu!   

EESTI MÕISAD 2012 lõppkontsert 22. juulil kell 18 Uderna mõisas on PILETITETA, sissepääs vaba annetuse alusel.

Kontserdisari toetab eakaid inimesi, kes veedavad oma eluõhtut Tartumaal Uderna Hooldekodus, et aidata SA Uderna Hooldekodul alustada vanakeste turvalisuseks väga olulise mõisa välisvalgustuse rajamise fondiga.

Kontserdisarja ideed saab toetada -

  • kõikidel sarja kontsertidel sobiva suurusega annetusega
  • kõikidel sarja kontsertidel meelepärase ostuga heategevusmüükidelt
  • tehes ülekande otse pangaarvele: SA Uderna Hooldekodu arveldusarve nr. 10220065701017 SEB
  • liitudes Corelli Metseenide Klubiga , vaata lähemalt SIIT

 

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad“ on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusikaga eesti parimate muusikute esituses. Lisaväärtuse annavad haaravad ajaloolised selgitused kunstiloolaselt Jüri Kuuskemaalt ja võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda.

Sel suvel esitab kauni barokkmuusikaga kava ajastu pillidel barokkansambel Corelli Consort. Eesti luuleklassika pärle esitab näitleja Guido Kangur. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, Saka mõisas Tõnis Kaasik.

 

SAKA mõis. Lüganuse kihelkond. Tekst Jüri Kuuskemaa

            Mõis rajati Aa ja Ontika vahelisele klindipealsele XVII sajandi keskel. See läänistati śoti aadlisoost Rootsi ohvitserile Hermann Löwis of Menarile. Tema hõimlased ning  järglased immatrikuleeriti kõiki nelja balti rüütelkonda. Suguvõsa valdusse jäi Saka kuni maareformini.

            Looduslikult kaunis kohas, avara vaatega merele, on Saka mõisasüda meile pärandanud ainult ühe arhitektuurselt väärtusliku hoone. Selleks on 1880. aastatel ehitatud, suhteliselt väheldane härrastemaja. Kompositsioonilt meenutab see itaalia renesanssvillasid.  Võlvitud sokliga, kahe elukorrusega hoone on kõrge ja avara vestibüüliga. Ruumide kunagine dekoor on täielikult kaotsi länud ajal, mil siin paiknes nõukogude piirivalvekordon. Lähikonnas on veel alles mõned mõisaaegsed majapidamishooned ning tore kiviaed.

            Pärast täielikult laastatud kordoni ülevõtmist on uued (era)omanikud suutnud kogu mõisasüdame ala muuta atraktiivseks hotelli- ja puhkekompleksiks. Hotellitoad peahoones on sisustatud ajaloolisi vorme matkiva replikamööbliga, mis osaliselt korvab autentse sisekujunduse kaotsiminekut. Isegi piirivalvurite maotu luuretorn on andekalt ümber kujundatud vaatetorniks. Ainuüksi selle tipust nähtuv ranna- ja merevaade on seda väärt, et Sakat külastada. Vana mõisapargi jäänukite vahele on peidetud uued külalistetoad. Õhtupäikese hellitada jäävad vabaõhulava ning amfiteatrina paigaldatud publikupingistik.   

 

 


 

 

PILETID:

eelmüügis 15 € / 10 € * Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal 

*Sooduspiletid (piiratud koguses!): õpilane, õpetaja, pensionär, üliõpilane, invaliid ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige  

Piletilevi müügikohtades, www.piletilevi.ee ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Vaata Piletilevi müügikohti
Kuidas osta pilet internetist 

Mugavaim piletiost kodust väljumata- Sebrapilet!


NB! American Express krediitkaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast

NB! Eesti Suure Raamatuklubi liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast. Täpsed tingimused www.serk.ee 

 

SAKA MÕISA kontserti on võimalik külastada ka Saka mõisa paketiga. Sooduspakkumine majutuspakettidele  kuni 30. juunini  - 10 %! Soodustus kehtib kõikidele Saka mõisas olemasolevatele paketidele (v.a. eripakkumised). Pakkumine kehtib broneerimiseks kuni 30.06.2012 ning majutumiseks 13.07, 17.07, 20.07, 22.07 ning 27.07.2012!

Vaata lisa: http://www.saka.ee/suvesundmused

 

Eesti mõisad 2012- videoklipp
Saka mõis. Foto: Saka Mõisa arhiiv
Saka mõisa üldvaade. Foto: Saka mõisa arhiiv
Corelli Consort Rakvere mõisas 2011. Foto: Birgit Kraas/ Corelli Music
Guido Kangur. Foto: Albert Truuväärt / Linnaleht
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate