Eesti mõisad 2007

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
19.08.07 18:00 Vodja mõis, Peetri kihelkond, Järvamaa. Kontserdisari Eesti mõisad 2007

Corelli Music soovib taastelustada mõisatega seonduva aristokraatliku mõtteviisi
ning ka Kristuse-eelsest ajast pärineva metseenluse idee.
Igal aastal toetatb sari *Eesti mõisad* üht väikest mõisakooli või -lastekodu. 

Pidulik sarja lõppkontsert, Vodja mõisas asuvat individuaalõppega
mõisakooli toetab kontserdisari Eesti mõisad 2007.
 

ESINEJAD:

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel
Solist Hele-Mall Leego, sopran

Selgitusi jagab kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa

Kavas: säravalt kaunis barokiaja muusika (Händel, Vivaldi, Purcell jt),
viiulisonaadid, klavessiinimuusika, soolokantaadid ja aariad

Vaata täpset kava siit

Mõis - see on midagi palju enamat kui lihtsalt pärl Eesti looduses, see on igatsus millegi parema ja aristokraatlikuma järele, ideaalne paik kaunile muusikale ja üllastele ideedele. Juba üheksandat korda jätkub 1999. aastal alanud suvelõpu heategev kontserdisari, seekordse nimega Eesti mõisad 2007 -
arhitektuur, muusika, ajalugu, metseenlus, mõisaromantika, kunstipärandi hoidmine.

Suvine Eestimaa on kaunis, eriti kaugel eemal linnadest. Kontserdiagentuur Corelli Music soovib pakkuda stiilseid ja elegantseid suveõhtuid imelises ümbruses enne pikka ja pimedat sügist, elustades ja tutvustades meie väärikaid mõisaansambleid kaunite kunstide vahendusel ning viies mõtted sajandeid tagasi. Aastast 1999 igal suvel toimunud heategev kontserdisari *Eesti mõisad* on põhjalikult tutvustanud juba 33 erinevat kaunist mõisa, nii suuri ja uhkeid kui kaduviku veerele jõudnud hüljatud arhitektuuripärle üle kogu Eesti.

Augustis 2007 lisandub neile veel viis mõisa.

*Eesti mõisad 2007* kontsertidel kõlab säravalt kaunis barokkmuusika ning sarjas esmakordselt ka romantiline klaverimuusika, nii nagu see võis kõlada mõisapreilide esituses sajandeid tagasi samades ballisaalides. Kolmel esimesel kontserdil 10.-12. augustil esineb pianist Kadri-Ann Sumera koos näitleja Marius Petersoniga, 18.-19. augustil kahel viimasel traditsiooniliselt barokkansambel Corelli Consort ajaloolistel pillidel, solist on sopran Hele-Mall Leego. Lisaks kaunile muusikale pakutakse igas mõisas Jüri Kuuskemaa humoorikaid ja inimlähedasi ajaloo- ning arhitektuurialaseid selgitusi.

Sari elustab ka kristlusest pisut vanemat metseenlust, igal aastal toetatakse üht mõisakooli või -lastekodu. Aastast 1999 on sari *Eesti mõisad* pakkunud veidi suuremat tähelepanu ja ka rahalist toetust kaheksale mõisas paiknevale lasteasutusele.
Loe edasi...

Sel aastal läheb sihtannetustest kogunev toetus Vodja mõisakoolile Järvamaal, mis asub väikeses stiilses mõisahoones ning oma ideelt on üks tõeline looduslähedast elu, kultuuritraditsioone ning isiksuse eripära väärtustav mõisakool.
Loe edasi...

PILETID:

*Eesti mõisad 2007* lõppkontsert 19. augustil on PILETITETA, vaba annetus Vodja mõisakoolile muusikariistade, ehk isegi klaveri muretsemiseks!

Illuka Vallavalitsus
Kirjastus Sinisukk valik raamatuid Vodja kooli raamatukogule Muusika Viljandi Büroo Äripäev
Vodja mõisakool, suvi 2007, vasakul juhataja Riina Vahtramäe
*Eesti mõisad 2007*, Vodja mõis, Jüri Kuuskemaa ajaloojutud
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate