Eesti mõisad 2008

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
24.08.08 18:00 Tammistu mõis, Tartu-Maarja kihelkond Tartumaa. Kontserdisari Eesti mõisad 2008

Metseenlik kontserdisari aastast 1999, 10 suve mõisamuusikat

ESINEJAD:

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel
Tantsuteater Fine 5
Kostüümid Eve Hanson / Ivo Nikkolo
Kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa

Esinejate kohta täpsemalt

 

Tammistu mõis: *Eesti mõisad 2008* toetatav mõis, mis lisaks seotud ka
Julius Kuperjanovi perekonnaga.

"Eesti mõisad 2008" lõppkontsert Tammistu mõisas oli ühtlasi äsjavalminud KÜÜNi avakontsert. Lindi lõikasid läbi kultuuriminister Laine Jänes, vallavalitsuse ja Agrenska Fondi esindajad.

Ajalugu, kaunid kunstid, arhitektuur, mõisaromantika, kunstipärandi hoidmine, metseenlus meie laste ja tuleviku nimel – sari *Eesti mõisad* pakub juba kümnendat aastat stiilseid ja elegantseid suveõhtuid erilistes Maarjamaa paikades, ühendades endiste aegade väärtusi kaasaja kunstiinimeste loominguga.

*Eesti mõisad 2008*, sarja 10. juubeliaasta kontsertetendused 15.-24. augustil 2008 on pühendatud Eesti Vabariigi 90. sünnipäevale, avades erinevaid ning ootamatuid tahke meie riigi väärtuslike mõisatega seonduvast ajaloolisest pärandist ja kaasajast.

Kontserdid toimuvad lisaks traditsioonilistele mõisakoolidele ka kindral Laidoneri ja Julius Kuperjanoviga seotud paikades ning neis mõisates, kust pärinevad baltisaksa aadlikud on Eesti Vabadusristi kavalerid sõjaliste teenete eest noore riigi sünni ajal Eesti Vabadussõjas. Paljud mõisad mängisid meie riigi ja iseolemise jaoks olulist rolli nii neil kaugetel aegadel kui ka taasiseseisvumise päevil 1980.-1990. aastatel.
Loe edasi....

Sari *Eesti mõisad* taastelustab mõisatega seonduva aristokraatliku mõtteviisi ning ka Kristuse-eelsest ajast pärineva metseenluse idee. Igal aastal toetab sari üht väikest mõisakooli või -lastekodu.
Loe edasi...
Kõigi sarja *Eesti mõisad 2008* metseenide toetus läheb sel suvel Tammistu mõisale Tartu lähistel, kuhu SA Eesti Agrenska Fond rajab puuetega laste ja nende perede tugikeskust.
Vaata lähemalt...

Kõigil kontsertidel on avatud korjanduskarbid Tammistu lastekeskuse toetuseks, toimuvad heategevusmüügid: CD-plaadid Corelli Consort - Beauty of History ja Jõulud iidses Tallinnas, Imbi Tarum (klavessiinimuusika), Marju Riisikamp (orelimuusika) jt.

Kuula salvestust kontserdilt siit

PILETID:
*Eesti mõisad 2008* lõppkontsert 24. augustil on PILETITETA, vaba annetus Tammistu mõisa puuetega laste
ja nende perede nõustamiskeskuse rajamise toetuseks.

Hasartmängumaksu Nõukogu Puurmani vald ja Väike-Maarja vald

Eesti mõisad 2008 - videoklipp
Tammistu mõis, Tartu-Maarja kihelkond, Tartumaa. Foto www.mois.ee
Fine 5
Corelli Consort
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate