Eesti mõisad 2005

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
28.08.05 18:00 Mooste mõis, Põlva kihelkond, Põlvamaa. Kontserdisari Eesti mõisad 2005

Mõis, see on midagi palju enamat kui lihtsalt pärl Eestimaa looduses, see on igatsus millegi parema ja aristokraatlikuma järele, ideaalne paik kaunile muusikale ja üllatele ideedele. Loe edasi siit

Mooste mõis- Üks meie kaunimaid mõisakoole, hiljuti värskelt renoveeritud. Unikaalne kiltkivikatus, kaunis pidusaalis seisab tuliuus Estonia tiibklaver, võimalik osta nimeline mõisatool, lähedal hiiglaslik majanduskompleks, paljudele on tuttav Mooste külalisstuudio...

ESINEJAD:

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel
Solist Kaia Urb, sopran

Selgitusi jagas kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa

Kavas:
Scarlatti soolokantaadid, Balti-Saksa heliloojad Meder ja Fischer, Telemanni triosonaadid. 

Juba seitsmendat suve jätkub barokkansambli Corelli Consort kontserdisari, seekord Eesti mõisad 2005 - arhitektuur, muusika, ajalugu, metseenlus, mõisaromantika, kunstipärandi hoidmine.

Agentuur Corelli Music soovib pakkuda stiilseid ja elegantseid suveõhtuid fantastilises ümbruses, elustades ja tutvustades meie imelisi mõisaansambleid kaunite kunstide vahendusel ning viies mõtted sajandeid tagasi. Kõlab kaunis barokkmuusika ajaloolistel pillidel (barokkviiulid, -tšello, klavessiin), solist on sopran Kaia Urb.Jüri Kuuskemaa ajaloo- ning arhitektuurialaseid selgitusi, Seewaldi suvemõisas tutvustab Tallinna Psühhiaatria Haigla juhataja Imre Rammul ka üle 100 aasta vana kliiniku ajalugu ja sealseid põnevaid ehitisi.
Corelli Consort mängib stiilis, mida võiks võrrelda vanade maalide puhastamisega järgnenud aegade lisanditest, nii nagu see muusika võis kõlada sajandeid tagasi samades mõisasaalides. Lisaks pakutakse igas mõisas

Sarja korraldajad soovivad taastelustada mõisatega seonduva aristokraatliku mõtteviisi ning Kristuse-eelsest ajast pärineva metseenluse idee. Aastast 1999 on kontserdisari tutvustanud juba 24 erinevat mõisa üle kogu Eesti, lisaks igal aastal toetanud ka üht mõisakooli või -lastekodu.

Sari toetas sel suvel Mooste mõisa lähedal Põlvamaal asuvat Maarja Küla. 30. aprillil 2005 pidulikult avatud vaimse puudega laste-noorte elupaik vajaks edaspidiseks eluks nii klaverit kui teisi muusikateraapia pille.

Kutsusime üles aitama koos kinkida klaveri ja muusikateraapia pillid Maarja Küla elanikele !

Sarja lõppkontsert Mooste mõisas 28. augustil oli piletiteta, publikul oli soovi korral võimalik teha vaba annetus Maarja Küla pilliostude toetuseks. Lisaks viibisid kontserdil ka dr Karin Variku juubeli tähistajad, kes juubilari soovil lillede ostmise asemel tegid samuti annetuse Maarja Külale. Kontserdil koguti üle 10 tuhande krooni, mille eest saab mõlemad klaverid häälestada ning osta juurde vajalikud muusikateraapia pillid.
Mooste Vallavalitsus Mõisakoolide riiklik programm Tallinna Kultuuriväärtuste Amet

Äripäev Hansabuss

Mooste mõis
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate