Advendiaeg uute orelitega

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
27.11.11 19:00 Tallinna metodisti kirik (Narva mnt 51). Kontserdisari Jõulumuusika festival Kirikupühad Maarjamaal 2011

1. advendi, algava jõuluootuse kontserdid avavad festivali ja tutvustavad pillide kuningat orelit.  Kauni orelimuusika valiku teeb Andres Uibo Pärnu Eliisabeti ja alles äsja Tallinna Metodisti kirikusse jõudnud uutel orelitel.

 

ESINEJAD:

ANDRES UIBO, orel

Ka Bo Chan, kontratenor

Mail Sildos, viiul

 

KAVA: Adams, Franck, J.S.Bach, Liszt - oreliteosed ja kaunimad aariad

 

Kontsert ka:

R, 25. november 2011 kell 19, Pärnu Eliisabeti kirik (Nikolai 22, Pärnu)

 

HUGO LEPPNURME MÄLESTUSOREL Tallinna Metodisti kirikus

Pühapäeval, 30. oktoobril 2011, kell 17.00 toimus Tallinna Metodisti kirikus pidulik avakontsert. Sellega on Eesti saanud endale ühe suurepärase kaasaegse oreli, mis on ehitatud kuulsa Belgia orelimeistri Guido Schumacheri poolt, kes on tunnustatud oreliehitaja kogu Euroopas.

On väga sümboolne ja ajaliselt märgiline, et Hugo Lepnurme mälestusorel on valmis ja pidulik avakontsert toimub just vanameistri sünniaastapäeva auks. Hugo Lepnurme sünnist möödub 31. oktoobril 97 aastat (31.10.1914 - 15.02.1999).


Selle oreli valmimine on austusavaldus Hugo Lepnurmele ja väärtuslik lisandus Eesti orelite hulka, et mitmekesistada meie muusikaelu. Uus orel rikastab kogu muusikamaastikku oma uute kõlavärvidega ja Metodisti kiriku saali näol on lisaks koguduse teenistustele juures üks täisväärtuslik kontserdisaal, kus nii muusikutel kui kuulajatel on avastada palju uut ning nautida hea akustikaga kontserdisaali võimalusi.
Peale pikki ootusärevaid ja keerulisi aastaid on Saksa-Prantsuse hilisbaroki ehituspõhimõtetest ja kõlaideaalidest lähtuv Hugo Lepnurme mälestusorel lõpuks valmis!

Kõigil headel inimestel on võimalik veel kaasa aidata orelifondi viimase makse osas toimides järgnevalt:

Saaja: SIHTASUTUS HUGO LEPNURME NIMELINE ORELIFOND
(Reg. kood 90009401)

SWEDBANK
Saaja konto: 221035662454
Selgitus: Vabatahtlik annetus oreli jaoks

Täpsem info Tallinna Metodisti kiriku kodulehelt: http://www.metodistikirik.ee/orelifond/ 

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL „KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL"

25. november - 29. detsember 2011

 

Jõulufestival pakub imelisi muusikaelamusi terve jõuluootuse kuu, 1. advendist novembri lõpus kuni aasta viimaste päevadeni.

 

Corelli Music laiendas 2010. aastal oma tuntud kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal" jõulumuusika festivaliks, mis kestab terve jõuluootuse aja, alates 1. advendist novembri lõpus kuni aasta viimaste päevadeni. Festival toob kaasaja muusikute vahendusel tänapäeva inimesteni kaugete aegade värvi ja meeleolu - nõnda, nagu vanameistrid seda muusikat oma eluajal kirikutes ja lossides kuulda võisid. Festival pakub lisaks tipptasemel muusikalistele elamustele ka esteetilisi ja ajaloolisi väärtusi, kontsertidel esinevad nii professionaalsed muusikud kui ka oma muusikuteed alustavad noored interpreedid ja poistekoorid.

 

1. advendi, algava jõuluootuse kontserdid 25. ja 27. novembril avavad festivali ja tutvustavad pillide kuningat orelit. Kauni orelimuusika valiku teeb Andres Uibo Pärnu Eliisabeti ja alles äsja Tallinna Metodisti kirikusse jõudnud uutel orelitel. Kaastegevad on kontratenor Ka Bo Chan ja viiuldaja Mail Sildos. Järgmised advendikontserdid 3.-18. detsembril viivad  pühademeeleolu mõisatesse ja Toompea muusikasalongi, kus noorte lauljate ansambel Chillin pakub põnevate kõladega vaatemängulist jõulukava. Hubases küünlasäras saab nautida noorusliku särtsuga lauldud tuntud jõululugude seadeid. Aasta lõpeb traditsiooniliste säravate suurvormikontsertidega, mis on publikut võlunud juba aastaid. Festivali lõppkontsertide kava „Jõululugu poistekooridega" toob 28. ja 29. detsembril Tartu ja Tallinna kirikuvõlvide alla Schützi pidulikud jõuluteosed „Magnificat" ja „Weihnachtshistorie" südamlikus esinejate koosseisus: Püha Miikaeli ja Kalevi poistekoorid, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel ja noor dirigent Martin Sildos.

PILETID:

7.- € / 5.- € 

Piletilevi müügikohtades, www.piletilevi.ee ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti
ning kui pileteid jätkub, siis ka tund enne algust kohapeal. Vaata Piletilevi müügikohti
Kuidas osta pilet internetist  Mugavaim piletiost kodust väljumata- Sebrapilet!

Sooduspiletid: õpilane, õpetaja, pensionär, üliõpilane, invaliid ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! American Express krediitkaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast

NB! Eesti Suure Raamatuklubi liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast. Täpsed tingimused www.serk.ee 


Advendiaeg uute orelitega- videoklipp
Hugo Lepnurme mälestusorel Tallinna Metodisti kirikus
Andres Uibo Foto: Kalju Suur
Ka Bo Chan Foto: Arvo Aun
Mail Sildos Foto: Koit Jõekalda
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate