Eesti Mõisad 2008 - esinejad

30.07.2008
 
Kontsertetendustel esinevad kaks Eesti riigi taasiseseisvumise ajast edukalt tegutsevat loomingulist ühendust,
kes mõlemad 2007. aastal oma 15. sünnipäeva tähistasid:
barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel ja
Tantsuteater Fine 5

 

Kavasse on valitud muusikat tuntuimalt baltisaksa autorilt - J.V. Meder, ansambli nimiheliloojalt Archangelo Corellilt, prantsuse klavessiinimuusika J.Ph. Rameau'lt ja seoses Tammistu keskuse sidemetele Rootsi Kuningriigiga ka rootsi barokiaegne õukonnamuusika - J.H. Roman.
Iga mõisa ajaloolist tausta, tähtsust Eesti riigi kultuuripärandis ja Vabadussõja aegu
tutvustab traditsiooniliselt Jüri Kuuskemaa.

 

„Eesti mõisad 2008“ kontsertetendustel kõlab elav ajastu pillidel mängitud barokkmuusika
ansambli Corelli Consort (kunstiline juht barokkviiuldaja Mail Sildos) esituses.


CC maitsekas ja efektne barokikava omal ajal ka mõisates kõlanud muusikapärlitest on olnud inspiratsiooniallikas koreograaf-lavastajatele Tiina Olleskile ja René Nõmmikule Tantsuteatrist Fine 5. Toetudes hinge minevale barokkmuusikale ja mõisalegendidele lõid Ollesk ja Nõmmik lummava nüüdisaegse koreograafia, mis jõuab publikuni tantsijate Irina Pähna ja Rain Saukase esituses. See on intiimne, emotsionaalne ja stiilne vaatemäng. Tantsijad kannavad Ivo Nikkolo meeskonnas sündinud kostüüme. Nikkolo brändi naisteriiete peadisainer Eve Hansoni spetsiaalselt sellele kontserdisarjale loodud kostüümid (kõrvaloleval pildil) sünteesivad sügisel kauplustesse jõudvat uusimat naisterõivaste kollektsiooni ja barokiajastu riietusele iseloomulikke detaile.
Tulemus on efektne, elegantne ja salapära maiguga.
 

 

René ja Tiina kavast: kaunile barokkmuusikale loodud koreograafilistes lühivormides põimuvad erinevad ajastud ja elulood. Igas mõisas on olnud oma kummalised härrad ja prouad, krahvid ja krahvinnad, kes püüdsid jäljendada midagi, mis tuli Euroopast – sealset arhitektuuri, eluviisi, maneere, seltsielu, mänge. Igas mõisas on elanud inimesed oma lihtsate soovidega, täitumata unistuste ja purunenud lootustega, jäädes vaimudena igavesti neid paiku külastama. Võimud ja valitsejad on vahetunud, aga inimeste lood jäänud samaks. Nii liiguvad lavastuses krahvi ja krahvinna metafoorsed kujud; rullub lahti suure ilmasõjaaegne lugu naisest, kellele saabusid kirjad erinevatelt rindepooltelt; kunstikeeles vaadeldakse ka kaasaja inimsuhteid.


Corelli Consort

 

 

 

Mail Sildos barokkviiul
Meelis Orgse barokkviiul
Villu Vihermäe barokktšello
Lembit Orgse klavessiin
FINE 5 TANTSUTEATER
Lavastajad René Nõmmik ja Tiina Ollesk

Tantsivad Irina Pähn ja Rain Saukas

Produtsent Anu Tähemaa (STÜ)Barokiaja muusikat, kaasaegset koreograafiat ja moeloomingut ühendav unikaalne kava valmib koostöös Sõltumatu Tantsu Ühendusega.

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate