TALLINNA TORNID 10!

Kontsert
Piletid
Toetajad
29.08.20 18:00 Kellerteater (Uus tn 37, Tallinn). Kontserdisari Festival TALLINNA TORNID 2020

 

FESTIVAL "TALLINNA TORNID" 10!

26. - 29. august 2020

Erinevad Tallinna tornid ja säravad muusikud!

 

Corelli Music ühendab festivalil „Tallinna tornid" iidse linna ajaloo ja eri aegade tornitipud tänapäeva loominguliste tippudega ning tutvustab linna kuulsat ja täienenud „kilukarbisiluetti" seestpoolt läbi erinevate ajastute muusika. Keskaegsed linnamüüritornid, kirikud, moodsad pilvelõhkujad - kogu Tallinn täitub vastavalt torni ajastule muusikaga, keskajast ja barokist rahvalike viiside, džässi ja nüüdismuusikani. Stiilsed kontserdid ja kaunis muusika, muusikalised jalutuskäigud, suvelõpu päikeseloojakud, hurmavad vaated nii Tallinna linnale kui ka kaugele üle mere - põnevad ettevõtmised läbi mitme päeva ja osalemisrõõm kõigile!

 

K, 26. august 2020

 

19.00 Katariina kirik (Vene tn 14a, Tallinn)

ESINEJA: Vanamuusikaansambel Rondellus koosseisus Maria Staak (laul, rataslüüra), Johanna-Maria Jaama (fiidel), Robert Staak (lauto, löökpillid), Johannes Christopher Staak (laul, plokkflöödid, torupill, rataslüüra)

KAVA: Paast ja karneval. Keskaja ja renessansi muusika kogu oma värvikirevuses: vaimulikest kiidulauludest ja tundelistest armastuslauludest elavate tantsude ja ülemeelikute joogilauludeni.

 

PILETID: 12/10*

 

N, 27. august 2020

 

19.00 Kellerteater (Uus 37, Tallinn)

ESINEJAD: Anna-Liisa Eller (kannel, psalteerium, plokkfööt) ja Taavi Kerikmäe (elektroonika)

KAVA: Helid ajas. Muusika läbi seitsme sajandi: 14. sajandist tänapäevani. Kontserdil kõlavad keskaegne psalteerium, renessansiaegne plokkflööt, tänapäevane eesti kromaatiline kannel ja mitmesugused elektroonilised muusikainstrumendid. Kohtuvad keskaegne helikeel ja tänapäevased elektroonilised kõlad, barokk- ja nüüdismuusika, kompositsioonid ja kohapeal sündivad improvisatsioonid. Kavas Guillaume de Machaut, Petrus Wilhelmi de Grudencz, Jean-Philippe Rameau, Helena Tulve, improvisatsioonid.

 

PILETID: 12/10*

 

R, 28. august 2020

 

20.00 Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 9, Tallinn)

ESINEJAD: Ulla Krigul (orel) ja barokkansambel Corelli Consort koosseisus Ka Bo Chan (kontratenor), Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba)

KAVA: OreliÖÖ. Imeline orelimuusika ja barokiaja kaunimad aariad sumedas suveöös - Georg Friedrich Händel, Henry Purcell, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart jt.

 

PILETID: 12/10*

 

L, 29. august 2020

 

16.00 Harjumäe välilava

ESINEJAD: Raivo Tafenau (saksofon) ja Ramuel Tafenau (trummid)

KAVA: Isa ja poja jazzidialoog. Kaasaegne jazz ei tunne piire muusikalises ega koosseisulises mõttes. Duo saksofon ja trummid ei ole kindlasti nn mainstream koosseis, sest bass ja harmoonia puuduvad. Raivo ja Ramuel delegeerivad maailma ühe tuntuima vaidluse- kumb oli enne, kana või muna- muusikasse ja kontserdil vaieldakse omavahel selle üle, kumb oli enne, meloodia või rütm. Ja samuti selle üle, kas veri on paksem kui vesi.

 

Sissepääs tasuta!

Koostöös Tallinna Kultuuriööga

 

18.00 Tallinna Raekoja plats

ESINEJA: Rita Ray koosseisus Rita Ray (vokaal), Artis Boriss (klahvpillid), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (bass) ja Ott Adamson (trummid)

KAVA: Old Love Will Rust. Rita Ray omaloomingu rännak souli ja klassikalise R&B radadel.

Rita Ray on esimene tõeline sinisilmse souli viljeleja Eestist. 5-liikmelise bändi solist ja laulukirjutaja on Põlvas 10 aastat koorilauluga tegelenud ja džässiõpingutes tugisambaid kindlustanud vokalist, klahvimängija ja helilooja. 2019 ilmunud debüütalbum "Old Love Will Rust" 8-looline rännak souli ja klassikalise R&B radadel paneb ka puusa õõtsuma ühe särava 70ndatele truu diskomaiusega. Albumi ilmumise järel pole jõude istutud, kontserdil kuuleb ka uut materjali, mille kallal käib juba tihe töö. Tõeliselt haarab kuulaja endasse Rita Ray oma live kontsertidel, kus särab tema hingestatud, jõuline vokaal, meeldejäävad meloodiad ja ka tantsulisus.

Sissepääs tasuta!

Koostöös Tallinna Kultuuriööga

 

Korraldaja ja lähem info:

Corelli Music www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

PILETID: 12/10*

Fienta.com ning võimalusel tund enne algust kohapeal

TOETAJPILETID: 35 €, 50 €, 100 € on suureks abiks Corelli kontsertide korraldamisel ja tagavad muusikute suure tänu.

*Sooduspiletid (piiratud koguses): pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige.

Tallinna tornid- videoklipp
Tallinna tornid- videoklipp- vene keeles
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate